Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

19-05-2016 Trzecie złoto siatkarzy

   W ramach XVI Festiwalu Nauki w Krakowie został rozegrany turniej piłki siatkowej mężczyzn szkół średnich pod oficjalną nazwą „Kosmiczny Turniej Ekologiczny”. Organizatorem imprezy był Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.
Drużyna Zespołu Szkół Łączności po raz kolejny w tym sezonie potwierdziła swoją świetną formę wygrywając wszystkie mecze w fazie grupowej, w półfinale i w WIELKIM FINALE, który odbył się 18.05.2016 r. w Małej Hali w Tauron Arenie.
Mecz finałowy z XIII LO był przysłowiowym „spacerem” po kolejne złoto. Nagrodą główną Turnieju był zestaw Rubicon NH20 (5.0) oraz sprzęt sportowy.
   Nasi siatkarze otrzymali też liczne nagrody indywidualne z rąk Gościa Specjalnego Piotra Gruszki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 fot. Kamil Przybyło. Więcej zdjęć na FB ZSŁ

MVP Kosmicznego Turnieju Ekologicznego i Najlepszym atakującym został Jakub Pawelski z kl.2Ti,
Najlepszym środkowym Piotr Pochopień z 2Ti,
Najlepszym libero Jakub Piec z 2Id
Najlepszym rozgrywającym został kapitan drużyny Karol Nosek z 4Eb, któremu serdecznie dziękujemy za 4 lata wspólnego grania i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

   Dziękujemy panu wicedyrektorowi Pawłowi Kucharczykowi, który był obecny podczas całego finału i uświetniał go swoją obecnością zasiadając w loży VIPów. Dziękujemy panu Przemkowi Cienkoszowi i chłopakom ze Szkolnego Klubu Kibica za obecność, niepowtarzalny doping i świetną zabawę.

Skład drużyny:

Karol Nosek 4Eb (kapitan), Maciej Przeginiak 4K, Bartłomiej Poskart 3Ea, Radosław Sotwin 3TB, Jakub Pawelski 2Ti, Piotr Pochopień 2Ti, Damian Deńca 2Ti, Kacper Wygoda 2K,Jakub Piątkowski 2K, Jakub Piec 2Id, Karol Szarek 2Id, Konrad Tajak 2Ea. Opiekun: Anna Szkudlarek GRATULUJEMY!

16-05-2016 TIK - TAK p. Aleksander Kielski

W 2016 roku z okazji obchodów 35-lecia, Polskie Towarzystwo Informatyczne przygotowało:

Czyli - specjalną edycję gry TIK?-TAK!, w której udział może wziąć każdy, nie tylko uczniowie! Tegoroczna edycja gry TIK?-TAK! nosi nazwę: Ogólnopolski Test Informatyczny (OTI). Każdy ma szansę, sprawdzenia się w ogólnodostępnym teście on-line. Zachęcamy do udziału! Szczegóły na stronie Testu.
http://tik-tak.eecdl.pl/
https://www.facebook.com/tiktakkonkurs/?fref=nf

11-05-2016 KANGUR MATEMATYCZNY p. Bożena Marszał

   W obecnym roku szkolnym obyła się dwudziesta piąta edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2016.  Wzięło w niej udział 69 uczniów ZSŁ. Dziesięciu uczniów  zdobyło wyróżnienie.
LISTA_WYRÓŻNIONYCH Dyplomy będą rozdane w czerwcu.
Gratulujemy sukcesów!
LISTA UCZESTNIKÓW WRAZ Z PUNKTACJĄ
Szkolny Opiekun Konkursu – Bożena Marszał.

07-05-2016 Świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

Komunikat.

   Od 24 maja wydawane będą dyplomy wraz z suplementem absolwentom, którzy zdali egzaminy ze wszystkich kwalifikacji zawodowych.

06-05-2016 Zakończenie roku maturzystów

   29 kwietnia na sali gimnastycznej odbyło się zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych. W uroczystości uczestniczyły również reprezentacje pozostałych klas, nauczyciele, kierownictwo szkoły oraz zaproszeni goście.
    Pan Dyrektor Antoni Borgosz wygłosił mowę w której zawarł wiele cennych myśli, dotyczących przyszłości naszych absolwentów. Życzył im wytrwałości w dążeniu do celu i równocześnie zachowywania najważniejszych i najcenniejszych wartości. Podziękował uczniom za pracę na rzecz szkoły, gratulował sukcesów naukowych i sportowych. Kolejno głos zabrali: pani Iwona Jawor z ramienia Rady Rodziców, Pan dyr. Franciszek Broda i pan dyr. Andrzej Zagórski.
   W części oficjalnej spotkania zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla absolwentów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. 24 uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem i otrzymało świadectwa opatrzone biało-czerwonym paskiem. Najwyższą średnią uzyskali: Bartłomiej Stępień z klasy 4 IA oraz Adrian Maślak z klasy 4 TB – 5,48  LISTA UCZNIÓW WYRÓŻNIONYCH

