Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

19-10-2016 KOMUNIKAT DLA WĘDKARZY! dyr. Tadeusz Piszkowski

  Informujemy, że w sobotę 22 października 2016r. rozegrane będą XVIII SPINNINGOWE MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE /planowany wyjazd spod szkoły o 9.00 – powrót około godz.16.00/.

Osoby chętne, proszone są o kontakt z wicedyrektorem Tadeuszem Piszkowskim. Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do wtorku 18 października 2016r. Zawody rozegrane zostaną na komercyjnym łowisku w miejscowości Kobylany w Dolinie Będkowskiej.
Dla uczniów gwarantujemy bezpłatny transport.


 

 

 

Zapraszamy!                   Przemysław Cienkosz
                                    Tadeusz Piszkowski

19-10-2016 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

Poznański czerwiec - Węgierski październik 1956
         W bieżącym roku obchodzimy 60- tą rocznicę wydarzeń znanych, jako poznański czerwiec i węgierska rewolucja. Pamięci uczestników tych wydarzeń poświęcamy wystawę na I piętrze naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

fot. p.T.Januszek

17-10-2016 Turniej tenisa stołowego p. Robert Dulowski

SPORTOWY PAŹDZIERNIK W INTERNACIE – część druga.

    Sezon 2016/2017 zaczęliśmy od turniejów integracyjnych dla naszych najmłodszych wychowanków. Na ich zakończenie uczniowie klas pierwszych rywalizowali w tenisie stołowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

 W fazie grupowej wzięło udział 12 zawodników.
W ćwierćfinałach zanotowano następujące rezultaty:
Piotr Pieczyrak – Marcin Drabik 2-0, Karol Król – Mateusz Staroń 2-1, Daniel Borowy – Kamil Mroczek     2-1 oraz Tymoteusz Lenart – Marcin Walaszek 2-0. W półfinałach mecze były zacięte, ale zakończyły się zwycięstwami faworytów:    
Piotr Pieczyrak – Daniel Borowy 2-0, Karol Król – Tymoteusz Lenart 2-0.
W meczu o trzecie miejsce Daniel Borowy pokonał Tymoteusza Lenarta 2-1.
W finale rozegranym 13.10.2016 r. Karol Król ograł Piotra Pieczyraka 2-0 i został mistrzem Internatu ZSŁ klas I.
    Wszyscy medaliści otrzymali z rąk pani kierownik Agaty Szpyt skromne słodkie upominki. Teraz pora na rozgrywki dla wszystkich mieszkańców placówki.

16-10-2016 Ślubowanie klas pierwszych Kamil Bułat

   Dnia 14 października 2016r w Kinie Kijów odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Technikum Łączności nr 14. Po przywitaniu uczniów, wychowawców i zaproszonych gości, Pan Dyrektor Antoni Borgosz skierował krótkie słowa do naszych młodszych kolegów i koleżanek. Kluczowym punktem uroczystości było wypowiedzenie przez przedstawicieli klas i ich wychowawców słów przysięgi. Zostały również wręczone nagrody laureatom corocznego konkursu wiedzy o szkole. W części artystycznej udział brali uczniowie klas: 1Ia, 1Ea, 1Ec i 1Tb.

Spotkanie zakończyło się projekcją filmu pt. "Boska Florence".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Kamil Przybyło więcej zdjęć na  FB ZSŁ

14-10-2016 Konkurs wiedzy o Szkole p. Tadeusz Januszek

Laureaci konkursu wiedzy o Szkole:

I miejsce: Aleksander Dodov klasa I ta

II miejsce: Tomasz Lisak klasa I tb

III miejsce: Jacek Nowicki klasa I ic

Gratulujemy!

13-10-2016 Ślubowanie klas pierwszych dyr. Antoni Borgosz

KOMUNIKAT
    Informuję, że uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Łączności nr 14 odbędzie się w piątek 14 października 2016r.
Zbiórkę uczestników uroczystości przed wejściem do kina „Kijów” zaplanowano na godzinę 7.00 – 7.10  (proszę o punktualność).
    O godzinie 7.30 rozpocznie się uroczystość główna.
Po niej zaplanowano program artystyczny i projekcję filmu pt. „Boska Florence”. Całość zakończy się tuż przed 11.00.
Uczniów klas pierwszych obowiązuje strój galowy.

