Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

27-12-2016 Wigilia internatowa. p. Dominika Pilch

„Jest taki zmierzch wśród grudniowych,
zimnych dni, kiedy
w noc gwiazda na niebie lśni.
Wigilii czas każe nam u stołu stać, łamać
opłatek, razem trwać.
”  

   Kolejny rok, kolejna uroczystość wigilijna w internacie za nami, wydaje się, że taka sama, a jednak za każdym razem inna. Zmieniają się twarze osób, z którymi dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia, kolejne roczniki uczniów odchodzą, przychodzą następne. Nowe dekoracje, za każdym razem inny program artystyczny aby uświetnić spotkanie. Natomiast emocje,  które temu towarzyszą pozostają takie same. Wzruszenie, radość z możliwości spotkania się we wspólnym gronie wychowawców i wychowanków, którymi opiekujemy się na co dzień, wiele ciepłych słów skierowanych do siebie nawzajem….. Szczęście, że mamy tak utalentowaną  młodzież dzięki której, czas i wysiłek włożony w przygotowanie tego niepowtarzalnego wieczoru ma głęboki sens. Młodzież dołożyła wszelkich starań by nadać spotkaniu wyjątkowego charakteru.

   W tym roku w programie artystycznym udział wzięli: Weronika Piwowarczyk, Natalia Sztuder,  Agnieszka Seremet, Daniel Borowy, Jakub Oskwarek, Maciej Tram. Klimatyczne kolędy na bardzo wysokim poziomie muzycznym zaprezentowali: Julia Moś (wokal), Mateusz Staroń (wokal), Karol Adamczyk (skrzypce), Klaudia Curyło (keyboard), Łukasz Czuba (gitara), Jakub Bociek (gitara basowa), Radek Kot (cajon), Dawid Jantos (saksofon).
Bardzo miłym akcentem na zakończenie był gościnny występ rodzinnej kapeli góralskiej. Tato i rodzeństwo jednego z naszych podopiecznych przyjechali aby wspólnie z nami pokolędować. Dzięki temu  ciepły, rodzinny nastrój udzielił się wszystkim zebranym.  fot. Michał Słonina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot. Michał Słonina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-12-2016 Spotkanie opłatkowe p. Agnieszka Kozłowska

"Przekażmy sobie znak pokoju"- takimi słowami zakończyła się Wigilia dla pracowników Zespołu Szkół Łączności. Słowa te zostały wyrażone w kolędzie wykonanej i zaaranżowanej przez p. Pawła Koszałkę, chór "Łącznik" oraz zespół złożony z grupy utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły, a także wszystkich zgromadzonych na Wigilii nauczycieli- zarówno tych przebywających na emeryturze, jak również pracujących obecnie.

 

 

 

 

 

 

fot. Studio TV ZSŁ

Spotkanie opłatkowe, które odbyło się 22 grudnia 2016r, miało nieco inną, bardziej rozbudowaną formę niż dotychczas. Organizacją uroczystości zajęły się panie: Sylwia Kania i Agnieszka Kozłowska, które, chcąc urozmaicić tegoroczną Wigilię dla emerytowanych i obecnych pracowników szkoły, zaprosiły do współpracy nie tylko utalentowanych artystycznie uczniów, ale też nauczycieli. Spotkanie rozpoczęło się scenką jasełkową pt. "Z turoniem", w której wystąpili uczniowie klas pierwszych - 1Ia oraz 1Id. Największe emocje wzbudził tytułowy Turoń, którego strój, blisko stuletni, zdobyła i odnowiła pani S. Kania. Podczas Wigilii nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania zainicjowanego przez chór szkolny "Łącznik", który występ zadedykował swojej założycielce i mentorce - p. Jadwidze Wrońskiej. Umiejętności wokalne zaprezentowali także: chór "Quo vadis" złożony z uczniów kl. 1Ia oraz czteroosobowy zespół z internatu. Wzruszającą, pełną refleksji kolędę zaśpiewał także ks. Andrzej Gołębiowski. Zwieńczeniem tegorocznego spotkania opłatkowego był występ p. P. Koszałki, który wraz ze swoim zespołem oraz chórem sprawił, że sala w internacie rozbrzmiewała nie tylko subtelnym, ale też mocniejszym brzmieniem, wprawiającym wszystkich w wyjątkowy nastrój.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły z pewnością na długo pozostanie w pamięci tych, którzy w nim uczestniczyli  nie tylko ze względu na niepowtarzalną atmosferę, ale  także na poziom artystyczny występów.

22-12-2016 Życzenia świąteczne

Spotkanie opłatkowe dla emerytowanych nauczycieli oraz grona prdagogicznego i pracowników szkoły odbedzie się 22 grudnia o godz. 11.30 w świetlicy internatu szkolnego.

