Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

03-11-2016 Otrzęsiny w internacie p. Justyna Kaleta, p. Barbara Włosińska

25 października zgodnie ze zwyczajem panującym w naszym Internacie odbyły się otrzęsiny uczniów  klas pierwszych.

W tym roku zostały zatytułowane jako „Noc wampirów”. Ich charakter związany był ze świętem Halloween.

W rolę prowadzących wampirów wcielili się Weronika Piwowarczyk z klasy 2 Ia i Maciej Tram z 3Ib. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach. Musieli wykazać się bogactwem wyobraźni, wiedzy na temat Halloween, poczuciem rytmu, zręcznością oraz wyostrzyć zmysły dotyku i smaku. Na zakończenie  młode „wampirki”, aby stać się „wampirami,” czyli pełnoprawnymi członkami społeczności internatowej, wykonały „Piosenkę Łącznościową”.
Mroczną scenerię dopełniła „straaasznie” udekorowana symbolami  halloween sala. Na ścianach i sufitach pojawiły się pajęczyny, pająki, plakaty z wampirami. Nie zabrakło lampionów z dyń, które imponowały rozmiarami i techniką wykonania. Całości dopełniła muzyka z horrorów, gra świateł i dym perfekcyjnie dozowany przez Szymona Wilka z klasy 2 Eb.

fot. p. Justyna Kaleta

Wszyscy dobrze się bawili i te chwile zostaną w pamięci. Dziękujemy młodzieży za pomoc i zaangażowanie.
                                                                                                              p. Justyna Kaleta, p. Barbara Włosińska

02-11-2016 Zawody ZSŁ Robot Challenge p. Maciej Kłyś

   Zapraszamy wszystkich pasjonatów robotyki na pierwszą edycję zawodów ZSŁ Robot Challenge!
Wydarzenie odbędzie się 5 listopada w budynku głównym Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. W zawodach mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich, gimnazjów oraz szkół podstawowych.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/zslrobotchallenge2016/?fref=ts

Podczas ZSŁ Robot Challenge młodzi konstruktorzy będą mogli rywalizować w 3 konkurencjach:
Standard Linefollower,
Mini Sumo,
Freestyle.
Wydarzenie jest wspierane przez sponsorów, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody dla najlepszych zespołów. Rejestracja trwa do 2 listopada! Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie wydarzenia.

28-10-2016 Olimpiada Języka Niemieckiego p. Joanna Kucharzyk

 

 

Komisja Języka Niemieckiego informuje, że 4 listopada 2016 r. (piątek) odbędzie się etap szkolny 40. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Konkurs będzie przeprowadzony w szkolnej czytelni w godz. 10-11.30.

Organizatorami olimpiady są p. Dorota Dusza i Joanna Kucharzyk.

27-10-2016 Rozliczenie 1%

   Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska opublikowało informację na temat przekazanych na rzecz instytucji pożytku publicznego funduszy pochodzących z 1% podatku. W roku rozliczeniowym 2015 nasza szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 11 490,30 zł. - darczyńcami było 136 osób. Do końca roku kalendarzowego opublikujemy sposób zagospodarowania tych funduszy.

Serdecznie dziękujemy sympatykom naszej szkoły za pomoc w zakupie sprzętów i pomocy dydaktycznych. ROZLICZENIE SPSM

26-10-2016 Nagroda Jakości Nauczania SAPERE AUSO

 

   Technikum Łączności nr 14 po raz kolejny otrzymało Nagrodę Jakości Nauczania SAPERE AUSO.

25.10.2016 r. w sali kameralnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów VII edycji nagrody, przyznawanej przez Małopolską Fundację Stypendialną SAPERE AUSO.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Paweł Wojda

26-10-2016 Konkurs na logo S.U.

 

  Samorząd Uczniowski ZSŁ zaprasza do udziału w konkursie!!
  Aż do 4 grudnia wysyłać możecie swoje projekty loga ZSŁ, które znajdzie się na nowych koszulkach.

