Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

04-03-2016 Konkurs fotograficzny MALOWANE ZIMĄ p. Dorota Madej

   Z przyjemnością zawiadamiamy, że dwóch uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w XII edycji konkursu fotograficznego pt."Malowane zimą" zorganizowanego przez Dom Kultury "Podgórze". Są to : Andrzej Szczepocki z klasy II Ed i Łukasz Potaczek, klasa I Ia. 26 lutego odbyło się wręczenie dyplomów. Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

fot. Andrzej Szczepocki

03-03-2016 Szkolna Internetowa Gra Giełdowa p. Halina Siemińska

    Klasówka rusza 3 marca i będzie trwała do 10 marca. (1 marca rozpoczęła się dogrywką w SIGG!) Zdobądź certyfikat. Dostęp do Klasówki mają wszyscy uczestnicy kursu e-learningowego. Znajduje się w niej 55 pytań (po pięć z każdego kursu).Czas na rozwiązanie to 55min (czyli 1 min napytanie). Dostępne są 2 podejścia (odstęp między podejściami musi wynieść min. 1 dzień). 

 

ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

03-03-2016 Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej p. Barbara Ciborowska

   Z przyjemnością informujemy, że wśród osób zakwalifikowanych do centralnego etapu konkursu o "Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej" znaleźli się uczniowie klasy 4IB Technikum Łączności nr 14:  Przemysław Tekieli oraz Karol Piaśnik (opiekun p. B.Ciborowska).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale !!!!

02-03-2016 Międzyszkolne zawody narciarskie p. Beata Więckowska

2.03.16 r odbyły się międzyszkolne zawody narciarskie w Kluszkowcach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Styrylski z kl.  1 ib oraz Krzysztof Koza z kl. 2 ea pod opieką p. Beaty Więckowskiej.
Michał zajął 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej na 55 startujących zawodników i awansował do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!

fot. p. Beata Więckowska

01-03-2016 Konkurs INNOWACJE DLA SIŁ ZBROJNYCH RP

   Miło nam poinformować, o aktywnym wkładzie w obronność państwa uczniów ZSŁ. Dwóch uczniów klasy 2 Ed: Wojciech Salwiński i Maciej Chwast wzięło udział w prestiżowym konkursie "INNOWACJE DLA SIŁ ZBROJNYCH RP", organizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną, Ministerstwo Obrony Narodowej i Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katalog pokonkursowy.

29-02-2016 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Wszystkich miłośników królewskiej gry zapraszam na kolejne dwa turnieje: 02.03 oraz 09.03 o godz.15 w sali 112.
Gorąco zapraszam uczniów klas pierwszych.

Wyniki turniejów nr 6-9 wraz z klasyfikacją ogólną.

WYNKI PO 9 TURNIEJACH

TURNIEJ 6

TURNIEJ 7

TURNIEJ 8

TURNIEJ 9

 

fot. dyr T. Piszkowski

Więcej zdjęć z turnieju na stronie FB ZSŁ

24-02-2016 Koło naukowe ABB dyr. Renata Gołąb

Firma ABB proponuje uczniom klas trzecich i czwartych udział w Kole Naukowym Systemów Wbudowanych. Zainteresowani uczniowie proszeni są o kontakt z panią dyrektor Renatą Gołąb.

 1. Koło Systemów Wbudowanych zostało stworzone w celu dostarczenia praktycznej wiedzy uczniom szkół technicznych. Uczniowie pragnący zdobyć nowe umiejętności lub pogłębić swoje zainteresowania z zakresu systemów wbudowanych znajdą tutaj kompleksową i praktyczną widzę umożliwiającą budowę i programowanie współdzielczych systemów mikroprocesorowych.

 2. Koło Systemów Wbudowanych będzie prowadzone w formie kursu/szkolenia. Kurs będzie odbywał się raz w tygodniu na terenie szkoły i będzie składał się z 5 spotkań ze specjalistami pracującymi na co dzień w Centrum Badawczym ABB w Krakowie.

 3. Spotkania będą poruszać następujące tematy:

 a. Kurs programowania w języku C

 - Środowisko programistyczne, kompilator, linker

 - Pierwszy program "Hello World"

 - Zmienne i typy

 - Funkcje warunkowe

 - Operatory logiczne

 - Pętle

 - Tablice

 - Funkcje

 - Struktury

 - Wskaźniki

 b. Pierwsze kroki z mikrokontrolerami z rodziny ARM

 - Środowisko programistyczne

 - Kompilator

 - Programator

 - Pierwszy program

 - Ustawienia GPIO

 - Obsługa LED ora przycisku

 - Debouncer

 c. Peryferia i układy komunikacyjne w systemach mikroprocesorowych

 - UART

 - Przerwania

 - Bufory cykliczne

 - Printf, stdio

 - SPI/I2C

 d. Przykładowy projekt na systemie mikroprocesorowym

 e. Praktyczne podejście do projektowania układów elektronicznych dla
systemów mikroprocesorowych

 - Schemat

 - PCB

 - Uruchomienie

4. Planowany termin rozpoczęcia kursu Kwiecień 2016, zajęcia będą się odbywać Zespole Szkół Łączności

Zainteresowani uczniowie proszeni są o kontakt z panią dyrektor Renatą Gołąb.

21-02-2016 MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Barbara Ciborowska

  W obecnym roku szkolnym odbyła się już XII edycja szkolnego konkursu  "MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY". W eliminacjach wzięło udział 102 uczniów ZSŁ, zaś do finału zakwalifikowało się 34 uczestników. Zwycięzcą tej edycji został PRZEMYSŁAW TEKIELI z klasy 4IB.
Lista uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki

 

 

Logo: Kacper Zaryczny

19-02-2016 Złoto Siatkarzy p. Anna Szkudlarek

  Drużyna siatkówki zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej Licaliadzie. Wygraliśmy wszystkie mecze nie pozostawiając złudzeń przeciwnikom. Szczególnie ważny i interesujący był mecz z II LO, które przecież w zeszłym roku pokonało nas w rozgrywce finałowej, odbierając  złoto. Tym razem nie odpuściliśmy żadnej piłki potwierdzając, że ten rok szkolny od początku należy do Łączności.
Dziękujemy Panu Dyrektorowi Tadeuszowi Piszkowskiemu, który przybył na mecz i wraz z uczniami ze Szkolnego Klubu Kibica wspierał zawodników dopingiem.
Skład: Karol Nosek 4Eb (kapitan), Maciej Przeginiak 4K, Bartłomiej Poskart 3Ea, Radosław Sotwin 3TB, Jakub Pawelski 2Ti, Piotr Pochopień 2Ti, Damian Deńca 2Ti, Kacper Wygoda 2K, Jakub Piątkowski 2K, Jakub Piec 2Id, Karol Szarek 2Id, opiekunowie: pan Marek Kawik i pani Anna Szkudlarek. Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

 

album z meczu na FB ZSŁ

Dyplom dla siatkarzy

Strony: 142
[←cofnij]
[44]
[45]
[46]
[47]
[48]
[dalej→]