Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

29-11-2016 Sukcesy sportowe p. Krzysztof Janik

   W poniedziałek 28 listopada w Urzędzie Miasta Kraków, w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego, odbyła się Gala podsumowująca sportowe zmagania szkół w roku szkolnym 2015/2016. W całej rywalizacji wzięło udział ponad 17 tys. uczestników z 211 krakowskich szkół.


Wręczanie nagród i pucharów rozpoczęło się od klasyfikacji generalnej chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w której to pomimo małej ilości startów dziewcząt zajęliśmy wysoką 6 lokatę.
Ranking:
1. II LO
2. VIII LO
3. VII LO
6. Zespół Szkół Łączności
Druga, najważniejsza dla nas kategoria to rywalizacja chłopców szkół ponadgimnazjalnych w której nasi sportowcy - kolejny raz okazali się bezkonkurencyjni!
Ranking:
1. Zespół Szkół Łączności
2. II LO
3. VII LO
Ostatnim akcentem Gali były nagrody przyznawane dla najlepszych trenerów i animatorów sportu w której to statuetkę odebrał nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Janik. W Gali podsumowującej sezon, udział  wzięli pod przewodnictwem Dyrektora ZSŁ - Antoniego Borgosza, pan Krzysztof Janik oraz uczniowie: Jakub Nowak 4IC oraz Gabriel Czowicki 3EA, reprezentanci naszej szkoły w piłce ręcznej.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29-11-2016 Wyniki konkursu na recenzję ulubionej książki p. Dorota Madej

Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu na recenzję ulubionej książki. Jury w składzie: p. prof. Ewa Piszkowska, p. prof. Agnieszka Kozłowska, p. prof. Tomasz Ślosarczyk oraz p. prof. Dorota Madej przyznało następujące nagrody:
    1 miejsce: Tomasz Fugiel 4 Ic,
    2 miejsce: Patryk Janczur 3 Ic,
    3 miejsce: Michał Ciborowski 4 Ic,
 wyróżnienia:
 Maciej Łukaszewski 2 Eb,
 Gabriela Zawadzka 1 Ia,
 Rafał Dudzik 1 Ta.
 Prace są zamieszczone na stronie FB BIBLIOTEKI
                                                                         Gratulujemy! fot. Pixabay

26-11-2016 XXIII Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku p. Ewa Piszkowska

Sukcesy uczniów ZSŁ w XXIII Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku w r. szk. 2016/2017:
•    konkurs recytatorski – wyróżnienie Daniel Krawczyk z 1Ed (opiekun E. Piszkowska),
•     konkurs plastyczny „Wojna trojańska” – II miejsce Maria Soszka z kl. 3 Ic , wyróżnienia: Lidia Wiśniewska 3 ic, Karol Adamczyk 2 Ed, Batosz Kmiecik 1 ib (opiekun wszystkich uczestników E. Piszkowska)
•    test wiedzy „Antyczne wynalazki”: I miejsce - Bruno Dzikowski (opiekun M. Marcinkowska – Wardas), II miejsce - Aleksy Ziółek (opiekunT. Ślosarczyk), III miejsce – Szymon Byk i Kacper Hankiewicz (opiekun M. Marcinkowska – Wardas), wyróżnienia: Karolina Deleszkiewicz (opiekun S. Kania), Patryk Janczur (opiekun E. Piszkowska), Rafał Seweryn (opiekun S. Kania)
•    test wiedzy o mitologii i antyku  poziom podstawowy (na 200 uczestników): V miejsce Karolina Bigaj (opiekun E. Piszkowska).
•    test wiedzy o mitologii i antyku poziom rozszerzony: III miejsce Anna Korbiel (opiekun S. Kania), V miejsce Aleksy Ziółek (opiekun T. Ślosarczyk), wyróżnienia: Dawid Szafrański, Daria Anielska – Mazur, Paweł Irzyk (opiekun E. Piszkowska)
Wręczenie nagród odbędzie się 30.11.2016 o 14.00 w Domu Kultury "Podgórze" przy ul. Sokolskiej 13

Gratulujemy!

26-11-2016 Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA p. Szymon Świontek

Zapraszamy uczniów ZSŁ do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA. Uczestnik rozwiązuje test jednokrotnego wyboru, który składa się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za poprawną odpowiedź) oraz zadania opisowego (od 0 do 8 punktów). Tematyka konkursu nie wykracza poza program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w konkursie jak największej ilości młodzieży.

Zgłoszenia należy kierować do Pana Szymona Świontka do dnia 2 grudnia. Opłata za możliwość wzięcia udziału w konkursie wynosi 9 zł. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

25-11-2016 Próbny egzamin zawodowy. dyr. Renata Gołąb

Część praktyczna próbnego egzaminu zawodowego z kwalifikacji E.20 odbędzie się 1 grudnia o godz. 14:00. Uczniowie klas czwartych elektronicznych nie mają w tym dniu innych zajęć. Przychodzą na godzinę 13:30. Przynoszą ze sobą: dowód tożsamości, czarny długopis i kalkulator z funkcjami trygonometrycznymi i logarytmicznymi. Nie obowiązuje strój galowy.

LISTA ZDAJĄCYCH

25-11-2016 Konkurs fotograficzny p. Dorota Madej

Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu fotograficznego pt. Wspomnienie z wakacji. Jury w składzie: p. prof. Henryka Hefko, p. prof. Marta Stefańczyk, p. prof. Stanisław Pietrzyk oraz p. prof. Dorota Madej postanowiło przyznać następujące nagrody:
1 miejsce: Andrzej Szczepocki 3 Ed,
2 miejsce: Maciej Juras 1 Ib,
3 miejsce ex aequo: Paweł Wojda 3 Ed,Filip Szymeczko 1 Ib,
wyróżnienia:
Michał Szewczyk 2 Ed,
Filip Tatoń 2 Ed,
Dawid Kostrzewa 4 Ic.

