Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

17-08-2015 Rozpoczęcie roku szkolnego dyr Antoni Borgosz

K O M U N I K A T
dotyczący rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016

   Uroczyste rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 w Technikum Łączności nr 14 nastąpi we wtorek 1 września 2015r. i przebiegać będzie według następującego HARMONOGRAMU

Podczas inauguracji roku szkolnego obowiązuje strój galowy !
     O godzinie 10.45 W KOŚCIELE POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI NA DĘBNIKACH, ODPRAWIONA BĘDZIE UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA, INAUGURUJĄCA NOWY ROK SZKOLNY. DO UDZIAŁU W NIEJ, WSPÓLNIE Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM, Panią Katechetką oraz Księżmi Katechetami – ZAPRASZAM CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKĄ, A TAKŻE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY.
            

07-07-2015 Spotkanie Rodziców nowo przyjętych uczniów z Dyrektorem

KOMUNIKAT
    Uprzejmie informuję, że w czwartek 9 lipca 2015r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej rozpocznie się spotkanie Rodziców nowo przyjętych uczniów z Dyrektorem oraz przedstawicielami kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.
    Do wzięcia udziału w spotkaniu gorąco zachęcam wszystkich Państwa Rodziców !
    W tym samym dniu, również o godzinie 17.00, rozpoczną się przedwakacyjne spotkania nowo przyjętej młodzieży z wychowawcami klas. Obowiązuje następujący PRZYDZIAŁ SAL
Państwa Rodziców, po zakończonym spotkaniu w sali gimnastycznej (co nastąpi o godz. około 17.45) serdecznie proszę o przejście do wyszczególnionych powyżej sal na zebrania z wychowawcami swoich dzieci.Młodzież nie uczestniczy w spotkaniu z Dyrektorem !
O godzinie 17.45 nowo przyjęci uczniowie opuszczają sale lekcyjne i czekają na Rodziców na korytarzach, w holu lub przed budynkiem szkolnym.
                                                                                       Kraków, 3 lipca 2015r.

02-07-2015 Wyniki egzaminu dojrzałości

Gratulujemy maturzystom. W tym roku wszyscy otrzymali świadectwa dojrzałości. Zdawalność egzaminu mauralnego w Technikum Łączności nr 14 w tym roku wyniosła 100%

 Zdawalność w technikach- egzamin według "starej" formuły:

Polska 64% - ZSŁ 100%

Średnia wyników egzaminów pisemnych:

język polski 54% - 66%
matematyka 43% - 84%
język angielski 63% - 88%
język niemiecki 52% - 74%

27-06-2015 Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

26 czerwca na boisku szkolnym ZSŁ odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, Pan Dyrektor Naczelny ZSŁ - Antoni Borgosz podsumował mijający rok szkolny, wymienił najważniejsze sukcesy uczniów naszej szkoły, podziękował gronu pedagogicznemu za pracę i zaangażowanie. Zwrócił uwagę na wysokie wyniki w ogólnopolskim rankingu techników oraz najwyższy w Polsce wskaźnik edukacyjnej wartości oddanej w zakresie matematyki. Kolejno głos zabrali: Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Magdalena Kusek oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

fot. Łukasz Skłodowski, więcej zdjeć na stronie FB ZSŁ

W tym roku szkolnym aż 106 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższą średnią otrzymał uczeń klasy 2 Ic Michał Ciborowski (5,79) Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe średnie ocen

W rywalizacji klas, najwyższą punktację otrzymała 1 IC, która przejęła od 2 IC (2 miejsce) lampę - symboliczną nagrodę dla najwyżej ocenionego zespołu klasowego; 3 miejsce uzyskała klasa 2 IB.

Podczas uroczystości, został wręczony Puchar Dyrektora ZSŁ uczniom, uczestniczącym w rajdzie ZSŁ po Beskidzie Małym i Średnim, szlakiem z Bielska Białej do Myślenic, a także nagrody za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

Jednego z naszych uczniów czekała niespodzianka - został wywołany przez Pana Dyrektora w związku z osiemnastymi urodzinami, które wypadały dokładnie w dniu zakończenia roku. Odśpiewano solenizantowi życzenia "happy birthday to you" i "100 lat".
Uroczystość zakończyła się występem chóru szkolnego "Łącznik" pod kierunkiem p. Jadwigi Wrońskiej, oraz kilkoma utworami zaprezentowanymi przez solistkę - Angelikę Chudaszek z towarzyszeniem Macieja Kurka, przy akompaniamencie gitary Mateusza Tondosa.

