Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

07-01-2015 SPOŁECZNOŚĆ ZSŁ MA WIEEELKIE SERCE… Magdalena Czechowska-Buratowska

„Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie…

Zawsze, ilekroć uśmiecham się do swojego brata

                                                      I wyciągam do niego ręce,

                                             jest Boże Narodzenie.”

 Matka Teresa z Kalkuty


Ach, jak pięknie pachniało Świętami i świeżymi, upieczonymi przez Uczniów i Rodziców z prawie wszystkich klas Zespołu Szkół Łączności ciastami, kiedy to w dniu 15 grudnia 2014 roku, po raz drugi w historii tej szkoły na pierwszym piętrze otwarta została szlachetna Cukiernia „Pod Spalonym Rezystorem”.

                                                                                                            

W tym roku akcja pomocy kierowana była do mieszkańców Domu Opieki Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie (osób starszych przewlekle chorych, samotnych i niepełnosprawnych) a jej Organizatorami były: mgr Ewa Bonior z klasą 3 TB, mgr Katarzyna Choroszy z klasą 3 Ic, mgr Joanna Korzeniowska z klasą 3 Ee oraz Magdalena Czechowska-Buratowską z klasą 4 Ic.

Dzięki sprzedaży ciast zebrano kwotę 1620 zł, którą w całości przeznaczono na zakup materiałów z publikowanej wcześniej listy potrzeb.

Hojności Rodziców, Uczniów, Dyrekcji i Nauczycieli naszej szkoły zawdzięczamy również zgromadzenie imponujących ilości kosmetyków, ubrań, chemii gospodarczej, artykułów dekoracyjnych oraz gier planszowych i książek (będących doposażeniem kącika bibliotecznego Domu Pomocy Społecznej).            Z ogromnym wzruszeniem obserwowaliśmy Rodziców pomagających swoim dzieciom w transporcie darów do szkoły, osobiście przynoszących upieczone z wielką starannością ciasta oraz proszących o anonimowość Nauczycieli przekazujących wielkie worki i pudła przywiezionych rzeczy. Pięknym gestem było podarowanie przez Państwa Małgorzatę i Kazimierza Wolarek 50 sztuk nowych kurtek zimowych dla podopiecznych Ośrodka.

Naszą akcję wsparło również już drugi rok z rzędu, zaprzyjaźnione ze szkołą Samorządowe Przedszkole w Czernichowie. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Przedszkola oraz Rady Rodziców zgromadzono kilka dużych pudeł potrzebnych środków. Serdecznie dziękujemy również Dzieciom i Nauczycielom wymienionego Przedszkola, którzy poza zebraniem darów, wykonali także piękne aniołki z myślą o udekorowaniu nimi Domu Opieki Społecznej na ten szczególny w roku czas. Ręcznie wykonane aniołki zdobiły też nasze stoisko z ciastami. Miło było poczuć atmosferę solidarności pomiędzy małymi dziećmi a uczniami, którzy wchodzą już w dorosłe życie. Gdy chodzi o dzielenie się z drugim człowiekiem czymś dobrym, wiek nie ma przecież znaczenia.

Wszystkie dary zostały zawiezione i przekazane Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w dniu 19 grudnia przez Panią mgr Ewę Bonior,  Panią mgr Katarzynę Choroszy oraz Panią mgr Joannę Korzeniowską wraz z uczniami. Zostały one przyjęte ze wzruszeniem i wdzięcznością.

 Na wielkie wyróżnienie zasługują klasy organizujące akcję oraz wszystkie Dziewczęta z klasy 4 Ic i 3 Ic, które z pomocą chłopców ze swoich klas oraz z klasy 3 Tb, 3 Ee i przedstawicieli klasy 1 Ic zorganizowały całe stoisko z ciastami. Nie tylko po mistrzowsku stworzyły one Cukiernię ZSŁ, ale również w iście profesjonalny sposób zajęły się sprawami marketingu i sprzedaży. Można więc powiedzieć, że znakomicie zdały egzamin z podstaw przedsiębiorczości! J Najlepszą pochwałą dla Dziewcząt był fakt, iż sprzedawane przez nie ciasta znalazły uznanie nawet u Pana Dyrektora Piszkowskiego, którego wymaganiom kulinarnym niezwykle trudno jest sprostać..

W rankingu klas biorących udział w akcji (przy podsumowaniu komisja brała pod uwagę liczbę zakupionych kawałków ciast oraz liczbę przekazanych darów) zwycięzcami zostali:

I miejsce klasa 4 Ic

II miejsce ex aequo- klasy 3 TB i  4 Ed

III miejsce- klasa 4 Ti

Serdecznie gratulujemy!

Zwycięskie klasy otrzymają (do wyboru) specjalne kupony na wyjście do kina lub kupon zwalniający całą klasę z pytania w danym, ustalonym wcześniej dniu.

Należy podkreślić, że do sukcesu akcji w szczególności przyczyniły się również klasy:  1 Ea, 2 Ea, 2 Ic i 3 Ed, których uczniowie zakupili sporą liczbę kawałków ciast. Klasom tym oraz ich Wychowawcom ślemy wyrazy szacunku.

