Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

21-09-2016 Konkurs graficzny p. Janusz Kocoł

 

 PRACE BĘDĄ PRZYJMOWANE W BIBLIOTECE DO  KOŃCA LISTOPADA 2016r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W   KONKURSIE!

 Projekt plakatu: Kacper Zaryczny

21-09-2016 Sprzątanie Świata SU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Zapraszamy do udziału w akcji!

20-09-2016 KURS: Dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa p. Tadeusz Januszek

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa zapraszają:młodzież szkół  ponadgimnazjalnych do udziału w kursie Dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa - blok tematyczny „Między barokiem a romantyzmem. Kraków w czasach Tadeusza Kościuszki. W dwusetną rocznice śmierci Naczelnika”.
Wykłady i prezentacje w ramach kursu przybliżą dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa w ujęciu tematycznym od średniowiecza po współczesność. W roku szkolnym 2016/2017 tematem przewodnim dla uczniów szkół średnich są „Między barokiem a romantyzmem. Kraków w czasach Tadeusza Kościuszki. W dwusetną rocznice śmierci Naczelnika”. Zajęcia będą się odbywać w zabytkowych wnętrzach Pałacu Krzysztofory (siedziba Muzeum Historycznego Miasta Krakowa) przy Rynku Głównym 35.

Dla uczestników kursu organizatorzy przewidzieli możliwość udziału w konkursach wiedzy o Krakowie: „Między barokiem a romantyzmem. Kraków w czasach Tadeusza Kościuszki. W dwusetną rocznice śmierci Naczelnika” dla uczniów szkół średnich, z cennymi nagrodami rzeczowymi i książkowym. Konkursy będą organizowane na zakończenie zajęć prowadzonych w ramach blok tematycznego.
Regulamin kursu, karta uczestnictwa oraz harmonogram zajęć bloku tematycznego są dostępne na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa: www.tmhzk.krakow.pl oraz www.mhk.pl.
   Warunkiem uczestnictwa w Kursie jest przesłanie w formie elektronicznej formularza „Karty uczestnictwa w Kursie” do 9 października 2016 roku na adres e-mailowy: tmhzk@tmhzk.krakow.pl. W związku z ograniczoną ilością miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

20-09-2016 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

Olimpiada Języka Angielskiego

Jeśli znasz język angielski równie dobrze jak polski, interesujesz się kulturą krajów anglojęzycznych, fascynujesz gramatyką i uwielbiasz łamigłówki językowe, to właśnie Ciebie szukamy. Zgłoś się do swojego nauczyciela języka angielskiego i wyraź chęć udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego. Szkolny etap odbędzie się 14 listopada 2016 r. o godz. 9.00.  
Informacje na temat Olimpiady, terminarz zawodów oraz testy z lat poprzednich znajdują się tutaj: http://oja.wsjo.pl/informacje/przykladowe-testy/

16-09-2016 Konkurs na recenzję p. Dorota Madej

UWAGA!!!
   Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na recenzję ulubionej książki. Praca powinna mieścić się maksymalnie na jednej stronie A4 (czcionka: Times New Roman, rozmiar 12).

Prosimy o przesłanie jej na adres:

biblioteka@tl.krakow.pl

do 31.10.2016 r.

fot. Maciej Chwast

15-09-2016 Konkurs fotograficzny p. Dorota Madej

  UWAGA!!!    
 

Biblioteka ogłasza konkurs fotograficzny

pt. Wspomnienie z wakacji. Prosimy o dostarczenie 3 podpisanych zdjęć w  postaci papierowej (w formacie 15 cm  x 21 cm) oraz elektronicznej (biblioteka@tl.krakow.pl) do 31 października 2016.

15-09-2016 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

Wrześniowe rocznice


  W związku z przypadającą 1 września rocznicą agresji niemieckiej, oraz 17 września radzieckiej w naszej szkole otwarta została wystawa zdjęć poświęcona tym wydarzeniom.

fot. T. Januszek

12-09-2016 Konkursy historyczne p. Tadeusz Januszek

    Nauczyciele Historii serdecznie zapraszają do udziału w następujących konkursach: W rocznicę niepodległości - Bój o czapkę kapitana Stawarza, Projekt Historia Cichociemnych – Wywalcz jej wolność lub zgiń, oraz kolejna edycja Olimpiady historycznej. Poniżej linki z dodatkowymi informacjami.
Zgłoszenia prosimy kierować od nauczycieli historii.
HISTORIE CICHOCIEMNYCH
BÓJ O CZAPKĘ KAPITANA STAWARZA
OLIMPIADA HISTORYCZNA

12-09-2016 Program stypendialny IKEA FAMILY p. Renata Fedorowicz

   Szkoła została zakwalifikowana  do V edycji Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY.
Kryteria przyznawania Stypendiów
Uczeń może ubiegać się o przyznanie Stypendium, jeśli spełnia łącznie trzy warunki:
a.    potwierdzony miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny ucznia nie jest wyższy niż 1500 zł (tysiąc pięćset złotych).
b.    uczeń uzyskał średnią ocen w roku poprzedzającym przyznanie Stypendium nie niższą niż: 4,3 w gimnazjum, 4,0 w szkole średniej.
c.    wykazuje się zaangażowaniem społecznym i ma osiągnięcia naukowe.
https://www.ikeafamily.eu/Program-Stypendialny/
Szczegółowych informacji udzielają pedagodzy: Renata Fedorowicz, Karolina Ambroziak

10-09-2016 STYPENDIA

   6 września - podczas posiedzenia Rady Rodziców zostały wręczone stypendia Dyrektora ZSŁ za wyróżniające wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2015/2016.
Lista osób wyróżnionych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. M.S.

Strony: 159
[←cofnij]
[51]
[52]
[53]
[54]
[55]
[dalej→]