Wszystkie szczegóły znajdziecie w REGULAMINIE

Na zwycięzcę czeka nagroda!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S.U. ZSŁ

25-10-2016 OWEiE Euroelektra p. Andrzej Łanuszka

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XIX edycji Olimpiady. Euroelektra tradycyjnie rozgrywana jest w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej oraz teleinformatycznej. Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia - eliminacje szkolne odbędą się w Zespole Szkół Łączności, w piątek 4 listopada 2016 r. o godzinie 9:00. Zawody szkolne polegają na rozwiązaniu 16 zadań testu wielokrotnego wyboru i załączeniu rozwiązań tych zadań na dodatkowej karcie odpowiedzi. Do udziału w olimpiadzie zachęcamy szczególnie uczniów klas teleinformatycznych, a także uczniów klas informatycznych zainteresowanych teleinformatyką! Zgłoszenia udziału, do czwartku 3 listopada br. przyjmują: pani dyrektor Renata Gołąb, prof. Andrzej Łanuszka oraz prof. Michał Radczuk. Dodatkowe informacje na temat olimpiady i zadania z poprzednich edycji dostępne są na stronie internetowej Euroelektry.

24-10-2016 Kółko informatyczne p. Paweł Koszałka

Kółko informatyczne
(algorytmika, programowanie w C++)

Zajęcia z kółka informatycznego rozpoczną się w listopadzie i odbywać się będą w:

  • poniedziałki, godz. 15.00 – grupa podstawowa
  • piątki, godz. 15.00 – grupa zaawansowana

Obie grupy spotykać się będą w sali 110i. Ze względu na przerwę świąteczną, pierwsze zajęcia odbędą się w piątek 4.11.

23-10-2016 XVIII Zawody Spinningowe ZSŁ dyr. Tadeusz Piszkowski

   Tradycyjnie jesienną porą w niezmiennie pięknej Dolinie Będkowskiej przy wyraźnie poprawiającej się pogodzie rozegrane zostały kolejne, XVIII już Mistrzostwa ZSŁ w wędkarstwie spinningowym.
   Licząc dwuosobowe rodzicielskie wsparcie stworzyliśmy grupę 11 wędkarzy. Po dotarciu na miejsce zakupiliśmy wejściówki i przystąpiliśmy do rywalizacji – uczniowie pomiędzy sobą, a my opiekunowie – oddzielnie. Na stawach, w których do niedawna roiło się od pstrągów tęczowych i potokowych pojawił się inny gatunek, raczej niechętnie reagujący na sztuczne muszki, streamery, błystki i woblery. Tołpyga, bo o niej w tym miejscu mowa, była najpopularniejszą rybą podczas naszych tegorocznych zawodów. Łupem Jacka Nakielskiego i Jakuba Busia stały się łącznie cztery, całkiem przyzwoite gabarytowo ryby tego gatunku. Kolejną, pozakonkursową sztukę wyholował ojciec jednego z uczniów.

- Po uzgodnieniach poczynionych z uczestnikami zawodów przyjęto następujące rozstrzygnięcia:
I miejsce i tytuł spinningowego mistrza ZSŁ w roku szkolnym 2016/2017 wywalczył Jacek Nakielski z 1Ed, łowiąc jedynego w tym dniu około kilogramowego, mierzącego +,- 60 cm szczupaka.
II lokata za trzy tołpygi przyznana została Jakubowi Nakielskiemu z klasy 1Ed.
III miejsce za ekspresowo wyłowioną tołpygę przyznano Kubie Busiowi z klasy 2Ea. IV miejsce przypadło w udziale zwycięzcy sprzed dwóch lat – Sebastianowi Gębusiowi z 3Ib, który jako jedyny z naszej grupy pokonał miarowego tęczaka.

Na zdjęciu Jacek Nakielski i szczupak.

fot. dyr. T. Piszkowski

Więcej zdjęć na FB ZSŁ


O rywalizacji opiekunów nie warto pisać – wyholowaliśmy po jednym okoniu, a mój „okaz” w całości zmieścił się w dłoni……
Wszystkie złowione przez nas ryby wróciły do stawu, aby skutecznie drażnić innych korzystających tej jesieni z łowiska wędkarzy.     
                                   Tadeusz Piszkowski

 

 

 

 

 

Uczestnicy zawodów.

fot. dyr. T. Piszkowski

21-10-2016 Konkurs Języka Niemieckiego p. Barbara Syc

 

Dnia 27 pażdziernika b.r. odbędzie się etap pisemny Konkursu Języka Niemieckiego. Wszystkich chętnych zapraszamy o godzinie 11.15 do sali 218i w internacie. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody oraz niezapomniany klimat konkursowy!
                        Nauczyciele języka niemieckiego

Strony: 155
[←cofnij]
[44]
[45]
[46]
[47]
[48]
[dalej→]