Organizatorzy składają GORĄCE PODZIĘKOWANIA wszystkim osobom, które wsparły tegoroczną akcję.

Więcej zdjęć na FB ZSŁ

Dziękujemy!

05-01-2015 Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe E.2, E.12, E.15, E.6 dyr Renata Gołąb

KOMUNIKAT

Część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe odbędzie się 8 stycznia 2015r.
Zdający zgłaszają się na 30 min. przed wyznaczoną godziną egzaminu w strojach galowych z dowodem osobistym lub legitymacją szkolną i czarnym długopisem. Zdający nie mają w tym dniu innych zajęć.

o godz. 10.00 rozpocznie się egzamin z kwalifikacji E.2, E.12, E.15 dla klas: 3K, 3Ta, 3Tb, oraz dla uczniów z klas trzecich informatycznych, którzy przystępują do egzaminu po raz kolejny.

o godz. 12.00 rozpocznie się egzamin z kwalifikacji E.6 dla klas trzecich elektronicznych (3Ea, 3Eb, 3Ec, 3Ed, 3Ee).

20-12-2014 Jasełka w ZSŁ p. Agnieszka Kozłowska

19 grudnia był dniem spotkań wigilijnych w zespołach klasowych. Odbyło się również spotkanie opłatkowe dla nauczycieli, zaproszonych gości oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły. Stałym punktem na Wigilii dla Nauczycieli, która jak zwykle odbyła się w internacie ZSŁ, były krótkie jasełka przygotowane przez uczniów z klas: 1Ic, 1Id, 2Ic oraz 3Eb pod kierunkiem p. Agnieszki Kozłowskiej. Dekorację zaprojektowały panie- Agnieszka Osuch i Danuta Gajek. Tegoroczny program skupiał się wokół wątku ogłoszenia Dobrej Nowiny o narodzinach Zbawiciela prostym ludziom- pasterzom. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem, fantazją i dużą dozą humoru zaprezentowali przywitanie nowonarodzonego Dzieciątka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 fot. Bartek Więckowski

 

 więcej fotografiiBartka na stronie FB ZSŁ

II ALBUM autorstwa Przemka Dziedziny

20-12-2014 Konkurs historyczny Maja Machera

W dniu 18.12.2014 r. w Kolejowym Towarzystwie Kultury odbyła się sesja popularno – naukowa w ramach XV Festiwalu Kultury Polskiej. W sesji tej uczesniczyło 27 uczniów z klasy 1Ic. Natomiast 6 uczniów z tej klasy zdobyło I nagrodę w etapie wojewódzkim za pisemne prace konkursowe dotyczące historii Polski w XIX i XX wieku.
    Laureatami etapu wojewódzkiego zostali: Lidia Wiśniewska, Maja Machera, Maria Soszka, Patryk Janczur, Tomasz Maczek, Sebastian Owczarek. Opiekunem uczniów był dr Piotr Skałuba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

19-12-2014 Życzenia dyr Antoni Borgosz

Projekt graficzny - p. Jan Kocoł

18-12-2014 Konkurs filmowy M.S.

Ogólnopolski konkurs filmowy „ENERGOOSZCZĘDZANIE NA EKRANIE!”jest dedykowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do wykazania się kreatywnością poprzez stworzenie krótkiego filmu reklamowego o oszczędzaniu energii.

Pierwsze prace konkursowe zostały już zgłoszone przez uczniów i można je obejrzeć na stronie: www.konkursenergooszczedny.pl ZGŁOSZENIA do 12 stycznia 2015r.

Miło nam poinformować, że pula nagród została powiększona o wycieczkę do Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, przeznaczoną dla zwycięskiego zespołu. Pozostałe nagrody to: kamery Go Pro Hero wraz ze statywami, emisja zwycięskiego filmu w TV, 40 calowy telewizor Samsung dla szkoły zwycięzców, tablety Lenovo dla uczniów zespołów wyróżnionych oraz dla nauczycieli– opiekunów.
więcej o konkursie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do udziału!

18-12-2014 Konkurs o indeks PK M.S.

Politechnika Krakowska zaprasza tegorocznych maturzystów do udziału w ogólnopolskim konkursie „O Złoty Indeks PK”.
Konkurs organizowany jest w dwóch dyscyplinach: matematyka i chemia.
Każdy uczestnik może wybrać tylko jedną z dyscyplin. Pierwszych 10 laureatów z każdej z dyscyplin otrzyma 100 dodatkowych punktów, a kolejnych 20 osób z listy rankingowej - 50 punktów. Punkty te zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej (za wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego na Wydziale Mechanicznym).

