Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

23-11-2016 Koło naukowe ABB dyr. Renata Gołąb

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się V edycja Koła Naukowego ABB. Skupia się ono na identyfikacji ciekawych obszarów naukowych oraz realizacji projektów badawczych we współpracy ze studentami oraz uczniami szkół technicznych.

Koło Naukowe ABB udostępnia optymalne warunki do technicznego rozwoju i spełniania się w pasji poprzez możliwość prowadzenia badań naukowych pod okiem pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego. Najważniejszą częścią Koła Naukowego są kilkuosobowe Zespoły Projektowe, które składają propozycje innowacyjnych, awangardowych projektów w jednym z poniższych tematów:

  • Elektroenergetyki
  • Energoelektroniki
  • Automatyki i Diagnostyki Przemysłowej
  • Inżynierii Materiałowej i Nanotechnologii
  • Systemów Informatycznych
  • Elektroniki, Informatyki i Mechaniki

Chęć udziału w V edycji Koła Naukowego ABB należy zgłaszać wypełniając formularz, dostępny na stronie www.abb.pl/kolonaukowe. Lista najciekawszych projektów zostanie ogłoszona 30 grudnia 2016 r., a wyłonione Zespoły Projektowe rozpoczną pracę 1 lutego 2017 r. IV edycja Koła Naukowego ABB zostanie zakończona 1 listopada 2017 r. podsumowaniem uzyskanych wyników.

W ostatnich dwóch edycjach zespoły projektowe Technikum Łączności realizowały następujące projekty Koła Naukowego ABB:

  • Ramię dla egzoszkieletu roboczo-konstrukcyjnego – Sylwester Łach, Sebastian Gumula, Bartosz Śmietana
  • Dalmierz radiowy i systemu nawigacji krótkiego zasięgu – Mikołaj Wielgus

Na każdym etapie działalności Koła Naukowego Zespoły Projektowe mogą liczyć na pomoc swoich Opiekunów – pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego, którzy zapewnią profesjonalna pomoc w realizacji projektów, w tym dostęp do niezbędnych narzędzi i materiałów.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze znajdują się na stronie Koła Naukowego ABB www.abb.pl/kolonaukowe.

23-11-2016 Konkurs ortograficzny p. Ewa Piszkowska

Uwaga!
Komisja Polonistyczna informuje, że w dyktandzie eliminacyjnym konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii ZSŁ” wzięło udział 70 osób. Do półfinału, który odbędzie się 29.11.2016 r. o godz. 15.00 w sali nr 109 zakwalifikowali się:
1.    Szymon Kurowski z kl. 1 ia
2.    Gabriel Wysoczyński z kl. 3ib
3.    Bruno Chornikowski z kl. 1 ia
4.    Jakub Filipowski z kl. 1 id
5.    Ireneusz Knapik z kl. 3 ib
6.    Michał Ciborowski z kl. 4 ic
7.    Szymon Ziobro z kl. 1 Ed
8.    Gabriel Kaźmierczak z kl. 1 id
9.    Jakub Gonet z kl. 2 Ed
10.    Mateusz Padlik z kl. 1 Ed
Półfinaliści otrzymują cząstkową ocenę bardzo dobrą z języka polskiego.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszych ortograficznych zmagań!

23-11-2016 Chłopska Szkoła Biznesu Marta Karaś, Barbara Wakszyńska, Halina Siemińska

W piątek 18 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się w naszej szkole interaktywne zajęcia  rozwijające kompetencje biznesowe uczniów. Udział w grze Chłopska Szkoła Biznesu wzięły dwie klasy 2 Ed i 4Id. Uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami społecznymi i strategicznymi, logicznym myśleniem i praktycznym wykorzystaniem rachunku prawdopodobieństwa. Szczególnie wysoki wynik w grze zdobyli: Patryk Hodurek i Łukasz Sotwin z kl. 4 Id. Gratulujemy!
Grę prowadzili trenerzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Krakowie Danuta Nowak i Maciej Natanek, którzy byli pod wrażeniem umiejętności i zaangażowania naszych uczniów.
Chłopska Szkoła Biznesu to ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej dla 12-30 uczestników, która w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.

22-11-2016 II Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii USA p. Ewa Bonior

17 listopada, uczniowie klasy 4 Ic - Michał Ciborowski, Mateusz Jachyra oraz Krzysztof Szymański wzięli udział w II Małopolskim Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii USA organizowanym przez Bibliotekę Główną UP Kraków i Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych. Uczniowie 12 szkół gimnazjalnych i 12 ponadgimnazjalnych odpowiadali w formie ustnej i pisemnej na pytania przygotowane przez ekspertów z Konsulatu Generalnego w Krakowie. Konkurencja była duża i choć tym razem nie udało się zająć jednego z trzech pierwszych miejsc, wiedza zdobyta podczas przygotowań do Konkursu, na pewno wzbogaciła wiadomości reprezentujących naszą szkołę uczestników. Po Konkursie, uczniowie klasy 4 Ic mieli okazję uczestniczyć w wykładzie prof. Tomasza Sikory pt. "Columbus, Indians and Immigrants: the Past and the Present." Wykład  w całości był w języku angielskim. Za rok III edycja Konkursu - czekamy na kolejnych entuzjastów amerykańskiej historii!