21-12-2016 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

 

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie: Kamil Tomala 4ia, Grzegorz Surdziel 4ia oraz Ireneusz Knapik 3ib zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego 41. Olimpiady Języka Angielskiego. Serdeczne gratulacje!

20-12-2016 Olimpiada Fizyczna - I etap p. Piotr Faron

Na stronie internetowej Komitetu Głównego Olimpiady Fizycznej opublikowane zostały wyniki I etapu tegorocznej 66 edycji. Do II etapu zakwalifikowanie zostali:
Piotr Górnisiewicz klasa 2ea,
Paweł Wojda klasa 3ed,
Szymon Ogórek klasa 3ed,
Mateusz Hejmo klasa 3eb,
Leszek Błach klasa 4eb,

Wszystkim uczniom gratulujemy.
http://www.kgof.edu.pl/

19-12-2016 Świąteczna Akcja 2016

Tegoroczna  Świąteczna Akcja odbyła się 12 grudnia. Uczniowie naszej szkoły sprzedawali ciasto i przeprowadzili zbiórkę rzeczy dla krakowskiej Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom Ruperta Meyera. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli ze sprzedaży ciast udało się zebrać kwotę: 1850,74 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce, hojność i zaangażownie, szczególnie zaś:
-kupującym,
-uczniom z klas, które włączyły się w pieczenie ciasta dla „Cukierni pod spalonym rezystorem”:
1 Ed, 1K, 1Ia, 2 Ec, 2 Ia, 2 Ti, 4 K, 1Ib
-uczniom z klas, które zorganizowały zbiórkę rzeczy dla Fundacji:
1Ed, 1K, 2Ti, 2Ed, 2 Ec, 2Ib, 2K, 1Ia, 2 IA, 1Ib, 3 EA, 4K
-nauczycielom, którzy ofiarowali potrzebne rzeczy  dla Fundacji:
Pani Profesor  Sylwii Kani, Pani Profesor Marcie Stefańczyk oraz Panu Profesorowi  Michałowi Radczukowi.Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 

 

Więcej zdjęć z akcji na FB ZSŁ

16-12-2016 Konkurs na tapetę ZSŁ

W konkursie na tapetę ZSŁ udział wzięło 6 uczestników, jedna z prac nie spełniała wymogów konkursu.
Jury w składzie: p. Marta Stefańczyk, p. Janusz Kocoł i p. Artur Wardas podjęło decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca Szymonowi Kani z klasy 3 IA, miejsca drugiego Annie Oprychał z kl. 2 IA oraz trzeciej nagrody Maciejowi Chwastowi z klasy 3 ED.
Projekty można oglądać na  FB ZSŁ

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wyróżnionym!

 

 

Projekt Szymona Kani

16-12-2016 Zajęcia dodatkowe p. Mateusz Langner

Grava Exploration zaprasza wszystkich na zajęcia gdzie w ramach cotygodniowych spotkań będziecie mogli poznać nowoczesne techniki tworzenia animacji komputerowych, wizualizacji obiektów w 3D oraz tworzenia aplikacji pod gogle VR.

PREZENTACJA

Osoby, które wyślą zgłoszenie będą poinformowane mailowo kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie informacyjne.

16-12-2016 Zawody tenisa stołowego p. Grzegorz Turdza

W czwartek 15.12.2016 na sali gimnastycznej odbyły się otwarte mistrzostwa ZSŁ w tenisie stołowym. Udział w nich wzięło około 40 zawodników (uczniów,rodziców,nauczycieli),którzy rywalizowali ze sobą w VIII grupach systemem każdy z każdym, a następnie dwóch najlepszych z grupy awansowało do następnej fazy rozgrywek, która była rozgrywana systemem pucharowym.
W kategorii OPEN zwyciężył GRZEGORZ MOSKAŁA z klasy 1IB, który w finale pokonał p. JACKA ORCZYKA. Trzeci był JAKUB SROKA z klasy 3IC, a czwarty p.GRZEGORZ TURDZA.
Natomiast wśród uczniów klasyfikacja wyglądała następująco:

I m-ce GRZEGORZ MOSKAŁA 1IB
II m-ce JAKUB SROKA      3IC
III m-ce BARTOSZ KLINOWSKI 2IB
IV  m-ce DANIEL TALAREK   3ID
Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, oraz p. Stanisława Jaskota rodzica jednego z uczniów i zarazem uczestnika turnieju.
Organizatorami zawodów byli Jacek Orczyk i Grzegorz Turdza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gratulujemy!

Strony: 167
[←cofnij]
[51]
[52]
[53]
[54]
[55]
[dalej→]