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

więcej zdjeć na stronie fot.Łukasz Skłodowski

fot. Kamil Przybyło

Nagrodę im. Eugeniusza Rutkowskiego dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w zakresie przedmiotów zawodowych, w tym roku otrzymali: Dawid Włodarczyk z 4 Ee, Adrian Maślak z 4Tb i Patryk Ciepiela z 4Ib. Za wzorową postawę na praktyce zawodowej specjalny upominek od dyrektora firmy JOTAFAN - pana Andrzeja Zagórskiego, otrzymała Karolina Olchawa z 4Ea. Nagrodę dla najlepszego matematyka im. Stefana Gardeckiego przyznano Damianowi Błyskalowi. Nagrody za  konkurs Matematyczne Łamanie Głowy otrzymali: Przemysław Tekieli 4IB,  Mateusz Wodecki i Antoni Kurek z klasy 4 IC.

Nagrody ufundowali szefowie firm współpracujących ze szkołą: Teleaudyt -  dyr. Franciszek Broda, SKORUT Systemy Solarne - dyr. Adam Skorut.

Wyróżnienia i puchary wręczono również sportowcom, którzy w barwach ZSŁ osiągali najlepsze wyniki w zawodach i turniejach. Siatkarze - Karol Nosek – 4Eb,  Maciek Przeginiak – 4K Piłkarze  ręczni – Tomek  Adamus, Piotrek RaźnyBartek Stańko z 4 Ee, Karol Żurek z 4 K, Adam Pabich z 4Ic. Koszykarze:  Maciek Fiutowski, Marcin Michniak z 4Ia, Kuba Kułaga z 4Ea, Szymek Czuryło 4Ta. Pływacy: Jacek Paciorek z 4Ib, Bartek Pabian z 4Ed,  Darek Czepiel z 4Ic,  Gabriel Hofer z 4Ia. W badmintonie wyróżnili się: Mariusz Kabat z 4 Ea oraz Robert Leśniak z 4 Ta.
 Nagrody niespodzianki z dedykacją i podpisami członków Kierownictwa szkoły (Kronikę 70-lecia) otrzymało 3 uczniów, którzy obchodzili 29 kwietnia urodziny. Jubilatom odśpiewano tradycyjne 100 lat.
Część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski we współpracy z chórem ZSŁ – ŁĄCZNIK. Uroczystość prowadzili: Bartek Kusek – przewodniczący SU i Karolina Feluś.

05-05-2016 Wampiriada

   27 kwietnia na terenie ZSŁ odbyła się akcja krwiodawstwa. Spośród 27 osób, które zgłosiły gotowość oddania krwi 21 zostało dopuszczonych do akcji. Uzyskano dzięki temu 21 pełnych jednostek krwi.

Dyrekcja otrzymała PODZIĘKOWANIE od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w Wampiriadzie serdecznie dziękujemy!

04-05-2016 IV MAŁOPOLSKI KONKURS TALENTÓW p. Beata Sosenko

   19 kwietnia odbył się IV Małopolski Konkurs Młodych Talentów organizowany przez Internat Zespołu Szkół nr 1 w Krakowie. Nasz internat reprezentowali Patrycja Paleczna, Łukasz Czuba, Karol Adamczyk, Radek Kot i Mateusz Tondos. Młodzież wykonała utwór zespołu Lady Pank „Wspinaczka”, poświęcony wielkiemu człowiekowi, kochającemu góry Piotrowi Morawskiemu, który zginął w 2009 roku w Nepalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

03-05-2016 12 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO p. Magdalena Czechowska-Buratowska

Sprawozdanie z Finału 12 MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
   W dniu 28 kwietnia 2016 roku o godzinie 9:00 w świetlicy Zespołu Szkół Łączności odbył się finał 12 Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego jak co roku przez nauczycieli języka angielskiego w ZSŁ: mgr Ewę Bonior, mgr Magdalenę
 Czechowską-Buratowską oraz mgr Piotra Piekarskiego. W tym roku gościliśmy nauczycieli oraz uczniów-uczestników z 5 krakowskich szkół: Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, Zespołu Szkół Energetycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, Technikum Komunikacyjnego oraz Zespołu Szkół Chemicznych.

Miło nam poinformować, że miejsca finałowe przypadły w udziale uczniom Zespołu Szkół Łączności:
I. Adam Strzyżewski (klasa 4 Ia)- ZSŁ
II. Patryk Szabla – Technikum Komunikacyjne
III. Daniel Wilkowski – Technikum Komunikacyjne
IV. Michał Ciborowski (klasa 3 Ic)- ZSŁ
V. Patryk Ciepiela (klasa 4 Ib) - ZSŁ
VI. Filip Szmyd- Zespół Szkół Chemicznych

 

 

fot. Kacper Zaryczny

Do finału zakwalifikowali się uczestnicy, którzy uzyskali największa liczbę punktów w pierwszym etapie konkursu przygotowanym merytorycznie przez mgr Monikę Kubik, mgr Katarzynę Choroszy i mgr Bernadettę Łozińską-Zięborak. W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie zadań leksykalno-gramatycznych oraz łamigłówek językowych na poziomie trudności egzaminu językowego FCE. W tym etapie wzięło udział aż 85 uczniów ZSŁ. W finale naszą szkołę reprezentowali: Adam Strzyżewski z klasy 4 Ia, Maciej Brudzisz z klasy 2 Ea, Michał Ciborowski z klasy 3 Ic, Gabriel Wysoczyński z klasy 2 Ib oraz Patryk Ciepiela z klasy 4 Ib. Szesnastu finalistów konkursu, jury oraz widownię powitał Pan Dyrektor mgr Antoni Borgosz.

