Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

13-04-2016 Rodzina 500 + p. Robert Dulowski

KOMUNIKAT

Informuję, iż wnioski o świadczenia wychowawcze w programie „Rodzina 500 +” będą przyjmowane w terminie od 1 do 29 kwietnia 2016 r. kancelaria internatu szkolnego Zespołu Szkół Łączności przy ul. Adolfa Nowaczyńskiego 2 w Krakowie.
Terminy przyjęć:

poniedziałek godz. 8.00 – 14.00

wtorek godz. 16.00 – 20.00

środa godz. 8.00 – 12.00

czwartek godz. 16.00 – 20.00

piątek godz. 8.00 – 14.00

Pracownicy przyjmujący wnioski:

Robert Dulowski oraz Stanisław Bobak

Wnioski przyjmowane będą wyłącznie od Rodziców zameldowanych lub mieszkających w gminie Kraków, których dzieci uczęszczają do Zespołu Szkół Łączności.

13-04-2016 ORGANIZACJA SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW

KOMUNIKAT (DOTYCZY ORGANIZACJI SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW)
      Informuję, że w czwartek 14 kwietnia 2016r. odbędą się wywiadówki śródokresowe.
    Spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów przebiegać będą w oparciu o poniższy
HARMONOGRAM

13-04-2016 Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH p. Barbara Ciborowska

Komitet Główny Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki III etapu IX edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH". Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych z matematyki  jest trzech uczniów z Technikum Łączności nr 14:
BŁYSKAL  DAMIAN          4ID    Laureat III stopnia
SZOPA  PRZEMYSŁAW     4ID    Finalista
CHEŁMECKI  PATRYK        3IB    Finalista
Nauczycielem prowadzącym jest p. Barbara Ciborowska. Gratulujemy!

12-04-2016 Sukcesy matematyczne. p. Barbara Ciborowska

Z przyjemnością informujemy, że w obecnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "O ZŁOTY INDEKS PK" laureatem II stopnia został Karol Piaśnik z klasy 4IB. ( uczeń p. B. Ciborowskiej).
Gratulujemy !

W gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Zobaczyć Matematykę” organizowanego przez Akademię Górniczo - Hutniczą znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Michał Raźny kl.4Ib za pracę: " Stereometria - geometria w przestrzeni" oraz Jacek Siwek kl. 4Ib: " Paradoks Monty’ego Halla "
Opiekunem merytorycznym prac była p. mgr Barbara Ciborowska. Gratulujemy!

 

Z przyjemnością informujemy również, że w obecnej edycji - najtrudniejszego konkursu matematycznego w Polsce - Ogólnopolskiej LXVII Olimpiady Matematycznej uczestnikiem zawodów II stopnia został Maciej Jankowski z klasy 3TA. ( uczeń p. P. Najmana). Gratulujemy! http://www.krakow-om.pl/

09-04-2016 Rocznica zbrodni katyńskiej p. Tadeusz Januszek

   8 kwietnia 2016 poczet sztandarowy Zespołu Szkół Łączności wziął udział w uroczystych obchodach upamiętniających 76 rocznicę popełnienia przez NKWD  ZSRR zbrodni na polskich oficerach wziętych do niewoli we wrześniu 1939 roku. Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Rakowickim przy Pomniku Ofiar Komunizmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. T. Januszek

06-04-2016 KRAKOWSKI WIELOBÓJ SIŁOWY

Dnia 6.04.2016r. reprezentacja ZSŁ w składzie: Konrad Olech 3Id, Gabriel Sarapata 4Ed, Radek Kopeć 2Ec wzięli udział w KRAKOWSKIM WIELOBOJU SIŁOWYM rozgrywanym w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wzięło udział 13 szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja ZSŁ wywalczyła IV miejsce.
 Zawody prowadził Robert Nemś - strongman, znakomity trener, najsilniejszy człowiek na Podhalu. Zawody relacjonowała Telewizja Kraków, zmagania obserwowało liczne grono sponsorów. Emocji było sporo, walka trwała do końca.
 Za rok będziemy na podium!

Gratulacje dla zawodników z ZSŁ!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. Justyna Batko więcej zdjęć na FB ZSŁ

31-03-2016 Olimpiada Innowacji Technicznych p. Paweł Koszałka

Olimpiada Innowacji Technicznych - wyniki eliminacji szkolnych

Po dokonaniu oceny prac zgłoszonych do zawodów I stopnia (eliminacje szkolne) Olimpiady Innowacji Technicznych, komisja w składzie: Renata Gołąb, Paweł Koszałka, Mirosław Paszkowski, przyznała następujące miejsca:

Kategoria E – pomysł ekologiczny:

1. „Elektrownia wodna”, autor: Zapotoczny Krystian, kl. 4EB

2. „Piaskuś”, autor: Kozub Mateucz, kl. 3EB

3. „Kula świetlna”, autor: Tatko Sebastian, kl. 3EB

Kategoria R – pomysł techniczny:

1. „Egzoszkielet roboczo-konstrukcyjny”, autorzy: Łach Sylwester, Gumula Sebastian, Śmietana Bartosz, kl. 4ED

Kategoria U – usprawnienia softwarowo-techniczne:

1. „Lekki radar trójwspółrzędny dla aktywnej obrony obiektów przed pociskami przeciwpancernymi”, autor: Pogan Bartosz, kl. 4EA

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ciekawych projektów, a zwycięskie prace z każdej kategorii zostaną zgłoszone do zawodów II stopnia (eliminacje okręgowe).

30-03-2016 Robot Challenge 2016 (rc.tl.krakow.pl) -­‐ warsztaty robotyki p. Maciej Kłyś

   Zapraszamy uczniów ZSŁ na warsztaty robotyki, które są organizowane z myślą o przeprowadzeniu zawodów robotów w naszej szkole jesienią tego roku. Osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się jak zbudować robota, który będzie mógł wystartować w jednej z poniższych konkurencji:

Linefollower, Sumo, Freestyle

Konkurencja Freestyle jest przeznaczona dla osób, które chciałyby wziąć udział w zawodach z autorską konstrukcją robota. Pierwsze warsztaty robotyki odbędą się 31 marca o godzinie 15 w sali 502i (warsztaty szkolne). Kolejne spotkania będą odbywały się w czwartki o godzinie 15 i będą trwały ok. 1,5h. Zorganizowanie zawodów wymaga zaangażowania dużej liczby uczniów, dlatego na warsztaty zapraszamy również osoby, które chciałyby pomóc w organizacji zawodów robotów w ZSŁ.  PLAKAT

Strony: 167
[←cofnij]
[67]
[68]
[69]
[70]
[71]
[dalej→]