Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

30-03-2015 Poznaj sztukę p. Dorota Madej

Na stronie biblioteki szkolnej został zamieszczony link pt. „Poznaj sztukę”, który ma być pomocą dla wszystkich zainteresowanych dodatkową oceną z przedmiotu: wiedza o kulturze.  Stronę przygotował uczeń klasy 1 id Kamil Bułat we współpracy z Filipem Zarębińskim z klasy 4 ib.

 

 

Zapraszamy do korzystania ze strony!

 

 

30-03-2015 Konkurs informatyczny p. Aleksander Kielski

Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w Piątym Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym TIK?-TAK!. Nasza szkoła została zgłoszona jako Technikum Łączności nr 14. Aby zarejestrować się i wziąć udział w konkursie należy skorzystać z poniższego linku:
http://tik-tak.cloudia.pl/rejestracja
Oprócz zarejestrowania się, trzeba wypełnić formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych podpisany przez uczestnika (dla uczniów pełnoletnich) oraz przez rodziców lub opiekunów (dla uczniów niepełnoletnich). Formularz proszę przekazać za pośrednictwem nauczyciela przedmiotów informatycznych lub bezpośrednio do opiekuna konkursu pana Aleksandra Kielskiego (do Sali 16i). Po otrzymaniu podpisanej zgody opiekun bezzwłocznie aktywuje zarejestrowane konto ucznia.
Gorąco zachęcamy do rejestracji już dzisiaj. Pierwszy etap trwa w dniach od 13  do 17 kwietnia.
Uczestnictwo w konkursie to poświęcenie zaledwie 10 minut na rozwiązanie testu on-line przez pięć dni.
We wszelkich sprawach proszę zwracać się do opiekuna osobiście w szkole lub mailowo. Adres opiekuna na stronie:
http://ecdl.tl.krakow.pl/doku.php lub podany na lekcjach informatyki

Strona główna konkursu: www.tik-tak.eecdl.pl

29-03-2015 Młodzieżowy Klub TOASTMASTERS Patryk Janczur

Zapraszamy na spotkania Młodzieżowego Klubu Mówców TOASTMASTERS! Tutaj możecie nauczyć się nie tylko przemawiać, ale też dowiedzieć się wielu rzeczy o sobie, a to bezcenna wiedza, niekiedy ważniejsza nawet od matematyki ;)

Obecnie klubem zarzadza Michał Słonina z kl. 2IC, spotkania organizaowane są w poniedziałki i środy.

A oto relacja z jednego ze spotkań TM autorstwa Patryka Janczura:

„Z czym Wam się kojarzą takie postaci jak: Steve Jobs, Bill Gates, Albert Einstein, Mikołaj Kopernik czy Jan Paweł II? Ze sława? Z pewnością siebie? Z nieugiętością?”
„Z kremówkami ?!”

11 marca, w świetlicy Internatu odbyło się pierwsze, poferyjne spotkanie grupy Toastmasters, która jest inicjatywą uczniów, pragnących szlifować swoje umiejętności retoryczne. Aczkolwiek, żeby nie było to kolejne, zwykłe spotkanie, pani Marta Stefańczyk zaprosiła do nas znanego, krakowskiego managera, trenera oraz mówcę Michała Zawadę.

