Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

06-04-2016 KRAKOWSKI WIELOBÓJ SIŁOWY

Dnia 6.04.2016r. reprezentacja ZSŁ w składzie: Konrad Olech 3Id, Gabriel Sarapata 4Ed, Radek Kopeć 2Ec wzięli udział w KRAKOWSKIM WIELOBOJU SIŁOWYM rozgrywanym w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wzięło udział 13 szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja ZSŁ wywalczyła IV miejsce.
 Zawody prowadził Robert Nemś - strongman, znakomity trener, najsilniejszy człowiek na Podhalu. Zawody relacjonowała Telewizja Kraków, zmagania obserwowało liczne grono sponsorów. Emocji było sporo, walka trwała do końca.
 Za rok będziemy na podium!

Gratulacje dla zawodników z ZSŁ!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. Justyna Batko więcej zdjęć na FB ZSŁ

31-03-2016 Olimpiada Innowacji Technicznych p. Paweł Koszałka

Olimpiada Innowacji Technicznych - wyniki eliminacji szkolnych

Po dokonaniu oceny prac zgłoszonych do zawodów I stopnia (eliminacje szkolne) Olimpiady Innowacji Technicznych, komisja w składzie: Renata Gołąb, Paweł Koszałka, Mirosław Paszkowski, przyznała następujące miejsca:

Kategoria E – pomysł ekologiczny:

1. „Elektrownia wodna”, autor: Zapotoczny Krystian, kl. 4EB

2. „Piaskuś”, autor: Kozub Mateucz, kl. 3EB

3. „Kula świetlna”, autor: Tatko Sebastian, kl. 3EB

Kategoria R – pomysł techniczny:

1. „Egzoszkielet roboczo-konstrukcyjny”, autorzy: Łach Sylwester, Gumula Sebastian, Śmietana Bartosz, kl. 4ED

Kategoria U – usprawnienia softwarowo-techniczne:

1. „Lekki radar trójwspółrzędny dla aktywnej obrony obiektów przed pociskami przeciwpancernymi”, autor: Pogan Bartosz, kl. 4EA

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ciekawych projektów, a zwycięskie prace z każdej kategorii zostaną zgłoszone do zawodów II stopnia (eliminacje okręgowe).

30-03-2016 Robot Challenge 2016 (rc.tl.krakow.pl) -­‐ warsztaty robotyki p. Maciej Kłyś

   Zapraszamy uczniów ZSŁ na warsztaty robotyki, które są organizowane z myślą o przeprowadzeniu zawodów robotów w naszej szkole jesienią tego roku. Osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się jak zbudować robota, który będzie mógł wystartować w jednej z poniższych konkurencji:

Linefollower, Sumo, Freestyle

Konkurencja Freestyle jest przeznaczona dla osób, które chciałyby wziąć udział w zawodach z autorską konstrukcją robota. Pierwsze warsztaty robotyki odbędą się 31 marca o godzinie 15 w sali 502i (warsztaty szkolne). Kolejne spotkania będą odbywały się w czwartki o godzinie 15 i będą trwały ok. 1,5h. Zorganizowanie zawodów wymaga zaangażowania dużej liczby uczniów, dlatego na warsztaty zapraszamy również osoby, które chciałyby pomóc w organizacji zawodów robotów w ZSŁ.  PLAKAT

24-03-2016 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

W związku z przypadającą w bieżącym roku 1050- tą rocznica Chrztu Polski otworzyliśmy wystawę przedstawiającą najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. T. Januszek

23-03-2016 Dni Otwarte ZSŁ

Dni Otwarte

  2 kwietnia

  23 kwietnia

w godzinach 9.00 - 13.00

(prosimy o przybycie najpóźniej o 12.00)

23-03-2016 X Międzyinternatowy Turniej Tenisa Stołowego p. Robert Dulowski

W dniu 16.03.2016 r. nasza drużyna tenisa stołowego w składzie: Daniel Talarek, Grzegorz Limanówka, Mateusz Dudek oraz Paweł Strumnik zajęła trzecie miejsce w X Międzyinternatowym Turnieju Tenisa Stołowego czyli w nieoficjalnych mistrzostwach internatów i burs Krakowa. Turniej rozegrano w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie.
Drużynę przygotował p. Robert Dulowski a opiekowała się nią p. Barbara Włosińska. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Łukasz Skłodowski

 

23-03-2016 Drugie Złoto Siatkarzy p. Anna Szkudlarek

   Drużyna siatkówki zajęła pierwsze miejsce w Amatorskiej I Lidze SKS.

Wygraliśmy pewnie wszystkie mecze rundy zasadniczej i po 9 kolejkach straciliśmy tylko jeden set. W fazie PLAY OFF drużyna przypieczętowała swoją formę pewnie pokonując ZS Ekonomicznych nr 1  2 : 0 (25:13;25:12) oraz XIII LO 2 : 0 (25:20;25:16).
Dziękujemy Panu Dyrektorowi Antoniemu Borgoszowi oraz wicedyrektorom Tadeuszowi Piszkowskiemu i Pawłowi Kucharczykowi, którzy przybyli na mecz finałowy i wraz z uczniami ze Szkolnego Klubu Kibica i paniami Dorotą Madej i Martą Karaś wspierali zawodników niepowtarzalnym dopingiem.
Skład: Karol Nosek 4Eb (kapitan), Maciej Przeginiak 4K , Bartłomiej Poskart 3Ea, Radosław Sotwin 3TB, Jakub Pawelski 2Ti, Piotr Pochopień 2Ti, Damian Deńca 2Ti, Kacper Wygoda 2K, Jakub Piątkowski 2K, Jakub Piec 2Id, Karol Szarek 2Id, Piotr Tomporowski 2Ec, Michał Bączek 2Ec, opiekunowie: pan Marek Kawik i pani Anna Szkudlarek.

TABELA ROZGRYWEK

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

fot. Paweł Wojda więcej zdjęć na stronie FB ZSŁ

19-03-2016 Wojewódzkie zawody w badmintona p. Anna Adamowicz

16.03.2016 w Bieczu odbyły się wojewódzkie zawody w badmintona. Drużyna chłopców wywalczyła 2 miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:Mariusz Kabat z klasy 4 Ea, Tomasz Lesiak z klasy 1 Ic oraz Karol Szarek z klasy 2 Id.

Opiekunem drużyny była Anna Adamowicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

Strony: 155
[←cofnij]
[55]
[56]
[57]
[58]
[59]
[dalej→]