Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

31-08-2016 Spotkania wychowawców klas z rodzicami

   Informuję, że w czwartek 8 września 2016r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów wszystkich oddziałów Technikum Łączności nr 14.
   Spotkania opiekunów klas z rodzicami uczniów przebiegać będą w oparciu o poniższy HARMONOGRAM
PODCZAS ZEBRAŃ CZYNNA BĘDZIE KASA SZKOŁY
   Przypominam, że we wtorek 6 września 2016r. o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się posiedzenie Rady Rodziców działającej w Zespole Szkół Łączności w Krakowie.

Kraków, 31 sierpnia  2016r.          Dyrektor ZSŁ - Antoni Borgosz.

25-08-2016 Egzaminy zawodowe - świadectwa

UWAGA!

Od jutra tj. 26.08.2016 r. w godzinach 9.00 - 15.00 w sekretariacie młodzieżowym będzie można odebrać świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

23-08-2016 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

K O M U N I K A T dotyczący rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/2017

    Uroczyste rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 w Technikum Łączności nr 14 nastąpi w czwartek 1 września 2016r. i przebiegać będzie według następujących ustaleń:
   Godzina 9.00 na NOWYM PLACU PARKINGOWYM obok internatu szkolnego uroczystość główna, w której uczestniczą uczniowie wszystkich wymienionych poniżej klas: HARMONOGRAM
Podczas inauguracji roku szkolnego obowiązuje strój galowy!

    O godzinie 10.45 W KOŚCIELE POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI NA DĘBNIKACH, ODPRAWIONA BĘDZIE UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA, INAUGURUJĄCA NOWY ROK SZKOLNY. DO UDZIAŁU W NIEJ, WSPÓLNIE Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM, Panią Katechetką oraz Księżmi Katechetami – ZAPRASZAM CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKĄ, A TAKŻE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY.                     DYREKTOR ZSŁ Antoni Borgosz

12-07-2016 Spotkania rodziców uczniów klas pierwszych

  Uprzejmie informuję, że w środę 13 lipca 2016r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej rozpocznie się spotkanie Rodziców nowo przyjętych uczniów z Dyrektorem oraz przedstawicielami kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.
  Do wzięcia udziału w spotkaniu gorąco zachęcam wszystkich Państwa Rodziców! W tym samym dniu, również o godzinie 16.00, rozpoczną się przedwakacyjne spotkania nowo przyjętej młodzieży z wychowawcami klas.
Obowiązuje następujący przydział sal: PRZYDZIAŁ SAL

   Państwa Rodziców, po zakończonym spotkaniu w sali gimnastycznej (co nastąpi o godz. około 16.45) serdecznie proszę o przejście do wyszczególnionych powyżej sal na zebrania z wychowawcami swoich dzieci.
Młodzież nie uczestniczy w spotkaniu z Dyrektorem! O godzinie 16.45 nowo przyjęci uczniowie opuszczają sale lekcyjne i czekają na Rodziców na korytarzach, w holu lub przed budynkiem szkolnym.

Kraków, 12 lipca 2016r.                                                            Dyrektor ZSŁ Antoni Borgosz

LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017

30-06-2016 Szachy p. Paweł Najman

   Zakończenie sezonu szachowego 2015/2016 było bardzo ciekawe. Do ostatniego turnieju trwała walka o drugie miejsce w klasyfikacji  Grand Prix. Obecnie uczeń klasy IV IA - bardzo dobry szachista Robert Trojan musiał uznać wyższość Pana doktora Romana Dębickiego w ostatnim trzynastym turnieju, ale w klasyfikacji ogólnej zajął wysokie drugie miejsce. Pan dr R. Dębicki, który od wielu lat prezentuje doskonała formę, musiał zadowolić się trzecim miejscem. Mocne czwarte miejsce zajął Pan Dyrektor Tadeusz Piszkowski, który w tym sezonie był wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem dla każdego szachisty. Piąte miejsce przypadło Krzysiowi Drzymalskiemu z kl. II IA. Należy wyróżnić dobrze zapowiadających się szachistów z klas pierwszych: Krzysztof Bednarczyk I TI, Gustaw Kubala I TI, Piotr Noga I K, Antoni Rząsa I ID, Mateusz Kulesza I ED. W nowym sezonie 2016/2017 rywalizacja sportowa zapowiada się bardzo emocjonująco.
Zapraszam wszystkich chętnych - zwłaszcza nowo przyjętych uczniów klas pierwszych - miłośników królewskiej gry na zajęcia koła i turnieje.
Przedstawiam wyniki ostatniego trzynastego turnieju oraz klasyfikacji Grand Prix sezonu 2015/2016.

Turniej VIII runda 9

GRAND_PRIX_PO XIII turniejach

30-06-2016 Symultana szachowa p. Paweł Najman

   W dniu 22.06.2016r. odbyła się Symultana Szachowa na 15 szachownicach z Panem Pawłem Najmanem. 

Wynik: 13,5 do 2,5 dla nauczyciela matematyki. Jeden z zawodników zdążył dostać dwa razy mata.

Bardzo dobre partie zagrali: Gustaw Kubala i Piotr Noga uzyskując remis, a zwycięstwo (!) Krzysztof Bednarczyk i Pan Dyrektor Tadeusz Piszkowski (to już drugi raz z rzędu w symultanie). Czekamy na zwycięstwo w turnieju szachowym – przypominam były trzy remisy w przeciągu 11 lat.  Przedstawiam pełne wyniki w tabeli.

  Symultana 2016 - wyniki

fot. dyr. Tadeusz Piszkowski

fot. dyr. Tadeusz Piszkowski

29-06-2016 Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016r. na płycie boiska szkolnego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
  Oprócz uczniów, nauczycieli i kierownictwa szkoły w wydarzeniu uczestniczyły przedstawicielki Rady Rodziców ZSŁ: Pani Magdalena Kusek (przewodnicząca) oraz Pani Iwona Jawor (zastępca).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Kamil Przybyło więcej zdjęć na FB ZSŁ

oraz fot. Pawła Wojdy

  Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał dyrektor naczelny - pan Antoni Borgosz. W swoim przemówieniu zaznaczył, że miniony rok szklony możemy uznać za udany. Sukcesy w ogólnopolskich rankingach ( W Rankingu Techników i Rankingu Maturalnym – szkoła zajęła 2 miejsce w Polsce,  w Ranking STEM - 1 miejsce) - to powód do dumy. Wymienione zostały również sukcesy naszych uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz osiągnięcia sportowe.
Pan Dyrektor z szacunkiem i uznaniem wymienił osoby,  „które miały odwagę wyrastać ponad przeciętność”  i przyczyniły się do postrzegania naszej szkoły jako miejsca rozwoju talentów.
W tym roku szkolnym zostało pobitych kilka rekordów:
Michał Ciborowski z klasy 3 Ic uzyskał najwyższą średnią - 5,93,
drugi rekord dotyczy liczby świadectw  z wyróżnieniem, świadectw z biało czerwonym paskiem otrzymało 11,2% populacji uczniowskiej czyli 120 uczniów.
I wreszcie trzeci rekord ustanowiony przez uczniów klasy 1Ia - 18 osób (co stanowi 50% uczniów tej klasy) otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. LISTA UCZNIÓW, KTÓRZY OTRZYMALI ŚWIADECTWO Z WYRÓŻNIENIEM