Spotkanie od początku do końca było zaplanowane. Przewodniczący – Michał Słonina – zaczął od tzw. „gorącego pytania”. Wybrał temat zacny, prosty i dotyczący każdego z nas: „czyż nie sieją głupich?”. Ponad dwudziestka osób zastanawiała się nad tym zagadnieniem, a co śmielsi wygłaszali swoje poglądy, stojąc przed publicznością. Każdy miał własną definicję głupoty oraz podawał inne miejsce, gdzie spotkać takich ludzi nie jest trudno.Gry integracyjne są bardzo ciekawym sposobem na zapoznanie się z resztą grupy, ponadto rozbudzają wyobraźnię i trenują kreatywność. Szczególnie, kiedy w dialogu można użyć jedynie pytań, a zdarzenie czy miejsce rozmowy, jest co kilka minut zmieniane, zgodnie z wolą uczestników. Często prowadzi to do wybuchów śmiechu i wbrew pozorom sprawia sporo trudności.
Głównym punktem spotkania było szkolenie prowadzone przez p. Michała Zawadę. Rozpoczął od zwrócenia uwagi na to, jak zachowuje się lider, jakie posiada cechy, jakimi umiejętnościami się odznacza. W moim odczuciu, mowa wyraźnie ocierała się o zasady psychologii i niecodzinnego sposobu przekazywania informacji. Pierwszym zadaniem, jakie otrzymaliśmy, było wypisanie na kawałku papieru kilku naszych umiejętności. Kiedy to się udało (co, wbrew pozorom, łatwe nie było), zostaliśmy poproszeni o dopisanie jeszcze paru. I znowu. Pan Michał uświadomił nam, iż posiadamy szereg cennych cech charakteru, których sami nie jesteśmy do końca świadomi. Poprosił, byśmy zastanowili się, jak i w jakich okolicznościach, moglibyśmy wykorzystać nasze atuty. Opowiedział, jak sztuka retoryki prowadziła go przez życie, jak sam był na naszym miejscu. W dodatku musiał walczyć z problemem jąkania się, co nie pomagało mu w rozpoczęciu kariery mówcy. Jednakże, pan Michał jest dowodem na to, że cieżką pracą i wieloma próbami można osiągnąć zamierzone cele. Stres pozostaje nadal, jest nieunikniony przy wejściu na scenę, przemawianiu do obcych zupełnie ludzi. Doświadczenie i pozytywne nastawienie potrafią jednak zdziałać cuda.     
Kolejnym punktem prezentacji pana Zawady było przedstawienie widzom, jakie są pożądane cechy lidera. Nieustępliwość, pewność siebie, odpowiedzialność - to jedynie kilka z nich. Bardzo ważną cechą każdego mówcy jest umiejętność słuchania - dobrego słuchania. Trzeba zdawać sobie sprawę ze swoich słabych i mocnych stron oraz wykorzystywać tą świadomość w późniejszym życiu. Dlatego zostaliśmy poproszeni o wypisanie dwóch swoich największych wad (braków) i zastanowienie się czy możemy je jakoś zmniejszyć, zniwelować. A jeśli tak – dlaczego tego nie robimy? Powinniśmy nieustannie dążyć do poprawy samego siebie, do rozwoju osobistego, zatem na co czekamy? Na zaproszenie ze zdjęciem i pieczątką?
Kiedy mieliśmy już wypisane na kartkach nasze mocne i słabe strony, pan Zawada postanowił pójść o krok dalej i zadał nam bardzo ważne pytanie: „W czym jesteśmy dobrzy i jak to jest powiązane z naszymi planami na przyszłość”. Przemyśleliśmy, jak z naszych upodobań, można zrobić sposób na życie. Powinniśmy realizować się w tym, w czym czujemy się pewnie, ponieważ mamy wtedy swobodę działania, a i stres jest jakiś mniejszy. Wydaje mi się, iż najważniejszą zasadą lidera jest bycie profesjonalistą w swojej dziedzinie i świadomość, że wiemy o czym mówimy. Jeśli nie będziemy w to wierzyć, jeśli sami nie będziemy przekonani, co do słuszności naszych słów – jak można oczekiwać, że słuchacze w nie uwierzą i podążą za nami?

„Wspaniali liderzy nie są wielcy tylko dzięki temu, że przewodzą ludziom. Są wielcy przede wszystkim dlatego, że znakomicie nakłaniają innych do podejmowania nowych podróży ku Niewyobrażalnym Obszarom.”
Tom Peters (Biznes od nowa)


  

