Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

17-08-2015 Rozpoczęcie roku szkolnego dyr Antoni Borgosz

K O M U N I K A T
dotyczący rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016

   Uroczyste rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 w Technikum Łączności nr 14 nastąpi we wtorek 1 września 2015r. i przebiegać będzie według następującego HARMONOGRAMU

Podczas inauguracji roku szkolnego obowiązuje strój galowy !
     O godzinie 10.45 W KOŚCIELE POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI NA DĘBNIKACH, ODPRAWIONA BĘDZIE UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA, INAUGURUJĄCA NOWY ROK SZKOLNY. DO UDZIAŁU W NIEJ, WSPÓLNIE Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM, Panią Katechetką oraz Księżmi Katechetami – ZAPRASZAM CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKĄ, A TAKŻE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY.
            

07-07-2015 Spotkanie Rodziców nowo przyjętych uczniów z Dyrektorem

KOMUNIKAT
    Uprzejmie informuję, że w czwartek 9 lipca 2015r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej rozpocznie się spotkanie Rodziców nowo przyjętych uczniów z Dyrektorem oraz przedstawicielami kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.
    Do wzięcia udziału w spotkaniu gorąco zachęcam wszystkich Państwa Rodziców !
    W tym samym dniu, również o godzinie 17.00, rozpoczną się przedwakacyjne spotkania nowo przyjętej młodzieży z wychowawcami klas. Obowiązuje następujący PRZYDZIAŁ SAL
Państwa Rodziców, po zakończonym spotkaniu w sali gimnastycznej (co nastąpi o godz. około 17.45) serdecznie proszę o przejście do wyszczególnionych powyżej sal na zebrania z wychowawcami swoich dzieci.Młodzież nie uczestniczy w spotkaniu z Dyrektorem !
O godzinie 17.45 nowo przyjęci uczniowie opuszczają sale lekcyjne i czekają na Rodziców na korytarzach, w holu lub przed budynkiem szkolnym.
                                                                                       Kraków, 3 lipca 2015r.

02-07-2015 Wyniki egzaminu dojrzałości

Gratulujemy maturzystom. W tym roku wszyscy otrzymali świadectwa dojrzałości. Zdawalność egzaminu mauralnego w Technikum Łączności nr 14 w tym roku wyniosła 100%

 Zdawalność w technikach- egzamin według "starej" formuły:

Polska 64% - ZSŁ 100%

Średnia wyników egzaminów pisemnych:

język polski 54% - 66%
matematyka 43% - 84%
język angielski 63% - 88%
język niemiecki 52% - 74%

27-06-2015 Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

26 czerwca na boisku szkolnym ZSŁ odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, Pan Dyrektor Naczelny ZSŁ - Antoni Borgosz podsumował mijający rok szkolny, wymienił najważniejsze sukcesy uczniów naszej szkoły, podziękował gronu pedagogicznemu za pracę i zaangażowanie. Zwrócił uwagę na wysokie wyniki w ogólnopolskim rankingu techników oraz najwyższy w Polsce wskaźnik edukacyjnej wartości oddanej w zakresie matematyki. Kolejno głos zabrali: Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Magdalena Kusek oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

fot. Łukasz Skłodowski, więcej zdjeć na stronie FB ZSŁ

W tym roku szkolnym aż 106 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższą średnią otrzymał uczeń klasy 2 Ic Michał Ciborowski (5,79) Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe średnie ocen

W rywalizacji klas, najwyższą punktację otrzymała 1 IC, która przejęła od 2 IC (2 miejsce) lampę - symboliczną nagrodę dla najwyżej ocenionego zespołu klasowego; 3 miejsce uzyskała klasa 2 IB.

Podczas uroczystości, został wręczony Puchar Dyrektora ZSŁ uczniom, uczestniczącym w rajdzie ZSŁ po Beskidzie Małym i Średnim, szlakiem z Bielska Białej do Myślenic, a także nagrody za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

Jednego z naszych uczniów czekała niespodzianka - został wywołany przez Pana Dyrektora w związku z osiemnastymi urodzinami, które wypadały dokładnie w dniu zakończenia roku. Odśpiewano solenizantowi życzenia "happy birthday to you" i "100 lat".
Uroczystość zakończyła się występem chóru szkolnego "Łącznik" pod kierunkiem p. Jadwigi Wrońskiej, oraz kilkoma utworami zaprezentowanymi przez solistkę - Angelikę Chudaszek z towarzyszeniem Macieja Kurka, przy akompaniamencie gitary Mateusza Tondosa.

