Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

20-04-2016 Wyróżnienia

   28 kwietnia 2016r. o godzinie 18.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się wręczenie nagród i dyplomów za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2014/2015 r.

35 uczniów Technikum Łączności zostało wyróżnionych i otrzymało zaproszenie od Pana Prezydenta Miasta Krakowa do uczestniczenia w tej uroczystości.

List Prezydenta Miasta Krakowa

20-04-2016 Wampiriada S.U.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy skończyli 18 lat, dyrekcję, oraz nauczycieli, do udziału w tegorocznej WAMPIRIADZIE, czyli akcji oddawania krwi. Akcja odbędzie się 27 kwietnia w Holu Głównym w internacie.

 

Zapisy będzie można składać przez cały tydzień od 18 do 22 kwietnia w holu głównym szkoły na parterze.

 

Daj się ugryźć – to nie boli!

19-04-2016 Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych p. Anna Koszałka

   W środę 13 kwietnia 2016  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Zespole Szkół Elektrycznych przy ulicy Kamieńskiego w Krakowie. W rywalizacji udział brały 2-osobowe.  Nasza szkoła była reprezentowana przez Macieja Sopatę i Michała Amrożego z klasy 3Ia.
   Konkurs przygotowany był w takiej samej formie jak w roku ubiegłym - prezentacji  multimedialnej. Obejmował wiadomości z zakresu filmu , sportu, atrakcji turystycznych, znajomości flag, muzyki. Walka od początku była bardzo wyrównana, ale ostatecznie zwyciężyli uczniowie naszej szkoły z wynikiem 22,5 pkt. Panowie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy!

19-04-2016 Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Telekomunikacyjnej i Elektronicznej p. Michał Radczuk

   6 kwietnia z okazji Światowego Dnia Teleinformatyki i Społeczeństwa Informacyjnego w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Telekomunikacyjnej i Elektronicznej. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej telekomunikacji, elektroniki i informatyki a także promocja zdolnych uczniów. Po pierwszym etapie, w którym uczestnicy odpowiadają na serię pytań, do finałowej trójki weszło dwóch uczniów z naszej szkoły: Norbert Grabowski oraz Wojciech Kłeczek (3TA), pod opieką Michała Radczuka. Po drugim etapie, który polegał na skonfigurowaniu urządzeń sieciowych, nasi uczniowie zajęli zwycięskie drugie i trzecie miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

18-04-2016 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Wszystkich miłośników królewskiej gry zapraszam na ostatnie dwa turnieje: 20.04 oraz 27.04 o godz.15 w sali 112.
Gorąco zapraszam uczniów klas pierwszych. Paweł Najman
Wyniki:

TURNIEJ X RUNDA 9

TURNIEJ XI RUNDA 9

KLASYFIKACJA PO XI TURNIEJACH

fot. Krzysztof Uchański

15-04-2016 TURNIEJ SCRABBLE W INTERNACIE p. Beata Sosenko

   Na przełomie marca i kwietnia w internacie odbył się turniej najpopularniejszej na świecie gry słownej – Scrabble. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, gra miała bowiem wykazać, jakie są rzeczywiste umiejętności uczestników zmagań. Emocje sięgały zenitu, dyskutowano o rozwiązaniach, ujawniały się sprawności językowe i zdolności do operacji logicznych. Wszyscy uczestnicy rozegrali kilka partii, a w wyniku rozgrywek wyłoniono najlepszych graczy. Zwieńczeniem turnieju były cenne nagrody. Na podium stanęli: Zofia Oknińska ( 275pkt.), Aleksander Mączka ( 208 pkt.) i Łukasz Skłodowski ( 187 pkt.). Brawa dla zwycięzców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

13-04-2016 Rodzina 500 + p. Robert Dulowski

KOMUNIKAT

Informuję, iż wnioski o świadczenia wychowawcze w programie „Rodzina 500 +” będą przyjmowane w terminie od 1 do 29 kwietnia 2016 r. kancelaria internatu szkolnego Zespołu Szkół Łączności przy ul. Adolfa Nowaczyńskiego 2 w Krakowie.
Terminy przyjęć:

poniedziałek godz. 8.00 – 14.00

wtorek godz. 16.00 – 20.00

środa godz. 8.00 – 12.00

czwartek godz. 16.00 – 20.00

piątek godz. 8.00 – 14.00

Pracownicy przyjmujący wnioski:

Robert Dulowski oraz Stanisław Bobak

Wnioski przyjmowane będą wyłącznie od Rodziców zameldowanych lub mieszkających w gminie Kraków, których dzieci uczęszczają do Zespołu Szkół Łączności.

13-04-2016 ORGANIZACJA SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW

KOMUNIKAT (DOTYCZY ORGANIZACJI SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW)
      Informuję, że w czwartek 14 kwietnia 2016r. odbędą się wywiadówki śródokresowe.
    Spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów przebiegać będą w oparciu o poniższy
HARMONOGRAM

13-04-2016 Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH p. Barbara Ciborowska

Komitet Główny Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki III etapu IX edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH". Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych z matematyki  jest trzech uczniów z Technikum Łączności nr 14:
BŁYSKAL  DAMIAN          4ID    Laureat III stopnia
SZOPA  PRZEMYSŁAW     4ID    Finalista
CHEŁMECKI  PATRYK        3IB    Finalista
Nauczycielem prowadzącym jest p. Barbara Ciborowska. Gratulujemy!

12-04-2016 Sukcesy matematyczne. p. Barbara Ciborowska

Z przyjemnością informujemy, że w obecnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "O ZŁOTY INDEKS PK" laureatem II stopnia został Karol Piaśnik z klasy 4IB. ( uczeń p. B. Ciborowskiej).
Gratulujemy !

W gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Zobaczyć Matematykę” organizowanego przez Akademię Górniczo - Hutniczą znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Michał Raźny kl.4Ib za pracę: " Stereometria - geometria w przestrzeni" oraz Jacek Siwek kl. 4Ib: " Paradoks Monty’ego Halla "
Opiekunem merytorycznym prac była p. mgr Barbara Ciborowska. Gratulujemy!

 

Z przyjemnością informujemy również, że w obecnej edycji - najtrudniejszego konkursu matematycznego w Polsce - Ogólnopolskiej LXVII Olimpiady Matematycznej uczestnikiem zawodów II stopnia został Maciej Jankowski z klasy 3TA. ( uczeń p. P. Najmana). Gratulujemy! http://www.krakow-om.pl/

Strony: 155
[←cofnij]
[54]
[55]
[56]
[57]
[58]
[dalej→]