Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

15-12-2016 Konkurs ortograficzny - finał p. Ewa Piszkowska

Uwaga!
Komisja Polonistyczna informuje, że w finale konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii ZSŁ”, który składał się z części pisemnej i ustnej, zwyciężył Gabriel Wysoczyński z kl. 3ib. Tytuł wicemistrza uzyskał Ireneusz Knapik również z kl.
3 ib. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Gonet z kl. 2 Ed,
a wyróżnienie otrzymał najmłodszy z uczestników - Szymon Kurowski z kl. 1 ia.
Serdecznie gratulujemy świetnej znajomości pisowni i reguł ortograficznych!

15-12-2016 Spotkanie z absolwentem ZSŁ p. Marta Karaś

Dnia 14 grudnia 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów z naszej szkoły z absolwentem Technikum Łączności a obecnie aktywnym web developerem i przedsiębiorcą Grzegorzem Serwinem. Nasz gość dzielił się swoim doświadczeniem zawodowym z zakresu programowania oraz wiedzą jakie kompetencje i umiejętności liczą się na rynku IT.   Drugim prelegentem był pan Konrad Szczypczyk, psycholog biznesu i długoletni menedżer, udziałowiec, który działa aktywnie wspólnie z Grzegorzem Serwinem w spółce Brainode, wspierającej start-upy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i inspiracji na przyszłość oraz uświadomienia sobie, że porażka to trampolina do sukcesu i umiejętność radzenia sobie z nią jest kryterium rokującym na odnalezienie się w dynamicznym świecie biznesu.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. Marta Karaś

12-12-2016 Cukiernia pod spalonym rezystorem p. Ewa Bonior

W poniedziałek, 12 grudnia 2016 otwieramy po raz czwarty Cukiernię pod Spalonym Rezystorem, gdzie będziemy, w holu na pierwszym piętrze, sprzedawać pyszne ciasta, a pieniądze w ten sposób pozyskane przeznaczymy na zakup potrzebnych rzeczy, które przekażemy Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom z Krakowa. Fundacja ta, z siedzibą na ul. Rajskiej, wspiera działalność charytatywną, opiekuńczo-wychowawczą, dla sierot naturalnych i sierot społecznych, dzieci samotnych, porzuconych, zaniedbanych fizycznie i wychowawczo, pozbawionych opieki rodzicielskiej, z domów dziecka oraz z rodzin patologicznych, zagrożonych, biednych i rozbitych.
     W tym dniu będziemy również zbierać – na parterze w holu- rzeczy najbardziej potrzebne podopiecznym Fundacji - dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat:  spodnie dresowe, dresy; spodnie; piżamki, słodycze - szczególnie czekolady.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji ! Niech nam będzie słodko razem pomagać :) Organizatorzy: klasy 1 Ed, 1Ia, 1K, 2Ia, 2Ec, 2Ti wraz z wychowawcami.

09-12-2016 MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Paweł Najman

Przedstawiam wzór karty odpowiedzi XIII edycji Matematycznego Łamania Głowy.

Zachęcam do treningu zadaniowego ze strony: http://grymat.im.pwr.edu.pl/. W razie pytań zapraszam.    Paweł Najman

WZÓR KARTY ODPOWIEDZI

 

logo: Kacper Zaryczny

08-12-2016 Msza Święta w 30 rocznicę śmierci śp hm. Zygmunta Dyląga hm. Andrzej Gaczorek

W niedzielę 11 grudnia 2016 roku, o godz. 9.00 w kościele OO. Dominikanów p.w. św. Idziego (Kraków, ul. Grodzka 67) odbędzie się Msza Święta w 30 rocznicę śmierci śp hm. Zygmunta Dyląga – założyciela i twórcy osiągnięć Szczepu 5 KDH „Dzieci Pioruna” im. Tadeusza Kościuszki przy Technikum Łączności w Krakowie.
Będziemy się również modlić za wszystkich „Piątaków”, ponieważ data śmierci dh. Zygmunta jest symboliczna. Łączy bowiem okresy: tworzenia V. Krakowskiej Drużyny Skautowej im. płk. Jerzego Michała Wołodyjowskiego w roku 1912 oraz drużyn kontynuujących jej tradycje do współczesności. W tym, drużyn harcerzy i harcerek z Technikum Łączności, od grudnia 1957 roku.

Zygmunt  DYLĄG (1922 – 1986)

Nic nie trwa wiecznie, wszystko kiedyś się kończy i to od nas zależy, ile ocalimy w naszej pamięci … Człowiek żyje dopóty, dopóki trwa w pamięci żyjących ...