Rejestracja kandydatów poprzez formularz dostępny w zakładce REJESTRACJA rozpocznie się 16 grudnia 2014 roku i potrwa do 18 stycznia 2015.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się on-line na platformie e-learningowej w sobotę 24 stycznia 2015 roku o godzinie 10:00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu.
http://indeks.pk.edu.pl/regulamin.html

15-12-2014 III Mikołajkowy Turniej Szachowy Michał Grabowski

W dniu 12 grudnia 2014 roku odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie, który znajduje się przy ul. Na Błonie, w celu promocji szachów w tejże szkole.
W zawodach wzięły udział zarówno dzieci jak i młodzież szkolna pochodząca ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym ZSŁ. W związku z zamierzonym celem zawodnicy zmierzyli się o godzinie 10.00 ze swoimi przeciwnikami.
W ciągu pięciu rund wyłoniono dziewięcioro zwycięzców, trzech ze szkół podstawowych, trzech z gimnazjów oraz trzech ze szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły na MIEJSCU III usytuował się Bartłomiej Czarnota z 1ID. Jako nagrodę otrzymał on dyplom, puchar oraz wybraną książkę.
Zawody szachowe odbyły się zgodnie z powszechnymi zasadami ustalonymi przez World Chess Federation (FIDE) i Polski Związek Szachowy (PZSzach). Turniej ujawnił ponadprzeciętne umiejętności uczniów naszej szkoły. Z pewnością był również okazją do przetestowania możliwości każdego z uczestników. Bowiem nie co dzień zdarza się okazja, żeby wziąć udział w turnieju, gdzie przeciwnikami są uczniowie z wielu szkół.
Z naszej szkoły wzięli również udział uczniowie: Jakub Kurkiewicz (kl. 1ia), Szymon Kyrcz (kl. 1ia), Krzysztof Drzymalski (kl. 1ia), Michał Grabowski (kl. 1ia), Norbert Grabowski (2ta) oraz Karol Iwulski (kl. 2ta).
Gratulujemy!

fot. Justyna Kaleta

fot. p. Justyna Kaleta

10-12-2014 Konkurs na fotoreportaż p. Marta Karaś

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy i Instytut Badań Edukacyjnych. Celem tego konkursu jest stworzenie fotoreportażu pt. Jak wiedzę i umiejętności przekuć w sukces zawodowy? Historie prawdziwe.

Wymagania dzieła:
- od 3 do 7 fotografii ukazujących czas, miejsce
- niewyreżyserowane zdarzenia i bohaterowie w ich naturalnym środowisku
- historia prawdziwa, dokumentacja życia

Fotoreportaże można składać indywidualnie lub w parach. Z jednej szkoły może wpłynąć maksymalnie 10 prac.
Termin składania prac: 13 luty 2014 rok

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!
ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW PROSIMY O KONTAKT ZE SZKOLNYM OŚRODKIEM KARIERY

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie www.pociagdokariery.pl

REGULAMIN

09-12-2014 Cukiernia p. Ewa Bonior

Już w poniedziałek, 15 grudnia zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wyjątkowej i szlachetnej w celach, CUKIERNI POD SPALONYM REZYSTOREM. Cukiernię otwieramy na pierwszym piętrze w holu od godz. 10:00. Kupując kawałek ciasta pomagacie w zebraniu pieniędzy na zakup potrzebnych rzeczy dla starszych i chorych mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Krakowie, przy ul. Łanowej.

Zachęcamy też do przynoszenia potrzebnych rzeczy, które będziemy zbierać w tym dniu na parterze w holu.

Nawet najmniejsza rzecz ma znaczenie!

Słodko dziękujemy i zapraszamy!!!

Organizatorzy: Klasa 3Tb, 3Ee, 3 Ic, 4 Ic i cała reszta Łączności.

1. kosmetyki dla kobiet i mężczyzn (żele pod prysznic, kosmetyki do makijażu, kremy)
2. chemia gospodarcza:  - proszek do prania
                                      - środki do czyszczenia kuchenek,
                                      - mydło w płynie - zapasy do dozowników
4. artykuły wyposażenia:  - mini poduszki ozdobne
                                         - koce
5. gry : –planszowe - towarzyskie  :  kości do gry, karty
6. materiały plastyczne : - farby,    - pastele,    -  klej i lakier do decoupage,   - włóczka czesankowa,   -  pędzle, kolorowy bristol, kleje, flamastry, zeszyty małe i duże, bloki biurowe, kolorowe długopisy, markery,
7. artykuły sportowo-  rekreacyjne -  kijki trekkingowe;     - buty sportowe,    - dresy
8. Książki  będące doposażeniem kącika bibliotecznego (również używane)
9. pantofle kapcie (męskie  roz.  od  nr. 40 , damskie od 37)
10. buty zimowe ( męskie roz. 40 do 42, damskie od.37-39) (również używane w dobrym stanie)
11. kalendarze
12. pudełka na dokumenty
13. przedłużacze
14. filiżanki, łyżeczki, widelczyki do ciasta  do doposażenia  kawiarni dla mieszkańców
15. wieszaki na ubrania
16. obrusy plamoodporne
17. ozdoby i bombki świąteczne na choinki.
18. wentylatory stołowe do pokoi (również używane)

List_Dyrektora Domu Opieki Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie

Strony: 142
[←cofnij]
[67]
[68]
[69]
[70]
[71]
[dalej→]