Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

18-10-2015 Uroczystości rocznicowe p. Tadeusz Januszek

    17 września w naszej szkole otwarta została wystawa poświęcona agresji na Polskę dokonanej w roku 1939 przez Niemcy i ZSRR. Poczet sztandarowy naszej szkoły brał też udział w obchodach 1 IX i 17 IX zorganizowanych przez władze województwa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot.Tadeusz Januszek

15-10-2015 Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

14 października 2015r. - w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów.
Jednym z wyróżnionych uczniów jest - Michał Ciborowski z klasy 3 IC, który odebrał z rąk pani Premier oraz pani Minister Edukacji Narodowej gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. 
 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

Spośród laureatów z województwa małopolskiego, wybrano trzy osoby, które zostały zaproszone do Warszawy po odbiór stypendium:
1. Sabinę Porębską (uczennica Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie).
2. Krzysztofa Zamarskiego (uczeń V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie).
3. Michała Ciborowskiego (uczeń Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

13-10-2015 KOMUNIKAT DLA WĘDKARZY ! dyr. Tadeusz Piszkowski, p. Przemysław Cienkosz

Informujemy, że w sobotę 24 października 2015r. rozegrane będą XVII SPINNINGOWE MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE. Osoby chętne, proszone są o kontakt z wicedyrektorem Tadeuszem Piszkowskim. Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do wtorku 20 października 2015r. Zawody rozegrane zostaną na komercyjnym łowisku w miejscowości Kobylany w Dolinie Będkowskiej. Dla uczniów gwarantujemy bezpłatny transport.
Zapraszamy
Przemysław Cienkosz, Tadeusz Piszkowski

Zdjęcia z poprzednich Mistrzostw na FB ZSŁ

logo pixabay.com

09-10-2015 Ślubowanie klas pierwszych dyr Antoni Borgosz

KOMUNIKAT
    Informuję, że uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Łączności nr 14 odbędzie się w środę 14 października 2015r.
Zbiórkę uczestników uroczystości przed wejściem do kina „Kijów” zaplanowano na godzinę 7.40 (proszę o punktualność). O godzinie 8.00 rozpocznie się uroczystość główna.
Po niej zaplanowano program artystyczny i projekcję filmu pt. „Pilecki”. Całość zakończy się około 11.30.
Uczniów klas pierwszych obowiązuje strój galowy.

07-10-2015 Koło informatyczne p. Paweł Koszałka

Koło informatyczne

Wszystkich zainteresowanych zajęciami dodatkowymi z algorytmiki i programowania w języku C++ zapraszamy na spotkanie organizacyjne koła informatycznego, w najbliższy piątek 9.10. o godz. 11:00 w pracowni 511i.
Przewidziane są grupy o różnym stopniu zaawansowania.

Zajęcia prowadzić będą:  Andrzej Dyrek i Paweł Koszałka.

05-10-2015 Szkolna Internetowa Gra Giełdowa p. Halina Siemińska

Trwa przyjmowanie zgłoszeń i rejestracja do kolejnej – 14 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. W projekcie mogą uczestniczyć 2-4 osobowe zespoły uczniów. Na starcie Gry podstawowej wszystkie zespoły otrzymają dostęp do notowań giełdowych i 20 tys. wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty terminowe na indeksy. http://www.sigg.org.pl TERMIN REJESTRACJI upływa 10 października. Zapraszamy - p.Halina Siemińska, p.Barbara Wakszyńska

02-10-2015 Klub języka angielskiego o. Ewa Bonior

We wtorki od godziny 14:50 do 15:35 w sali 223 zaprasza Klub Języka Angielskiego  - THE English Club. Ćwiczymy i poszerzamy słownictwo, rozmawiamy w języku angielskim na ciekawe tematy. Zapraszamy już od 6 października.

Dodatkowe informacje u p. Ewy Bonior i p. Piotra Piekarskiego (gabinet językowy, sala 104 A).

We speak English only, come and join us, have fun!

01-10-2015 Wampiriada październik 2015 SU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Czekamy na Ciebie!

22-09-2015 Sprzątanie Świata - relacja p. Danuta Gajek

SPRAWOZDANIE Z AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA 2015 PRZEPROWADZONEJ W ZESPOLE SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI.   Przygotowania do tegorocznej akcji rozpoczęliśmy od zaprojektowania plakatów. Rozpropagowaliśmy też hasło tegorocznego przedsięwzięcia prezentując je w gazetce szkolnej oraz rozwieszając informacje.
W dniu akcji 18.09.2015 młodzież sprzątała przyległe do szkoły tereny zielone, a uczniowie z klasy 2 Ia pod opieką pani Haliny Flis-Paciorek uczestniczyli w sprzątaniu ogródków działkowych wokół rzeki Wilgi. Wszyscy szczególna uwagę zwracali na segregację śmieci. Zebrane odpady uczniowie składali w miejscach do tego wyznaczonych. Przedstawiciele samorządu od 8.00-14.00 odbierali od uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły surowce wtórne: makulaturę, zużyte baterie, nakrętki, puszki aluminiowe. W akcji wykorzystane zostały wszystkie worki i rękawice.

 

 

 

 

 

 

 

 fot. p. D. Gajek

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. D. Gajek

Strony: 155
[←cofnij]
[65]
[66]
[67]
[68]
[69]
[dalej→]