Prezenterami prowadzącymi konkurs byli jedyni i niepowtarzalni w tej roli Adam Rybicki i Adrian Maślak z klasy 4 Tb.
W jury rozgrywki finałowej, którego przewodniczącą była Pani Elżbieta Kiryszewska z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, zasiedli nauczyciele angliści z ZSŁ (organizatorzy) oraz nauczyciele z wyżej wymienionych szkół: Pani Elżbieta Przybyła-Krzywonos, Pani Ewa Spytkowska-Krajnik, Pani Amelia Lipka, Pan Sebastian Machowski. Zadanie finałowe (autorstwa mgr Ewy Bonior, mgr Magdaleny Czechowskiej-Buratowskiej, mgr Piotra Piekarskiego i mgr Katarzyny Peters) składało się z 2 części polegało na:

1.wylosowaniu, przygotowaniu i odegraniu (również w parach) przydzielonej roli np. nauczyciela, dyrektora szkoły, ucznia, konduktora, pasażera itp znajdujących się w jakiejś kuriozalnej sytuacji z życia codziennego, z której uczestnicy musieli wybrnąć.

2. wylosowaniu zestawu słów, przygotowaniu i przedstawieniu (w parach) opowiadania. Oceniany był nie tylko stopień znajomości języka, ale również umiejętność dostosowania tak zwanego rejestru językowego (dobór wyrażeń oraz struktur używanych w kontekście formalnym i nieformalnym) do wylosowanej „sytuacji z życia” . Niektórzy uczestnicy konkursu wywołali entuzjazm widowni swoimi dużymi zdolnościami aktorskimi. Rywalizacja przebiegała w niezwykle sympatycznej atmosferze a zawodnicy (choć z różnych szkół) świetnie ze sobą współpracowali.

Moment ogłoszenia wyników uświetnił swoją obecnością Pan Dyrektor mgr Antoni Borgosz, który po krótkim przemówieniu wręczył zwycięzcom nagrody pieniężne i książkowe oraz pogratulował im sukcesu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwa anglojęzyczne. Na uwagę i pochwałę zasługuje wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim gościom z zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę! Organizatorzy konkursu kierują również szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora Zygmunta Parzelki i uczennic Karoliny Olchawy oraz Weroniki Piwowarczyk za oprawę medialną i nakręcenie pamiątkowego filmu oraz Pana Michała Okrajniego wraz z ekipą uczniów za zorganizowanie nagłośnienia. Za zrobienie pamiątkowych zdjęć dziękujemy Kacprowi Zarycznemu z kl. 1 Ia.

We’re looking forward to seeing you next year!

Tekst: Magdalena Czechowska-Buratowska

29-04-2016 Konkurs p. Dominika Pilch

„Dookoła świata” - tak brzmiał tytuł przewodni konkursu, który odbył się 26 kwietnia w internacie. W zmaganiach wzięło udział 6 zespołów dwuosobowych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością geografii oraz kultury, sztuki , muzyki z różnych zakątków świata. Wydarzeniu towarzyszyła dobra zabawa oraz pozytywne emocje. Zwycięzcami okazali się Wojciech Kotarba (kl.2Ti) oraz Jan Rusin (kl. 2Ed), na drugim miejscu uplasowali się po dogrywce Jakub Cholewa (kl. 4Eb) oraz Karol Nosek (kl. 4Ec) Każdy uczestnik został obdarowany, a na wygranych czekały szczególnie atrakcyjne nagrody. Gratulujemy!
                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski28-04-2016 XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

   Komitet Główny OWT na podstawie oceny prac uczestników zawodów finałowych przeprowadzonych w dniach 8 – 10 kwietnia w Łodzi, wyłonił laureatów i finalistów XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Z satysfakcją i przyjemnością informujemy, że po raz kolejny w gronie laureatów znalazł się reprezentant ZSŁ: Mikołaj Wielgus z klasy 3 ED.
Do grona finalistów zakwalifikowali się:
Joanna Dolaś - 2ED, Arkadiusz Ćwikła - 2ED, Szymon Ogórek - 2ED i Sebastian Tatko - 3EB.

DYPLOM LAUREATA

Gratulujemy!

Strony: 167
[←cofnij]
[65]
[66]
[67]
[68]
[69]
[dalej→]