                                    Antoni Borgosz
                                         Dyrektor ZSŁ
Kraków, 6 października 2016r.

07-10-2016 LICEALIADA 2016 - Łączność znów najlepsza !!! p. Jacek Bernasik

Dnia 3 października 2016r. reprezentacja Naszej Szkoły wzięła udział  w „jesiennych biegach przełajowych 10x1500m“ rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – „Licealiada 2016/2017“. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych (padający deszcz) zajęliśmy I miejsce!!!
Skład drużyny ZSŁ:
Anderson Damian 1K
Baran Andrzej 1EB
Baran Mikołaj 3id
Borzęcki Mateusz 3id
Burkowicz Maksymilian 1EA
Gurdek Dominik 2id
Olech Konrad 4id
Pietrzko Jakub 1TB
Radliński Michał 2id
Szydłowski Jakub 1ia
Śliwiński Oskar 2EB
Zajdel Karol 2EB
Ziobrowski Tomasz 2id
   Po zakończeniu biegu prowadzący reprezentację p. Jacek Bernasik stwierdził, że „był to najpiękniejszy bieg sztafetowy, jaki przyszło mu oglądać“.
Gratulujemy!

06-10-2016 XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej Andrzej Łanuszka

Krakowski Komitet Okręgowy OWT serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w XLIII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Organizatorem OWT jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Olimpiada tradycyjnie rozgrywana jest w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej, elektryczno- elektronicznej. Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia (etap szkolny) odbędą się w naszej szkole w piątek, 21 października 2016 r. Dodatkowe informacje na temat Olimpiady oraz zadania z ośmiu ostatnich edycji można znaleźć na stronie internetowej www.owt.edu.pl. Zgłoszenia udziału przyjmują: pani dyrektor Renata Gołąb i pan Andrzej Łanuszka. Zachęcamy do uczestnictwa w Olimpiadzie szczególnie uczniów starszych klas elektronicznych i teleinformatycznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na zajęcia koła olimpijskiego, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 14:45 w sali 211.

06-10-2016 Sportowy październik w internacie p. Robert Dulowski

   Sezon 2016/2017 zaczęliśmy od turniejów integracyjnych dla naszych najmłodszych wychowanków. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali w halowej piłce nożnej oraz siatkówce.
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drużyna siatkarzy

fot. R. Dulowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drużyna piłki nożnej             Król strzelców turnieju piłkarskiego - W. Łącki

W finale rozgrywek piłkarskich ekipa PAZDAN TEAM pokonała drużynę  BEZ KOSZULEK 6 – 0 (3 – 0). Bramki zdobyli: Wojciech Łącki – 4 oraz Tymoteusz Lenart – 2.
W drużynie mistrzów wystąpili: Mateusz Szczepaniak, Kamil Mroczek, Tymoteusz Lenart oraz Wojciech Łącki. W drużynie finalistów grali: Błażej Szewczyk, Daniel Borowy, Daniel Sędzik oraz Piotr Pieczyrak.
Najlepszym strzelcem turnieju został Wojciech Łącki.
W finale rozgrywek siatkówki ekipa ALLIANCE.BG pokonała  PAZDAN TEAM 2 – 0 (25-10, 25-21).
W drużynie mistrzów wystąpili: Daniel Borowy, Mateusz Staroń, Jakub Bociek, Daniel Sędzik, Maksymilian Burkowicz, Piotr Pieczyrak, Bartłomiej Rokita.  
     W drużynie finalistów grali: Mateusz Szczepaniak, Wojciech Łącki, Jakub Oskwarek, Jacek Budny, Tymoteusz Lenart, Karol Słowik.
    Nadal trwa turniej tenisowy klas pierwszych. Zakończyła się faza grupowa, w której wzięło udział 12 zawodników. Od 06.10 ruszają ćwierćfinały.
                              

Strony: 155
[←cofnij]
[45]
[46]
[47]
[48]
[49]
[dalej→]