26-06-2015 Szkoła Aktywna Sportowo p. Anna Szkudlarek

 

W dniu 19 czerwca Państwo Anna Szkudlarek i Marek Kawik uczestniczyli w OGÓLNOPOLSKIM KONGRESIE DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ORAZ TRENERÓW SPORTOWYCH, który zorganizowano w Warszawie.

    W wyniku podjętych działań Zespół Szkół Łączności uzyskał status placówki certyfikowanej w ramach akcji organizowanej przez Forum Media Polska Sp. z o. o. „Szkoła Aktywna Sportowo”. Ogólnopolska Baza Szkół Aktywnych Sportowo jest dostępna dla rodziców oraz zgłoszona do MEN.

Już od września naszych uczniów czekają innowacje na zajęciach wychowania fizycznego – między innymi SPEEDMINTON – nowe oblicze sportów rakietowych.
Zespół Szkół Łączności, jako Szkoła Aktywna Sportowo rozpoczął ścisłą współpracę z Panią dr Lidią Bomirską – prezesem Polskiego Zrzeszeniem Speed Badmintona, członkiem Światowej Federacji Speed Badmintona (ISBO) i reprezentantem Speedmintona w Polsce oraz z Panem Tomaszem Kosińskim założycielem Krakowskiej Akademii Speedmintona.
Zakupiono sprzęt do gry. Speedminton łączy najlepsze cechy tenisa, badmintona i squasha. Gwarantuje rywalizację i zabawę bez ograniczeń – w hali, w parku, na plaży czy śniegu, zarówno w dzień jak i w nocy, a więc praktycznie wszędzie i w każdych warunkach. Już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z zasadami gry na http://speedbadminton.pl/

25-06-2015 Małopolska Chmura Edukacyjna- język angielski p. Piotr Piekarski

W roku szkolnym 2014/2015 w ZSŁ w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej działało koło naukowe języka angielskiego. Uczniowie z klas 1Ia, 2Id, 2Ib, 2Ta pod opieką wykładowcy z Uniwersytetu Pedagogicznego zajmowali się językiem angielskim dla informatyków. Efektem ich pracy jest strona internetowa http://projecttuesday.cba.pl/ Na stronie znaleźć zarówno informacje jak i aplikacje z quizami do przetestowania swojej wiedzy.

25-06-2015 Ogólnopolski Konkurs „Zobaczyć Matematykę”

W gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Zobaczyć Matematykę” organizowanego przez Akademię Górniczo - Hutniczą znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Michał Raźny kl.3Ib za pracę: "Twierdzenie Steinera-Lehmusa" oraz Jacek Siwek kl. 3Ib: "Twierdzenie Brianchona "
Opiekunem merytorycznym prac była p. mgr Barbara Ciborowska.Gratulujemy!
http://zobaczycmatematyke.pl

25-06-2015 Alfik Matematyczny

W XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

7 uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata:
Damian Błyskal 3Id piąte miejsce w Polsce, 1 w województwie;
Łukasz Ostrówka 2Ib - 77 lokata w Polsce, czwarta w województwie;
Maciej Sopata 2Ia: 87 miejsce w Polsce, 5 w województwie;
Gabriel Wysoczyński 1Ib - 119 miejsce w Polsce, a piąte w województwie;
Patryk Chełmecki  2Ib - 159 miejsce w Polsce i 12 w województwie;
Jakub Podsiadło i Kamil Tracz obaj z klasy 2Ic zdobyli 15 m. w województwie i 179 m. w Polsce (obaj ta sama lokata). Opiekunami uczniów byli nauczyciele ZSŁ:
mgr Barbara Ciborowska; mgr Elżbieta Ziaja; mgr Ewa Artymiuk - Kocoł, mgr Antoni Borgosz

Gratulujemy!

24-06-2015 Nagroda dla Redaktora p. Bogusław BoguszWczoraj, tj. 23.06.2015 r. na uroczystej gali w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa reprezentant "Marginesu" Łukasz Ożóg z kl. 4 Ia (obecnie już nasz absolwent) został uhonorowany nagrodą w kategorii "Felieton" za artykuł pt. "Męska szatnia". Gratulujemy serdecznie Autorowi sukcesu oraz uznania na forum krakowskich szkół średnich. Opiekunem gazetki szkolnej "Margines" jest p. Bogusław Bogusz

Gratulujemy!

fot. p. Bogusław Bogusz

Strony: 142
[←cofnij]
[54]
[55]
[56]
[57]
[58]
[dalej→]