Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

22-12-2016 Życzenia świąteczne

Spotkanie opłatkowe dla emerytowanych nauczycieli oraz grona prdagogicznego i pracowników szkoły odbedzie się 22 grudnia o godz. 11.30 w świetlicy internatu szkolnego.

21-12-2016 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

 

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie: Kamil Tomala 4ia, Grzegorz Surdziel 4ia oraz Ireneusz Knapik 3ib zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego 41. Olimpiady Języka Angielskiego. Serdeczne gratulacje!

20-12-2016 Olimpiada Fizyczna - I etap p. Piotr Faron

Na stronie internetowej Komitetu Głównego Olimpiady Fizycznej opublikowane zostały wyniki I etapu tegorocznej 66 edycji. Do II etapu zakwalifikowanie zostali:
Piotr Górnisiewicz klasa 2ea,
Paweł Wojda klasa 3ed,
Szymon Ogórek klasa 3ed,
Mateusz Hejmo klasa 3eb,
Leszek Błach klasa 4eb,

Wszystkim uczniom gratulujemy.
http://www.kgof.edu.pl/

19-12-2016 Świąteczna Akcja 2016

Tegoroczna  Świąteczna Akcja odbyła się 12 grudnia. Uczniowie naszej szkoły sprzedawali ciasto i przeprowadzili zbiórkę rzeczy dla krakowskiej Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom Ruperta Meyera. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli ze sprzedaży ciast udało się zebrać kwotę: 1850,74 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce, hojność i zaangażownie, szczególnie zaś:
-kupującym,
-uczniom z klas, które włączyły się w pieczenie ciasta dla „Cukierni pod spalonym rezystorem”:
1 Ed, 1K, 1Ia, 2 Ec, 2 Ia, 2 Ti, 4 K, 1Ib
-uczniom z klas, które zorganizowały zbiórkę rzeczy dla Fundacji:
1Ed, 1K, 2Ti, 2Ed, 2 Ec, 2Ib, 2K, 1Ia, 2 IA, 1Ib, 3 EA, 4K
-nauczycielom, którzy ofiarowali potrzebne rzeczy  dla Fundacji:
Pani Profesor  Sylwii Kani, Pani Profesor Marcie Stefańczyk oraz Panu Profesorowi  Michałowi Radczukowi.Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 

 

Więcej zdjęć z akcji na FB ZSŁ

16-12-2016 Konkurs na tapetę ZSŁ

W konkursie na tapetę ZSŁ udział wzięło 6 uczestników, jedna z prac nie spełniała wymogów konkursu.
Jury w składzie: p. Marta Stefańczyk, p. Janusz Kocoł i p. Artur Wardas podjęło decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca Szymonowi Kani z klasy 3 IA, miejsca drugiego Annie Oprychał z kl. 2 IA oraz trzeciej nagrody Maciejowi Chwastowi z klasy 3 ED.
Projekty można oglądać na  FB ZSŁ

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wyróżnionym!

 

 

Projekt Szymona Kani

16-12-2016 Zajęcia dodatkowe p. Mateusz Langner

Grava Exploration zaprasza wszystkich na zajęcia gdzie w ramach cotygodniowych spotkań będziecie mogli poznać nowoczesne techniki tworzenia animacji komputerowych, wizualizacji obiektów w 3D oraz tworzenia aplikacji pod gogle VR.

PREZENTACJA

Osoby, które wyślą zgłoszenie będą poinformowane mailowo kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie informacyjne.

16-12-2016 Zawody tenisa stołowego p. Grzegorz Turdza

W czwartek 15.12.2016 na sali gimnastycznej odbyły się otwarte mistrzostwa ZSŁ w tenisie stołowym. Udział w nich wzięło około 40 zawodników (uczniów,rodziców,nauczycieli),którzy rywalizowali ze sobą w VIII grupach systemem każdy z każdym, a następnie dwóch najlepszych z grupy awansowało do następnej fazy rozgrywek, która była rozgrywana systemem pucharowym.
W kategorii OPEN zwyciężył GRZEGORZ MOSKAŁA z klasy 1IB, który w finale pokonał p. JACKA ORCZYKA. Trzeci był JAKUB SROKA z klasy 3IC, a czwarty p.GRZEGORZ TURDZA.
Natomiast wśród uczniów klasyfikacja wyglądała następująco:

I m-ce GRZEGORZ MOSKAŁA 1IB
II m-ce JAKUB SROKA      3IC
III m-ce BARTOSZ KLINOWSKI 2IB
IV  m-ce DANIEL TALAREK   3ID
Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, oraz p. Stanisława Jaskota rodzica jednego z uczniów i zarazem uczestnika turnieju.
Organizatorami zawodów byli Jacek Orczyk i Grzegorz Turdza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gratulujemy!

15-12-2016 Konkurs ortograficzny - finał p. Ewa Piszkowska

Uwaga!
Komisja Polonistyczna informuje, że w finale konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii ZSŁ”, który składał się z części pisemnej i ustnej, zwyciężył Gabriel Wysoczyński z kl. 3ib. Tytuł wicemistrza uzyskał Ireneusz Knapik również z kl.
3 ib. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Gonet z kl. 2 Ed,
a wyróżnienie otrzymał najmłodszy z uczestników - Szymon Kurowski z kl. 1 ia.
Serdecznie gratulujemy świetnej znajomości pisowni i reguł ortograficznych!

15-12-2016 Spotkanie z absolwentem ZSŁ p. Marta Karaś

Dnia 14 grudnia 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów z naszej szkoły z absolwentem Technikum Łączności a obecnie aktywnym web developerem i przedsiębiorcą Grzegorzem Serwinem. Nasz gość dzielił się swoim doświadczeniem zawodowym z zakresu programowania oraz wiedzą jakie kompetencje i umiejętności liczą się na rynku IT.   Drugim prelegentem był pan Konrad Szczypczyk, psycholog biznesu i długoletni menedżer, udziałowiec, który działa aktywnie wspólnie z Grzegorzem Serwinem w spółce Brainode, wspierającej start-upy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i inspiracji na przyszłość oraz uświadomienia sobie, że porażka to trampolina do sukcesu i umiejętność radzenia sobie z nią jest kryterium rokującym na odnalezienie się w dynamicznym świecie biznesu.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. Marta Karaś

Strony: 159
[←cofnij]
[43]
[44]
[45]
[46]
[47]
[dalej→]