Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

14-06-2016 Konkurs EURO 2016 p. Dominika Pilch, p. Robert Dulowski

Od Francji 1960 do Francji 2016.
   W dniu 31.05.2016 r. w Internacie ZSŁ odbył się finał konkursu wiedzy o Piłkarskich Mistrzostwach Europy „Od Francji 1960 do Francji 2016”.
W dziesięciu rundach, w czasie których trzeba było odpowiadać na podstępne pytania, rozpoznawać piłkarzy i stadiony oraz układać puzzle z wynikami meczy, uczestnicy wykazali się wielką wiedzą, a walka była niezwykle zacięta.
Zwyciężył Jakub Piec, a kolejne miejsca zajęli Patryk Małek (najlepszy wśród pierwszoklasistów), Bartłomiej Poskart, Dawid Socholik oraz Dawid Duda. Zawodnicy otrzymali w nagrodę sprzęt sportowy i książki o tematyce piłkarskiej.

 

 

 

 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!13-06-2016 Wyniki konkursu przyrodniczego p. Danuta Gajek

WYNIKI KONKURSU ,, CZY ZNASZ DRZEWA I KRZEWY WOKÓŁ SZKOŁY’’

Konkurs odbył się 10 czerwca,wzięło w nim udział 15 uczniów Technikum Łączności. Przygotowania do konkursu rozpoczęliśmy od akcji informacyjnej, została przygotowana również ekspozycja roślin. Wyniki konkursu: Bezkonkurencyjni okazali się Michał Jasiński -1Id oraz Dawid Jantos -1Ic

Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. Danuta Gajek

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

13-06-2016 VII Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Mikstów p. Anna Szkudlarek

   SIATKARZE ZNOWU NA PODIUM

   Drużyna ZSŁ w składzie: Kacper Wygoda 2K, Jakub Pawelski 2Ti, Piotr Pochopień 2Ti, Karolina Bobowska 1Ia, Joanna Bożek 4Ic , Renata Makuch 4Ic, zajęła 3 miejsce w VII Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Mikstów. Serdecznie dziękujemy naszym Absolwentkom Joasi i Reni za udział w zawodach i wspaniałą grę.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć Pawła Wojdy na FB ZSŁ

10-06-2016 Odsłonięcie napisu na pomniku. Aleksandra Borkowska

   Dnia 7 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Łączności odbyła się uroczystość z okazji odsłonięcia napisu na pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Część oficjalna przed pomnikiem rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski przez chór „Łącznik”. Następnie swoje przemówienie wygłosił dyrektor naczelny ZSŁ mgr Antoni Borgosz. Jako drugi wystąpił dr Piotr Skałuba, wygłaszając krótką przemowę dotyczącą dramatycznych wydarzeń Obrony Poczty Polskiej w Gdańsku 1.09.1939r.        Napis na pomniku odsłonił pan dyr mgr Antoni Borgosz w asyście przybyłych gości oraz nauczycieli naszej szkoły. Pod pomnikiem zostały złożone kwiaty. Następnie wystąpili: płk. Andrzej Gaczorek oraz dr Janusz Gądek – prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Łączności. Część oficjalną zakończyło przemówienie pana Tomasza Heiliga – wnuka naczelnika Poczty Polskiej w Gdańsku Józefa Wąsika i pracownika naukowego Uniwersytetu Pedagogicznego. Na uroczystości obecny był poczet sztandarowy. Więcej zdjęć na stronie: FB ZSŁ


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   fot. Kacper Zaryczny

  W świetlicy ZSŁ odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona Obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku. Na początek chór „Łącznik” prowadzony przez prof. Jadwigę Wrońską zaprezentował pieśni i wiersze patriotyczne. Następnie mogliśmy zobaczyć prezentacje przygotowane przez uczniów klasy 3ic: „Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku w dniu 1 września 1939r.” przygotowaną przez Jakuba Nowaka i Tomasza Smolenia, „Rola porucznika Konrada Guderskiego w obronie placówki pocztowej w Gdańsku” przygotowaną przez Arkadiusza Biela i „Niemiecki mord sądowy dokonany na gdańskich pocztowcach”, której autorem był Tomasz Fugiel. W prezentacjach tych wykorzystano najciekawsze fragmenty filmu w reżyserii Stanisława Różewicza pt. „Wolne miasto”.
Organizatorem i moderatorem sesji był dr Piotr Skałuba. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot. Kacper Zaryczny

09-06-2016 LICEALIADA 2016 - Łączność znów najlepsza !!! p. Jacek Bernasik

   17 maja 2016r. finałem ligi lekkoatletycznej zakończyły się rozgrywki Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – „Licealiada” 2015/2016. Uczniowie naszej szkoły zajęli po raz trzeci z rzędu 1 miejsce otrzymując prawo używania tytułu „MISTRZ KRAKOWA”.
Za przygotowanie reprezentacji naszej szkoły w lekkiej atletyce od wielu lat odpowiedzialny jest p. Jacek Bernasik. WYNIKI

 

 

 

 

 

 

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli prowadzących.

