Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

15-12-2015 Konkurs fotograficzny p. Dorota Madej

Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu fotograficznego pt."Nasza szkoła, nasza społeczność, nasze życie...":

1 miejsce: Paweł Wojda klasa 2 Ed
2 miejsce: Konrad Golemo klasa 2 Ed
3 miejsce: Andrzej Szczepocki klasa 2 Ed

Gratulujemy!!!

14-12-2015 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Panu profesorowi Eugeniuszowi Rutkowskiemu

Szanowni Państwo,

Dnia 17 grudnia (czwartek)  o godz. 17.00 odbędzie się   uroczyste odsłonięcie tablicy  pamiątkowej poświęconej Panu  profesorowi Eugeniuszowi Rutkowskiemu.  W uroczystości weźmie udział Pani Antonina  Rutkowska  i Jej syn. Serdecznie zapraszam tych z Państwa, którzy znali Profesora lub współpracowali z  nim.

 

Z poważaniem
Antoni Borgosz

14-12-2015 Konkurs historyczny Aleksandra Borkowska

Konkurs historyczny - „200. rocznica utworzenia Towarzystwa Naukowego Krakowskiego”
W dniu 10 grudnia 2015r. w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu pt. „200. rocznica utworzenia Towarzystwa Naukowego Krakowskiego”.
W kategorii - praca multimedialna - film edukacyjny, trzech uczniów z Technikum Łączności nr 14 z klasy 1Ib: Kacper Galski, Wiktor Jurek i Jakub Lalik zdobyło 1 miejsce w Polsce za przygotowanie i realizację filmu pt. „Józef Dietl a Towarzystwo Naukowe Krakowskie”.
W kategorii - praca pisemna, Gusław Kubala z klasy 1Ti zdobył 2 miejsce w Polsce za napisanie pracy pt. „Związek Józefa Dietla z Towarzystwem Naukowym Krakowskim, czyli o ojcu nowoczesnej balneologii.”

Jednocześnie tytuł finalisty w tym konkursie zdobyli uczniowie z klasy 3Ic: Bartosz Białas, Mateusz Jachyra i Krystian Łyczak za przygotowanie strony internetowej pt. „Karol Estreicher senior i początki bibliografii Polskiej.”
W kategorii praca pisemna, tytuł finalisty zdobył Patryk Janczur z klasy 2Ic za napisanie pracy pt. „Aleksander Przeździecki. Historyk i sponsor badań naukowych.”
Polska Akademia Umiejętności wyróżniła także dwóch uczniów z klasy 3Ic: Michała Ciborowskiego i Arkadiusza Biela, za przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Powołanie Towarzystwa Naukowego w Krakowie urzeczywistnieniem idei Hugona Kołłątaja.”

Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba. Gratulujemy!

DYPLOMY

11-12-2015 Konkurs SIMP

Miło nam poinformować, że absolwent Technikum Łączności nr 14 – Dominik Górni zajął 1 miejsce w specjalności „technik elektronik” w ogólnopolskim konkursie TECHNIK-ABSOLWENT, przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, a także uzyskał tytuł: SUPER TECHNIK ABSOLWENT. Gratulujemy!

fot. Kamil Bułat

http://www.simp.pl/komunikaty/komunikaty.htm

Gratulujemy!

11-12-2015 Finał Koła Naukowego ABB

W tegorocznym finale Koła Naukowego ABB uczniowie naszej szkoły: Sywester Łach, Sebastian Gumula i Bartosz Śmietana (4 ED) odnieśli spektakularny sukces. Ich pomysł - projekt budowy egzoszkieletu zakwalifikowany został do realizacji."Nastolatkowie wykazali się większą inwencją, inicjatywą i determinacją niż niejeden student uczelni technicznej" - napisał p. Sławomin Dolecki w relacji ze spotkania w ABB.


http://www.abb-conversations.com/pl/2015/12/widowiskowy-final-kola-naukowego-abb/

 

Gratulujemy!

 

 

Fot. Wojciech Wysocki

11-12-2015 Licealiada p. Jacek Bernasik

    Dnia 1 grudnia 2015 roku delegacja Zespołu Szkół Łączności w składzie: dyrektor ZSŁ - Antoni Borgosz, trener sekcji lekkoatletycznej - Jacek Bernasik oraz uczniowie: Jakub Cholewa z klasy 4EB i Maciej Wrona z klasy 4EE uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu sezonu sportowego 2014/2015 „Licealiada” w Urzędzie Miasta Krakowa – przy Placu Wszystkich Świętych.
W trakcie tej uroczystości odebraliśmy puchar za zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji generalnej chłopców! Warto dodać, że jest to nasze drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach sportowych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Krakowa. Gratulujemy!