27-03-2015 Rekolekcje wielkopostne dyr Antoni Borgosz

Informuję, że w dniach: 30 (poniedziałek), 31 (wtorek) marca oraz 1 kwietnia (środa) 2015r. zaplanowano dla uczniów naszej szkoły rekolekcje wielkopostne. Po raz pierwszy zorganizowane będą one w oparciu o nową formułę. W pierwszych dwóch dniach, w czasie niekolidującym z zajęciami szkolnymi młodzież będzie uczestniczyła w naukach rekolekcyjnych, udostępnionych na stronie internetowej Parafii św. Stanisława Kostki na Dębnikach w Krakowie. http://debniki.sdb.org.pl/parafia/rekolekcje-wielkopostne-15-18-marca/
W tych dwóch dniach uczniowie nie będą pytani, nie będą też organizowane kartkówki i sprawdziany. W Wielkim Tygodniu nauczyciele zrezygnują z zadawania prac domowych. Trzeci dzień – wolny od zajęć lekcyjnych, ale wyłącznie dla młodzieży uczestniczącej na co dzień w lekcjach religii – zorganizowany będzie w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki. Szczegółowy plan ostatniego dnia rekolekcji ogłoszą Księża katecheci. Dla uczniów nieuczestniczących w lekcjach religii oraz tych, którzy nie chcą wziąć udziału w tegorocznych rekolekcjach szkolnych, zorganizowane będą zajęcia, które odbywać się będą w oparciu o odrębny plan – jego ustalenia ogłoszone zostaną najpóźniej w poniedziałek 30 marca 2015r.

27-03-2015 SIŁACZE INTERNATU p. Justyna Kaleta, p. Dominika Pilch

W ostatni wtorek 24 marca odbyły się zawody Strongman - Siłacze, w których wzięli udział wychowankowie internatu. Zmagania siłaczy rozegrały się na sali gimnastycznej w szkole. Konkurencje dla uczestników były zróżnicowane. Wymagały wykazania się siłą, wytrzymałością, szybkością i refleksem. Konkurs przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Zawodników dopingowali koledzy i koleżanki. Po zaciętej rywalizacji z zachowaniem sportowych zasad fair play zwycięzcą – Strongmanem Internatu 2015r.  okazał się Przemysław Wojtanek z kl.4K. Wychowankowie byli bardzo usatysfakcjonowani i zadowoleni z tak ciekawie przygotowanych i urozmaiconych zawodów oraz wykazali chęć wzięcia udziału w przyszłym roku.
Z naszej strony wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy, jaka wykazali się podczas konkursu i zapraszamy na kolejne edycje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

24-03-2015 Targi edukacyjne - FESTIWAL ZAWODÓW p. Marta Karaś

W ramach Festiwalu Zawodów odbędą się warsztaty dotyczące możliwości studiowania za granicą. Zachęcamy naszych uczniów do uczestnictwa w miarę wolnego czasu!

Sobota  28.03.2015:  godz.11.00 – 12.00 w Sali Seminaryjnej Lwów A – Studiawanglii.pl STUDIA W ANGLII – YES YOU CAN! Zawody przyszłości. Warsztaty kariery międzynarodowej godz.13.00-14.00 University College Birmingham –Studia w Anglii za pieniądze brytyjskiego rządu – Prezentacja University College Birmingham

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO ul. Galicyjska 9

Zapraszamy na stoisko ZSŁ - I 10

23-03-2015 ROBO-NET M.S.

Dnia 21 marca nasi uczniowie: Sławomir Bańdo, Patryk Bujak, Michał Cież, Michał Roman, Konrad Szafraniec uczestniczyli w zawodach ROBO-NET w Warszawie zajmując odpowiednio 1 miejsce w kategorii freestyle przedstawiając swój interaktywny stolik ILDS table (https://www.facebook.com/ildsystem) oraz 2 miejsce w wyścigu linefollowerów przegrywając jedynie o 0,07 sekundy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

22-03-2015 XI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego p. Barbara Fiut

 

W dniu 17 marca ponad siedemdziesięciu uczniów wzięło udział w szkolnym etapie XI Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Czternastu zakwalifikowało się do drugiego etapu – jego zwycięzcy będą reprezentować Zespół Szkół Łączności w corocznym, międzyszkolnym konkursie, który odbędzie się w kwietniu.

Wszystkim uczestnikom i ich profesorom gratulujemy osiągniętych wyników!

17-03-2015 Budżet obywatelski 2015

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do włączenia się działania obywatelskie. Więcej informacji na stronie:

http://krakow.pl/budzet

Strony: 142
[←cofnij]
[61]
[62]
[63]
[64]
[65]
[dalej→]