Na stadionie MOS w Nowej Hucie w finale ligi lekkoatletycznej wystartowała reprezentacja ZSŁ w składzie:

1. Adamus Tomasz 4 Ee
2. Baran Mikołaj 2 Id
3. Cholewa Jakub 4 Eb
4. Doliński Sebastian 2 Ti
5. Drążek Michał 4 Ia
6. Durałek Damian 1 Ic
7. Gądek Tomasz 2 Ea
8. Gurdek Dominik 1 Id
9. Kasprzyk Paweł 3 Eb
10. Kasznik Paweł 1 Eb
11. Kozera Kamil 3 K
12. Kurdiawcew Przemysław 1 Ti
13. Olech Konrad 3 Id
14. Pustułka Jakub 1 Eb
15. Radliński Michał 1 Id
16. Raźny Piotr 4 Ee
17. Ryzner Kacper 1 Id
18. Stańko Bartłomiej 4 Ee
19. Szafrański Sebastian 2 Ic
20. Wąsikowski Mateusz 2 Ic
21. Wilk Szymon 1 Eb
22. Wrona Maciej 4 Ee
23. Zajdel Karol 1 Eb
24. Ziobrowski Tomasz 1 Id

Zajęła II miejsce uzyskując 2140 punktów. O zwycięstwie zadecydował jeden punkt!!!!

09-06-2016 Rajd ZSŁ p. Maciej Aleksandrowicz

W dniach 18.06 (sobota) -23 (czwartek) 2016 szlakami Beskidu Wyspowego odbędzie się XV Rajd o Puchar Dyrektora ZSŁ.

Koszt Rajdu około 160 zł. Zapisy do 14.06.2016 (wtorek) w sali 17W (warsztaty) u prof. Macieja Aleksanrowicza.

Zapraszamy!

08-06-2016 Rekrutacja do klas pierwszych ZSŁ

    10 czerwca 2016 r. o godz. 15.00. upływa termin składania wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017.

   W tym dniu Komisja Rekrutacyjna w ZSŁ pracuje w zmienionych godzinach - od 13.00 do 15.00. Po godzinie 15.00 nie będzie możliwości złożenia podania, gdyż system elektronicznej rekrutacji o godz. 15.00 zostanie zablokowany.

   Ponadto, że odmiennie od zasad obowiązujących w rekrutacji ubiegłorocznej, wnioski rekrutacyjne kandydaci składają w szkołach ponadgimnazjalnych tzw. pierwszego wyboru, a nie w swoich macierzystych gimnazjach.
Warunkiem uczestniczenia kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym, prowadzonym przy wsparciu systemu informatycznego, jest potwierdzenie w tym systemie wniosku rekrutacyjnego przez szkołę ponadgimnazjalną pierwszego wyboru, na podstawie wniosku złożonego w tej szkole w formie papierowej oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

REKRUTACJA DO ZSŁ http://www.pedagog.tl.krakow.pl/rekrutacja.php

07-06-2016 Konkurs przyrodniczy p. Danuta Gajek

  Nauczycielki biologii Halina Flis-Paciorek i Danuta Gajek zapraszają wszystkich uczniów Zespołu Szkół Łączności na konkurs przyrodniczy:

"Czy znasz drzewa i krzewy wokół swojej szkoły?".
Odbędzie się on w piątek 10 czerwca o gdz.14.45 w sali 219.
Ekspozycja okazów do rozpoznania będzie dostępna od wtorku (7 czerwca) w holu na drugim piętrze, pod oknem.
Serdecznie zapraszamy.

07-06-2016 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

Święto Krakowa

   W związku ze Świętem Miasta Krakowa w naszej szkole otwarta została wystawa
poświęcona zasłużonym dla naszego grodu Prezydentom doby Autonomii Galicyjskiej.

Zapraszamy do zwiedzania !

fot. p. Tadeusz Januszek

31-05-2016 Ranking STEM portalu PERSPEKTYWY

  W pierwszej edycji Rankingu Techników STEM zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Krakowie.
STEMczyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice - tak decyzję o stworzeniu rankingu komentują inicjatorzy pomysłu.

  31 maja 2016r. w Warszawie delegacja ZSŁ w składzie: Pan Dyrektor Antoni Borgosz, pani Barbara Ciborowska, pani Ewa Kowal oraz pan Andrzej Łanuszka odbierze gratulacje i dyplom z rąk organizatorów. www.perspektywy.pl

Pan Dyrektor otrzymał listy gratulacyjne: od Prezydenta Miasta Krakowa TREŚĆ LISTU

od Rektora Politechniki Gdańskiej TREŚĆ LISTU a także Rektora AGH TREŚĆ LISTU.

Strony: 167
[←cofnij]
[63]
[64]
[65]
[66]
[67]
[dalej→]