Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

07-03-2016 Wizyta Norwegów p. Ewa Bonior

W zeszłym tygodniu, w czwartek (3.03) gościliśmy w naszej szkole grupę piętnastu uczniów ze szkoły średniej w Stord z Norwegii, wraz z opiekunami. Nasi goście odbyli krótką wycieczkę po szkole, podczas której mieli okazję zwiedzić warsztaty szkolne, oraz studio telewizyjne. Następnie grupa udała się na dwugodzinne zajęcia z informatyki (tworzenie gry w Javascript z wykorzystaniem CSS i HTML), które przeprowadził p.Maciej Mendela. Na końcu, uczniowie norwescy mieli okazję opowiedzieć o swojej szkole podczas prezentacji multimedialnej, która odbyła się w sali 207 przy udziale klasy 3 Ic.

Szczególne podziękowania należą się p. Jerzemu Bałazińskiemu i kierownikowi warsztatów szkolnych – p. Tadeuszowi Pokrywie za wprowadzenie naszych gości w tajniki zajęć na pracowniach oraz p. Zygmuntowi Parzelce za prezentację studia telewizyjnego a także p. Maciejowi Mendeli za przeprowadzenie zajęć informatycznych. Dziękujemy również uczniom, którzy oprowadzili grupę po naszej szkole, okazując się nie tylko znakomitymi gospodarzami ale i świetnymi tłumaczami, a byli to Patryk Ciepiela, Jacek Paciorek, Jakub Urban z klasy 4 Ib oraz Dorian Kaczmarczyk z klasy 2 Ed.

05-03-2016 Zaproszenie dla gimnazjalistów

  

Autorzy projektu plakatu: Szymon Kania i Jakub Niechaj

04-03-2016 Konkurs fotograficzny MALOWANE ZIMĄ p. Dorota Madej

   Z przyjemnością zawiadamiamy, że dwóch uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w XII edycji konkursu fotograficznego pt."Malowane zimą" zorganizowanego przez Dom Kultury "Podgórze". Są to : Andrzej Szczepocki z klasy II Ed i Łukasz Potaczek, klasa I Ia. 26 lutego odbyło się wręczenie dyplomów. Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

fot. Andrzej Szczepocki

03-03-2016 Szkolna Internetowa Gra Giełdowa p. Halina Siemińska

    Klasówka rusza 3 marca i będzie trwała do 10 marca. (1 marca rozpoczęła się dogrywką w SIGG!) Zdobądź certyfikat. Dostęp do Klasówki mają wszyscy uczestnicy kursu e-learningowego. Znajduje się w niej 55 pytań (po pięć z każdego kursu).Czas na rozwiązanie to 55min (czyli 1 min napytanie). Dostępne są 2 podejścia (odstęp między podejściami musi wynieść min. 1 dzień). 

 

ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

03-03-2016 Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej p. Barbara Ciborowska

   Z przyjemnością informujemy, że wśród osób zakwalifikowanych do centralnego etapu konkursu o "Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej" znaleźli się uczniowie klasy 4IB Technikum Łączności nr 14:  Przemysław Tekieli oraz Karol Piaśnik (opiekun p. B.Ciborowska).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale !!!!

02-03-2016 Międzyszkolne zawody narciarskie p. Beata Więckowska

2.03.16 r odbyły się międzyszkolne zawody narciarskie w Kluszkowcach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Styrylski z kl.  1 ib oraz Krzysztof Koza z kl. 2 ea pod opieką p. Beaty Więckowskiej.
Michał zajął 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej na 55 startujących zawodników i awansował do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!

fot. p. Beata Więckowska

01-03-2016 Konkurs INNOWACJE DLA SIŁ ZBROJNYCH RP

   Miło nam poinformować, o aktywnym wkładzie w obronność państwa uczniów ZSŁ. Dwóch uczniów klasy 2 Ed: Wojciech Salwiński i Maciej Chwast wzięło udział w prestiżowym konkursie "INNOWACJE DLA SIŁ ZBROJNYCH RP", organizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną, Ministerstwo Obrony Narodowej i Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katalog pokonkursowy.

29-02-2016 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Wszystkich miłośników królewskiej gry zapraszam na kolejne dwa turnieje: 02.03 oraz 09.03 o godz.15 w sali 112.
Gorąco zapraszam uczniów klas pierwszych.

Wyniki turniejów nr 6-9 wraz z klasyfikacją ogólną.

WYNKI PO 9 TURNIEJACH

TURNIEJ 6

TURNIEJ 7

TURNIEJ 8

TURNIEJ 9

 

fot. dyr T. Piszkowski

Więcej zdjęć z turnieju na stronie FB ZSŁ

24-02-2016 Koło naukowe ABB dyr. Renata Gołąb

Firma ABB proponuje uczniom klas trzecich i czwartych udział w Kole Naukowym Systemów Wbudowanych. Zainteresowani uczniowie proszeni są o kontakt z panią dyrektor Renatą Gołąb.

 1. Koło Systemów Wbudowanych zostało stworzone w celu dostarczenia praktycznej wiedzy uczniom szkół technicznych. Uczniowie pragnący zdobyć nowe umiejętności lub pogłębić swoje zainteresowania z zakresu systemów wbudowanych znajdą tutaj kompleksową i praktyczną widzę umożliwiającą budowę i programowanie współdzielczych systemów mikroprocesorowych.

 2. Koło Systemów Wbudowanych będzie prowadzone w formie kursu/szkolenia. Kurs będzie odbywał się raz w tygodniu na terenie szkoły i będzie składał się z 5 spotkań ze specjalistami pracującymi na co dzień w Centrum Badawczym ABB w Krakowie.

 3. Spotkania będą poruszać następujące tematy:

 a. Kurs programowania w języku C

 - Środowisko programistyczne, kompilator, linker

 - Pierwszy program "Hello World"

 - Zmienne i typy

 - Funkcje warunkowe

 - Operatory logiczne

 - Pętle

 - Tablice

 - Funkcje

 - Struktury

 - Wskaźniki

 b. Pierwsze kroki z mikrokontrolerami z rodziny ARM

 - Środowisko programistyczne

 - Kompilator

 - Programator

 - Pierwszy program

 - Ustawienia GPIO

 - Obsługa LED ora przycisku

 - Debouncer

 c. Peryferia i układy komunikacyjne w systemach mikroprocesorowych

 - UART

 - Przerwania

 - Bufory cykliczne

 - Printf, stdio

 - SPI/I2C

 d. Przykładowy projekt na systemie mikroprocesorowym

 e. Praktyczne podejście do projektowania układów elektronicznych dla
systemów mikroprocesorowych

 - Schemat

 - PCB

 - Uruchomienie

4. Planowany termin rozpoczęcia kursu Kwiecień 2016, zajęcia będą się odbywać Zespole Szkół Łączności

Zainteresowani uczniowie proszeni są o kontakt z panią dyrektor Renatą Gołąb.

Strony: 159
[←cofnij]
[61]
[62]
[63]
[64]
[65]
[dalej→]