Zygmunt Dyląg – założyciel i twórca potęgi Szczepu 5 KDH „Dzieci Pioruna” im. Tadeusza Kościuszki, słynny druh „Chomik Skrzętny”, „Ptyś”.

Próba podsumowania w kilku zdaniach życiorysu druha Zygmunta jest z góry skazana na niepowodzenie – bo jak, na jednej kartce streścić życie tak barwne i nieprzeciętne?

Można przypomnieć lekcje matematyki …

Można by wspominać obozy i zimowiska …

Można przywoływać te wszystkie wzruszające wieczory, kiedy to harcerki i harcerze – ilu z nas właściwie? – składali na Jego ręce Przyrzeczenie Harcerskie i w blasku ognia powtarzały za nim słowa: „Mam szczerą wolę”…

Właściwie każdy z nas mógłby dodać do tej listy jakąś nową historię, dorzucić kolejne wspomnienie …

Dh hm. Zygmunt Dyląg wpisał się w pamięć wielu absolwentów Technikum Łączności. Był jednym z niewielu, którzy łączyli wiele pokoleń drużyn harcerskich Krakowskiej Komendy Chorągwi ZHP, a w szczególności krakowskiej „Piątki” – Szczepu „Dzieci Pioruna” im. Tadeusza Kościuszki.

Dziś, gdy nie ma Go wśród nas, jakże brakuje nam wszystkim Jego wiedzy, doświadczenia i cennych rad. Pozostała nam wiara i pieśń: „Przy innym ogniu w inny czas do zobaczenia znów …    

hm. Andrzej Gaczorek

08-12-2016 Konkurs historyczny p. Piotr Skałuba

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, która została stworzona przez uczniów z klasy 3 Ia: Wojciecha Badurę, Bartosza Majdana, Szymona Kanię i Mateusza Kaszę na konkurs pt. "Wywalcz jej wolność lub zgiń". Celem tego konkursu jest pielęgnowanie tożsamości narodowej i kształtowanie podstaw patriotycznych u młodzieży. Każde wejście na stronę oraz każdy wpis w księdze gości przybliża nas do wygranej. http://raczy.edu.pl/

08-12-2016 TURNIEJ SIATKÓWKI W INTERNACIE ZSB NR 1 p. Robert Dulowski

   W dniu 28.11.2016 r. nasza reprezentacja wzięła udział w jubileuszowym X Turnieju Siatkówki w Internacie Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie. Turniej ten jest nieoficjalnymi mistrzostwami Krakowa dla drużyn z internatów i burs. W tym roku startowało dziewięć ekip.
Nasza drużyna grała w składzie:

Michał Bączek, Paweł Grela, Jakub Piec, Bartłomiej Poskart,
Karol Szarek, Daniel Talarek, Piotr Tomporowski, Krzysztof Wicher.
Grupą opiekowała się Barbara Włosińska.

Nasi wychowankowie pokonali w ćwierćfinale Technikum Elektryczne 2-0 a w półfinale gospodarzy ZSB nr 1 2-0. W rundzie finałowej wygraliśmy kolejno z ZSB nr 2 2-0 oraz z Technikum Komunikacyjnym 2-1.
Drugi rok z rzędu zajęliśmy pierwsze miejsce!

 
Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. R.Dulowski

07-12-2016 Wyniki I etapu XXIV Olimpiady Informatycznej 2016/2017


Miło nam poinformować, że uczeń Kasper Sapała z klasy 4 IA zakwalifikował się do drugiego etapu XXIV Olimpiady Informatycznej.

WYNIKI 1 ETAPU OI

Gratulujemy!

07-12-2016 MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Barbara Ciborowska

FINAŁ XIII Edycji Konkursu MATEMATYCZNE  ŁAMANIE  GŁOWY odbędzie się 14 grudnia 2016 roku o godzinie 7.30 w sali konferencyjnej internatu (218i)
Do finału zakwalifikowali się: LISTA LAUREATÓW

 

Logo: Kacper Zaryczny

 

02-12-2016 TECHNIK ABSOLWENT 2016

Miło nam poinformować, że na  liście rankingowej kandydatów zgłoszonych do Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP  „TECHNIK ABSOLWENT 2016“, w kategorii: 5.Technik elektronik, elektryk, cyfrowe procesy graficzne, technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, pierwsze miejsce zajął Dawid Michał WŁODARCZYK  - technik elektronik - absolwent Technikum Łączności nr 14.
Gratulujemy!

Strony: 167
[←cofnij]
[52]
[53]
[54]
[55]
[56]
[dalej→]