Zdjęcia można oglądać w gablotkach przed biblioteką oraz na FB ZSŁ

Gratulujemy!

fot. Andrzej Szczepocki

23-11-2016 Koło naukowe ABB dyr. Renata Gołąb

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się V edycja Koła Naukowego ABB. Skupia się ono na identyfikacji ciekawych obszarów naukowych oraz realizacji projektów badawczych we współpracy ze studentami oraz uczniami szkół technicznych.

Koło Naukowe ABB udostępnia optymalne warunki do technicznego rozwoju i spełniania się w pasji poprzez możliwość prowadzenia badań naukowych pod okiem pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego. Najważniejszą częścią Koła Naukowego są kilkuosobowe Zespoły Projektowe, które składają propozycje innowacyjnych, awangardowych projektów w jednym z poniższych tematów:

  • Elektroenergetyki
  • Energoelektroniki
  • Automatyki i Diagnostyki Przemysłowej
  • Inżynierii Materiałowej i Nanotechnologii
  • Systemów Informatycznych
  • Elektroniki, Informatyki i Mechaniki

Chęć udziału w V edycji Koła Naukowego ABB należy zgłaszać wypełniając formularz, dostępny na stronie www.abb.pl/kolonaukowe. Lista najciekawszych projektów zostanie ogłoszona 30 grudnia 2016 r., a wyłonione Zespoły Projektowe rozpoczną pracę 1 lutego 2017 r. IV edycja Koła Naukowego ABB zostanie zakończona 1 listopada 2017 r. podsumowaniem uzyskanych wyników.

W ostatnich dwóch edycjach zespoły projektowe Technikum Łączności realizowały następujące projekty Koła Naukowego ABB:

  • Ramię dla egzoszkieletu roboczo-konstrukcyjnego – Sylwester Łach, Sebastian Gumula, Bartosz Śmietana
  • Dalmierz radiowy i systemu nawigacji krótkiego zasięgu – Mikołaj Wielgus

Na każdym etapie działalności Koła Naukowego Zespoły Projektowe mogą liczyć na pomoc swoich Opiekunów – pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego, którzy zapewnią profesjonalna pomoc w realizacji projektów, w tym dostęp do niezbędnych narzędzi i materiałów.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze znajdują się na stronie Koła Naukowego ABB www.abb.pl/kolonaukowe.

23-11-2016 Konkurs ortograficzny p. Ewa Piszkowska

Uwaga!
Komisja Polonistyczna informuje, że w dyktandzie eliminacyjnym konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii ZSŁ” wzięło udział 70 osób. Do półfinału, który odbędzie się 29.11.2016 r. o godz. 15.00 w sali nr 109 zakwalifikowali się:
1.    Szymon Kurowski z kl. 1 ia
2.    Gabriel Wysoczyński z kl. 3ib
3.    Bruno Chornikowski z kl. 1 ia
4.    Jakub Filipowski z kl. 1 id
5.    Ireneusz Knapik z kl. 3 ib
6.    Michał Ciborowski z kl. 4 ic
7.    Szymon Ziobro z kl. 1 Ed
8.    Gabriel Kaźmierczak z kl. 1 id
9.    Jakub Gonet z kl. 2 Ed
10.    Mateusz Padlik z kl. 1 Ed
Półfinaliści otrzymują cząstkową ocenę bardzo dobrą z języka polskiego.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszych ortograficznych zmagań!

23-11-2016 Chłopska Szkoła Biznesu Marta Karaś, Barbara Wakszyńska, Halina Siemińska

W piątek 18 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się w naszej szkole interaktywne zajęcia  rozwijające kompetencje biznesowe uczniów. Udział w grze Chłopska Szkoła Biznesu wzięły dwie klasy 2 Ed i 4Id. Uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami społecznymi i strategicznymi, logicznym myśleniem i praktycznym wykorzystaniem rachunku prawdopodobieństwa. Szczególnie wysoki wynik w grze zdobyli: Patryk Hodurek i Łukasz Sotwin z kl. 4 Id. Gratulujemy!
Grę prowadzili trenerzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Krakowie Danuta Nowak i Maciej Natanek, którzy byli pod wrażeniem umiejętności i zaangażowania naszych uczniów.
Chłopska Szkoła Biznesu to ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej dla 12-30 uczestników, która w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.

22-11-2016 II Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii USA p. Ewa Bonior

17 listopada, uczniowie klasy 4 Ic - Michał Ciborowski, Mateusz Jachyra oraz Krzysztof Szymański wzięli udział w II Małopolskim Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii USA organizowanym przez Bibliotekę Główną UP Kraków i Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych. Uczniowie 12 szkół gimnazjalnych i 12 ponadgimnazjalnych odpowiadali w formie ustnej i pisemnej na pytania przygotowane przez ekspertów z Konsulatu Generalnego w Krakowie. Konkurencja była duża i choć tym razem nie udało się zająć jednego z trzech pierwszych miejsc, wiedza zdobyta podczas przygotowań do Konkursu, na pewno wzbogaciła wiadomości reprezentujących naszą szkołę uczestników. Po Konkursie, uczniowie klasy 4 Ic mieli okazję uczestniczyć w wykładzie prof. Tomasza Sikory pt. "Columbus, Indians and Immigrants: the Past and the Present." Wykład  w całości był w języku angielskim. Za rok III edycja Konkursu - czekamy na kolejnych entuzjastów amerykańskiej historii!

Strony: 155
[←cofnij]
[41]
[42]
[43]
[44]
[45]
[dalej→]