21-11-2016 Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej p. Agnieszka Kozłowska

    18 listopada już po raz drugi w naszej szkole odbył się przegląd pieśni patriotycznych zorganizowany przez p. Agnieszkę Kozłowską, p. Sylwię Kanię oraz przedstawicieli kl. 4Ic. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentować  zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i recytatorskie. Jury - w składzie- p.prof. Tadeusz Januszek, p. prof. Dorota Madej oraz p. prof. Agnieszka Kozłowska było pod wrażeniem wszystkich występów, ale na szczególne uznanie zasłużyli:

Angelika Chudaszek z kl. 3Ic za możliwości wokalne i emocjonalne zaangażowanie w wykonaniu piosenek "Panie generale" oraz "Za wolność", Mikołaj Śliwa z kl. 4Id, który zachwycił swoją interpretacją utworu M. Grechuty pt. "Wolność",  poruszając czułe struny we wrażliwych sercach, szczególnie żeńskiej części widowni. Świeżym powiewem okazał się być także występ dziewcząt z kl.1Ia, które zaśpiewały znaną wszystkim pieśń "Legiony" w taki sposób, że niejeden męski chór mógłby stawać z nimi w szranki. Doceniono też wykonanie Andrzeja Pałki z klasy 3Ec, który zaprezentował mniej popularny, ale poruszający temat związany z polską historią pt. "Archanioły śląskiej ziemi". Jury postanowiło nagrodzić również Artura Rzepkę z kl. 3Ib za autorski tekst "11 listopada".

Podobne wydarzenia są niezbitym dowodem na to, że w świadomości młodych ludzi istnieje potrzeba manifestowania i wyrażania swojego patriotyzmu, zainteresowania historią oraz przywiązania do polskiej tradycji.
     Po zakończonym przeglądzie uczniowie i nauczyciele mogli zakosztować wyśmienitej, żołnierskiej grochówki. Dochód z jej sprzedaży ma zostać przeznaczony na Pomnik Orląt Lwowskich. Tę szlachetną akcję przygotowała p. Agnieszka Osuch wraz z Samorządem Szkolnym. fot. Dawid Kostrzewa więcej zdjęć na FB ZSŁ

21-11-2016 Turniej szachowy p. Paweł Najman

Przedstawiamy wyniki II oraz III Turnieju "O Puchar Dyrektora ZSŁ". Zapraszamy na turnieje szachowe w poniedziałki: 05.12, 12.12 godz.14:50 sala 112 - I piętro.

GRAND PRIX

Tabela po II_turnieju

Tabela_po III_turnieju

Wyniki_II_turnej

Wyniki_III_turniej

18-11-2016 MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY - eliminacje p. Barbara Ciborowska

ELIMINACJE XIII Edycji Konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY
Odbędą się 22 listopada 2016r. o godz. 12.00 w sali gimnastycznej oraz sali 218i w internacie
Każdy z uczestników przynosi własny papier, przybory do pisania i kreślenia.

NIE WOLNO UŻYWAĆ KALKULATORÓW ANI TABLIC !!!
Szczegółowy plan zajętości sal:
Sala gimnastyczna: klasy pierwsze, drugie i czwarte
Sala 218i w internacie ( 2-e piętro):  klasy trzecie


Projekt logo: Kacper Zaryczny
   

17-11-2016 Tydzień Przedsiębiorczości w ZSŁ p. Marta Karaś

   W dniu 16 listopada (środa) w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z naszym absolwentem, przedsiębiorcą i człowiekiem sukcesu – mgr inż. Franciszkiem Brodą, właścicielem firmy Teleaudyt. Prelegent w interesujący sposób podzielił się z uczniami swoim doświadczeniem biznesowym, drogą dochodzenia do celu, zachęcał do rozwoju osobistego. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o swoich pomysłach na biznes. Drugim punktem programu było spotkanie z Panem Łukaszem Kaletą – prezesem Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Activus Promptus, zajmującej się szerzeniem i wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości oraz integracją środowiska młodego biznesu z różnych branż, zwłaszcza technicznych. Oba spotkania były bardzo inspirujące i ciekawe dla naszych uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot. Gustaw Kubala

16-11-2016 Konkurs Alfik Matematyczny p. Ewa Artymiuk-Kocoł

   Dnia 23 listopada odbędzie się konkurs Alfik Matematyczny. Osoby biorące udział w konkursie proszone są o zgłoszenie się w tym dniu o godz. 12:00 przed następującymi salami:
Świetlica w internacie – klasy 1Ia, 1Ib, 1Id, 1Ea, 1Eb, 1K, 4Ic, 4Ib, 4Id
218i w internacie – 1Ed, 2Ib, 2Ic, 2Id, 2Ea, 2Eb, 3Ib, 3Ic, 3Eb, 3Ec, 3Ed, 3Ti.

16-11-2016 Wyróżnienie

 

Zespół Szkół Łączności otrzymał dyplom potwierdzający przyznanie wyróżnienia LUMEN za zaangażowanie szkoły w przygotowanie kandydatów na studia na Politechnice Krakowskiej.

Strony: 167
[←cofnij]
[54]
[55]
[56]
[57]
[58]
[dalej→]