Ogłoszone zostały także wyniki rankingu klas.
1.   kl.  1Ia – wychowawca p. M. Czechowska-Buratowska
2.   kl.  1Ib – wychowawca p. P. Piekarski
3.   kl.  1Id – wychowawca p. A. Osuch
4.   kl.  2Ia – wychowawca p. J. Skibicki
5.   kl.  1Ic – wychowawca p. W. Świdrak
6.   kl.  3Ic - wychowawca p. A. Kozłowska  
7.   kl.  2Ic – wychowawca p. E. Kowal
Podczas uroczystości zakończenia roku odbyło się wręczenie pucharu dla najlepszej klasy, który 2 Ic przekazała tegorocznym zwycięzcom - 1 Ia.
Pan Dyrektor wspomniał również o wielu cennych inicjatywach, które podjęto w tym roku szkolnym: 9 Międzyszkolny Festiwal Informatyczny, Klub Mówców, Klub Kibica, Akademia Dobrych Manier. Zwrócił uwagę na dużą ilość akcji charytatywnych i kształtujących wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka (Świąteczna Paczka, Wampiriada itp.). Podziękował też uczniom z Koła Promocji Szkoły za reprezentowanie ZSŁ na spotkaniach z gimnazjalistami oraz redakcji gazetki szkolnej MARGINES za ciekawe artykuły i przyciąganie coraz szerszego kręgu czytelników.
   Życzenia udanych wakacji i wyrazy wdzięczności za wyjątkowe wyniki, oraz zachętę do podjęcia wysiłku, by utrzymać tak wysoką pozycję w rankingach w przyszłym roku szkolnym, skierowała do społeczności szkolnej przewodnicząca Rady Rodziców ZSŁ - Pani Magdalena Kusek.
   Po rozdaniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród w konkursach a także wręczeniu statuetki zwycięzcom rajdu "O puchar Dyrektora ZSŁ" chór Łącznik zaprezentował utwór poświęcony naszym patronom - Obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku. Autorami zarówno tekstu jak i muzyki są uczniowie naszej szkoły: Michał Ciborowski (tekst) oraz Jakub Szura (muzyka).

28-06-2016 I OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI p. Paweł Najman

  

   W pierwszym turnieju tenisa stołowego wzięło udział 11 zawodników – 2 nauczycieli i 9 uczniów. Organizatorem turnieju byli Grzegorz Turdza i Paweł Najman. Rozstawiono dwóch świetnych zawodników Pana Jacka Orczyka i ucznia klasy IV ID Marcina Kubica, pozostałych rozlosowano do dwóch grup. Przedstawiamy wyniki rozgrywek w grupach A i B oraz tabele pomocniczą decydująca o dokładnej kolejności w grupie A.

GRUPA A

GRUPA A dodatkowa runda

GRUPA B 

 

   W walce o 9 miejsce Patryk Chełmecki pokonał Krzysztofa Faracika walkowerem.  W walce o 7 miejsce Rafał Węgrzyn pokonał Pawła Strumnika. Piąte miejsce zajął nauczyciel matematyki Paweł Najman pokonując Jana Barana. W półfinałach Pan Jacek Orczyk pokonał Bartosza Klinowskiego, natomiast Michał Kubic Daniela Talarka. 3 miejsce zajął Daniel Talarek pokonując Bartosza Klinowskiego. Wszystkie mecze w tej fazie zakończyły się wynikiem 2:0.
Finał był niesamowity – poziom mistrzowski – uczeń Michał Kubic przerósł swojego mistrza Jacka Orczyka wygrywając 2:1. Końcowa klasyfikacja:

1. Michał Kubic 4 ID
2. Jacek Orczyk – naucz. w-f
3. Daniel Talarek 2 ID
4. Bartosz Klinowski 1 IB
5. Paweł Najman – naucz. matem.
6. Jan Baran 1 EB
7. Rafał Węgrzyn 1EB
8. Paweł Strumnik 3IC
9. Patryk Chełmecki 3IB
10. Krzysztof Faracik 1EB
11. Mariusz Morawski 2IA
Zachęcamy i zapraszamy na kolejne turnieje.

Strony: 160
[←cofnij]
[53]
[54]
[55]
[56]
[57]
[dalej→]