Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

09-03-2016 REKOLEKCJE 2016

 

Komunikat organizacyjny „Rekolekcje 2016r.”

Zbiórka uczestników rekolekcji wielkopostnych nastąpi w środę 16 marca 2016r. o godz. 9.00 przed wejściem do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który mieści się przy Alei Pokoju 68 (naprzeciwko M1) w kompleksie parkowym pomiędzy osiedlem Dąbie, a obiektami Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Miejsce będzie widoczne z daleka, a przy charakterystycznym transparencie z napisem ZSŁ dyżurować będzie Ks. Mateusz Koziołek, który wspólnie z Katechetką i innymi Księżmi pracującymi w naszej szkole wręczy Wychowawcom (lub wyznaczonym Opiekunom klas) bilety upoważniające do wejścia do Tauron Areny – tu nastąpi sprawdzenie obecności młodzieży, która zadeklarowała gotowość udziału w rekolekcjach.

09-03-2016 Staż zawodowy w Ostrawie 2016 POWER Erasmus + dyr. Renata Gołąb

„ Nowe technologie – nowe możliwości”

W dniach 1-14 maja 2016 r. planowany jest wyjazd 10 uczniów na staż do szkoły teleinformatycznej w Ostrawie w Czechach.

Z naszej szkoły do ścisłej 10 –tki zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Kinga Paciuch 3K

2. Szczepan Malaga 3K

3. Paweł Strumnik 3K

4. Sebastian Tatko 3 Eb

5. Jakub Marcinkowski 3 Eb

6. Leszek Błach 3 Eb

7. Jakub Różycki 3 Tb

8. Piotr Mąkosa 3 Tb

9. Tomasz Kowalski 3 Ta

10. Mikołaj Wielgus 3 Ed

Lista rezerwowa:

1. Krzysztof Dudzik 3 K

2. Jacek Kaczorowski 3 K

3. Tomasz Stępak 3 Tb

4. Mateusz Kołacz 3 Ed

09-03-2016 Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY p. Bożena Marszał

Komunikat Komisji Matematycznej

Komisja Matematyczna informuje, że 17 marca  o 9:00  odbędzie się w naszej szkole dwudziesta czwarta edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2016.
Uczestników prosimy o przyniesienie czarnych długopisów oraz  kartek na brudnopis.

W czasie konkursu nie wolno korzystać z  kalkulatorów, ani z telefonów komórkowych. Zapraszamy uczniów, którzy zgłosili swój udział w konkursie, w dniu 17 marca, tj. w czwartek o godzinie 8:30 na salę gimnastyczną.
Konieczne będzie okazanie legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego.
Życzymy powodzenia!

                           Szkolny Opiekun Konkursu – Bożena Marszał


07-03-2016 Wizyta Norwegów p. Ewa Bonior

W zeszłym tygodniu, w czwartek (3.03) gościliśmy w naszej szkole grupę piętnastu uczniów ze szkoły średniej w Stord z Norwegii, wraz z opiekunami. Nasi goście odbyli krótką wycieczkę po szkole, podczas której mieli okazję zwiedzić warsztaty szkolne, oraz studio telewizyjne. Następnie grupa udała się na dwugodzinne zajęcia z informatyki (tworzenie gry w Javascript z wykorzystaniem CSS i HTML), które przeprowadził p.Maciej Mendela. Na końcu, uczniowie norwescy mieli okazję opowiedzieć o swojej szkole podczas prezentacji multimedialnej, która odbyła się w sali 207 przy udziale klasy 3 Ic.

Szczególne podziękowania należą się p. Jerzemu Bałazińskiemu i kierownikowi warsztatów szkolnych – p. Tadeuszowi Pokrywie za wprowadzenie naszych gości w tajniki zajęć na pracowniach oraz p. Zygmuntowi Parzelce za prezentację studia telewizyjnego a także p. Maciejowi Mendeli za przeprowadzenie zajęć informatycznych. Dziękujemy również uczniom, którzy oprowadzili grupę po naszej szkole, okazując się nie tylko znakomitymi gospodarzami ale i świetnymi tłumaczami, a byli to Patryk Ciepiela, Jacek Paciorek, Jakub Urban z klasy 4 Ib oraz Dorian Kaczmarczyk z klasy 2 Ed.

05-03-2016 Zaproszenie dla gimnazjalistów

  

Autorzy projektu plakatu: Szymon Kania i Jakub Niechaj

04-03-2016 Konkurs fotograficzny MALOWANE ZIMĄ p. Dorota Madej

   Z przyjemnością zawiadamiamy, że dwóch uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w XII edycji konkursu fotograficznego pt."Malowane zimą" zorganizowanego przez Dom Kultury "Podgórze". Są to : Andrzej Szczepocki z klasy II Ed i Łukasz Potaczek, klasa I Ia. 26 lutego odbyło się wręczenie dyplomów. Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

fot. Andrzej Szczepocki

03-03-2016 Szkolna Internetowa Gra Giełdowa p. Halina Siemińska

    Klasówka rusza 3 marca i będzie trwała do 10 marca. (1 marca rozpoczęła się dogrywką w SIGG!) Zdobądź certyfikat. Dostęp do Klasówki mają wszyscy uczestnicy kursu e-learningowego. Znajduje się w niej 55 pytań (po pięć z każdego kursu).Czas na rozwiązanie to 55min (czyli 1 min napytanie). Dostępne są 2 podejścia (odstęp między podejściami musi wynieść min. 1 dzień). 

 

ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

03-03-2016 Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej p. Barbara Ciborowska

   Z przyjemnością informujemy, że wśród osób zakwalifikowanych do centralnego etapu konkursu o "Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej" znaleźli się uczniowie klasy 4IB Technikum Łączności nr 14:  Przemysław Tekieli oraz Karol Piaśnik (opiekun p. B.Ciborowska).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale !!!!

02-03-2016 Międzyszkolne zawody narciarskie p. Beata Więckowska

2.03.16 r odbyły się międzyszkolne zawody narciarskie w Kluszkowcach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Styrylski z kl.  1 ib oraz Krzysztof Koza z kl. 2 ea pod opieką p. Beaty Więckowskiej.
Michał zajął 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej na 55 startujących zawodników i awansował do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!

fot. p. Beata Więckowska

Strony: 150
[←cofnij]
[52]
[53]
[54]
[55]
[56]
[dalej→]