10-12-2015 MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY - finał p. Barbara Ciborowska

FINAŁ XII Edycji Konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY odbędzie się 15 grudnia 2015 roku o godzinie 7.30 w sali konferencyjnej internatu (i 218)
LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁU

 

 

 

 

 

autor logo: Kacper Zaryczny

09-12-2015 Akcja SU Bartłomiej Kusek

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

02-12-2015 Koło naukowe ABB

Uprzejmie informujemy, że termin zgłoszeń do IV Edycji Koła Naukowego ABB został przedłużony do 14 grudnia 2015r.

Pozostało już tylko dwa tygodnie na wysłanie swojego zgłoszenia do IV edycja Koła Naukowego ABB. Jak co roku skupiamy się na identyfikacja ciekawych obszarów naukowych oraz realizacja projektów badawczych we współpracy ze studentami oraz uczniami szkół technicznych.

Koło Naukowe ABB udostępnia optymalne warunki do technicznego rozwoju i spełniania się w pasji poprzez możliwość prowadzenia badań naukowych pod okiem pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego. Najważniejszą częścią Koła Naukowego są kilkuosobowe Zespoły Projektowe, które składają propozycje innowacyjnych, awangardowych projektów w jednym z poniższych tematów:

·         Elektroenergetyki

·         Energoelektroniki

·         Automatyki i Diagnostyki Przemysłowej

·         Inżynierii Materiałowej i Nanotechnologii

·         Systemów Informatycznych

·         Elektroniki, informatyki i mechaniki

Chęć udziału w IV edycji Koła Naukowego ABB należy zgłaszać wypełniając formularz, dostępny na stronie www.abb.pl/kolonaukowe. Lista najciekawszych projektów zostanie ogłoszona 31 grudnia 2015 r., a wyłonione Zespoły Projektowe rozpoczną pracę 1 lutego 2016 r. IV edycja Koła Naukowego ABB zostanie zakończona 30 września 2016 r. podsumowaniem uzyskanych wyników.

W poprzednich edycjach zespoły projektowe Koła Naukowego ABB zrealizowały następujące projekty:

·         Praktyczne zastosowania filtrów aktywnych

·         Budowa modelu przekształtnika macierzowego jako łącznika w systemie elektroenergetycznym do kontroli przesyłu mocy wraz z automatyką sterującą

·         Wysoko wytrzymałe i przewodzące panele otrzymane z odpadów nanokompozytów polimerowych

·         Mobilny zespół manipulatorów na wspólnej platformie jezdnej

·         Wyświetlacz LIX

·         Ramię dla egzoszkieletu roboczo-konstrukcyjnego

·         Autonomiczne łożysko magnetyczne

Na każdym etapie działalności Koła Naukowego Zespoły Projektowe mogą liczyć na pomoc swoich Opiekunów – pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego, którzy zapewnią profesjonalna pomoc w realizacji projektów, w tym dostęp do niezbędnych narzędzi i materiałów.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze znajdują się na stronie Koła Naukowego ABB www.abb.pl/kolonaukowe.

02-12-2015 Krakowska Olimpiada Młodzieży p. Krzysztof Janik

2 grudnia 2015 roku odbył się finał zawodów w piłce ręcznej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Po dzielnej walce w półfinałach i awansie z drugiego miejsca do turnieju finałowego nasi uczniowie wywalczyli w nim najniższy stopień podium. Jest to trzecie podium w tej dyscyplinie sportu w ostatnich trzech latach. Przypomnijmy, że w 2013 nasza reprezentacja wywalczyła złoto, w 2014 srebro, w tym roku udało się utrzymać dobrą dyspozycję i zdobyć brązowy medal. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ciężki wysiłek włożony w ten turniej. Życzymy dalszych sukcesów!


Skład drużyny:

Górka Piotr, Nowak Jakub, Adamus Tomasz, Stańko Bartłomiej, Piotr Raźny, Żurek Karol, Raczyński Paweł, Rawicz Michał, Pabich Adam, Czowicki Gabriel, Gąsiorowski Mateusz, Dzieża Kamil, Łabecki Wojciech, Marchewka Mateusz

Trener drużyny:Krzysztof Janik


fot. Paweł Raczyński 
Więcej zdjęć na stronie FB ZSŁ

Strony: 155
[←cofnij]
[61]
[62]
[63]
[64]
[65]
[dalej→]