26-06-2015 Szkoła Aktywna Sportowo p. Anna Szkudlarek

 

W dniu 19 czerwca Państwo Anna Szkudlarek i Marek Kawik uczestniczyli w OGÓLNOPOLSKIM KONGRESIE DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ORAZ TRENERÓW SPORTOWYCH, który zorganizowano w Warszawie.

    W wyniku podjętych działań Zespół Szkół Łączności uzyskał status placówki certyfikowanej w ramach akcji organizowanej przez Forum Media Polska Sp. z o. o. „Szkoła Aktywna Sportowo”. Ogólnopolska Baza Szkół Aktywnych Sportowo jest dostępna dla rodziców oraz zgłoszona do MEN.

Już od września naszych uczniów czekają innowacje na zajęciach wychowania fizycznego – między innymi SPEEDMINTON – nowe oblicze sportów rakietowych.
Zespół Szkół Łączności, jako Szkoła Aktywna Sportowo rozpoczął ścisłą współpracę z Panią dr Lidią Bomirską – prezesem Polskiego Zrzeszeniem Speed Badmintona, członkiem Światowej Federacji Speed Badmintona (ISBO) i reprezentantem Speedmintona w Polsce oraz z Panem Tomaszem Kosińskim założycielem Krakowskiej Akademii Speedmintona.
Zakupiono sprzęt do gry. Speedminton łączy najlepsze cechy tenisa, badmintona i squasha. Gwarantuje rywalizację i zabawę bez ograniczeń – w hali, w parku, na plaży czy śniegu, zarówno w dzień jak i w nocy, a więc praktycznie wszędzie i w każdych warunkach. Już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z zasadami gry na http://speedbadminton.pl/

25-06-2015 Małopolska Chmura Edukacyjna- język angielski p. Piotr Piekarski

W roku szkolnym 2014/2015 w ZSŁ w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej działało koło naukowe języka angielskiego. Uczniowie z klas 1Ia, 2Id, 2Ib, 2Ta pod opieką wykładowcy z Uniwersytetu Pedagogicznego zajmowali się językiem angielskim dla informatyków. Efektem ich pracy jest strona internetowa http://projecttuesday.cba.pl/ Na stronie znaleźć zarówno informacje jak i aplikacje z quizami do przetestowania swojej wiedzy.

25-06-2015 Ogólnopolski Konkurs „Zobaczyć Matematykę”

W gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Zobaczyć Matematykę” organizowanego przez Akademię Górniczo - Hutniczą znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Michał Raźny kl.3Ib za pracę: "Twierdzenie Steinera-Lehmusa" oraz Jacek Siwek kl. 3Ib: "Twierdzenie Brianchona "
Opiekunem merytorycznym prac była p. mgr Barbara Ciborowska.Gratulujemy!
http://zobaczycmatematyke.pl

25-06-2015 Alfik Matematyczny

W XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

7 uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata:
Damian Błyskal 3Id piąte miejsce w Polsce, 1 w województwie;
Łukasz Ostrówka 2Ib - 77 lokata w Polsce, czwarta w województwie;
Maciej Sopata 2Ia: 87 miejsce w Polsce, 5 w województwie;
Gabriel Wysoczyński 1Ib - 119 miejsce w Polsce, a piąte w województwie;
Patryk Chełmecki  2Ib - 159 miejsce w Polsce i 12 w województwie;
Jakub Podsiadło i Kamil Tracz obaj z klasy 2Ic zdobyli 15 m. w województwie i 179 m. w Polsce (obaj ta sama lokata). Opiekunami uczniów byli nauczyciele ZSŁ:
mgr Barbara Ciborowska; mgr Elżbieta Ziaja; mgr Ewa Artymiuk - Kocoł, mgr Antoni Borgosz

Gratulujemy!

Strony: 155
[←cofnij]
[67]
[68]
[69]
[70]
[71]
[dalej→]