Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

19-04-2016 Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych p. Anna Koszałka

   W środę 13 kwietnia 2016  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Zespole Szkół Elektrycznych przy ulicy Kamieńskiego w Krakowie. W rywalizacji udział brały 2-osobowe.  Nasza szkoła była reprezentowana przez Macieja Sopatę i Michała Amrożego z klasy 3Ia.
   Konkurs przygotowany był w takiej samej formie jak w roku ubiegłym - prezentacji  multimedialnej. Obejmował wiadomości z zakresu filmu , sportu, atrakcji turystycznych, znajomości flag, muzyki. Walka od początku była bardzo wyrównana, ale ostatecznie zwyciężyli uczniowie naszej szkoły z wynikiem 22,5 pkt. Panowie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy!

19-04-2016 Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Telekomunikacyjnej i Elektronicznej p. Michał Radczuk

   6 kwietnia z okazji Światowego Dnia Teleinformatyki i Społeczeństwa Informacyjnego w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Telekomunikacyjnej i Elektronicznej. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej telekomunikacji, elektroniki i informatyki a także promocja zdolnych uczniów. Po pierwszym etapie, w którym uczestnicy odpowiadają na serię pytań, do finałowej trójki weszło dwóch uczniów z naszej szkoły: Norbert Grabowski oraz Wojciech Kłeczek (3TA), pod opieką Michała Radczuka. Po drugim etapie, który polegał na skonfigurowaniu urządzeń sieciowych, nasi uczniowie zajęli zwycięskie drugie i trzecie miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

18-04-2016 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Wszystkich miłośników królewskiej gry zapraszam na ostatnie dwa turnieje: 20.04 oraz 27.04 o godz.15 w sali 112.
Gorąco zapraszam uczniów klas pierwszych. Paweł Najman
Wyniki:

TURNIEJ X RUNDA 9

TURNIEJ XI RUNDA 9

KLASYFIKACJA PO XI TURNIEJACH

fot. Krzysztof Uchański

15-04-2016 TURNIEJ SCRABBLE W INTERNACIE p. Beata Sosenko

   Na przełomie marca i kwietnia w internacie odbył się turniej najpopularniejszej na świecie gry słownej – Scrabble. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, gra miała bowiem wykazać, jakie są rzeczywiste umiejętności uczestników zmagań. Emocje sięgały zenitu, dyskutowano o rozwiązaniach, ujawniały się sprawności językowe i zdolności do operacji logicznych. Wszyscy uczestnicy rozegrali kilka partii, a w wyniku rozgrywek wyłoniono najlepszych graczy. Zwieńczeniem turnieju były cenne nagrody. Na podium stanęli: Zofia Oknińska ( 275pkt.), Aleksander Mączka ( 208 pkt.) i Łukasz Skłodowski ( 187 pkt.). Brawa dla zwycięzców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

13-04-2016 Rodzina 500 + p. Robert Dulowski

KOMUNIKAT

Informuję, iż wnioski o świadczenia wychowawcze w programie „Rodzina 500 +” będą przyjmowane w terminie od 1 do 29 kwietnia 2016 r. kancelaria internatu szkolnego Zespołu Szkół Łączności przy ul. Adolfa Nowaczyńskiego 2 w Krakowie.
Terminy przyjęć:

poniedziałek godz. 8.00 – 14.00

wtorek godz. 16.00 – 20.00

środa godz. 8.00 – 12.00

czwartek godz. 16.00 – 20.00

piątek godz. 8.00 – 14.00

Pracownicy przyjmujący wnioski:

Robert Dulowski oraz Stanisław Bobak

Wnioski przyjmowane będą wyłącznie od Rodziców zameldowanych lub mieszkających w gminie Kraków, których dzieci uczęszczają do Zespołu Szkół Łączności.

13-04-2016 ORGANIZACJA SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW

KOMUNIKAT (DOTYCZY ORGANIZACJI SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW)
      Informuję, że w czwartek 14 kwietnia 2016r. odbędą się wywiadówki śródokresowe.
    Spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów przebiegać będą w oparciu o poniższy
HARMONOGRAM

13-04-2016 Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH p. Barbara Ciborowska

Komitet Główny Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki III etapu IX edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH". Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych z matematyki  jest trzech uczniów z Technikum Łączności nr 14:
BŁYSKAL  DAMIAN          4ID    Laureat III stopnia
SZOPA  PRZEMYSŁAW     4ID    Finalista
CHEŁMECKI  PATRYK        3IB    Finalista
Nauczycielem prowadzącym jest p. Barbara Ciborowska. Gratulujemy!

12-04-2016 Sukcesy matematyczne. p. Barbara Ciborowska

Z przyjemnością informujemy, że w obecnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "O ZŁOTY INDEKS PK" laureatem II stopnia został Karol Piaśnik z klasy 4IB. ( uczeń p. B. Ciborowskiej).
Gratulujemy !

W gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Zobaczyć Matematykę” organizowanego przez Akademię Górniczo - Hutniczą znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Michał Raźny kl.4Ib za pracę: " Stereometria - geometria w przestrzeni" oraz Jacek Siwek kl. 4Ib: " Paradoks Monty’ego Halla "
Opiekunem merytorycznym prac była p. mgr Barbara Ciborowska. Gratulujemy!

 

Z przyjemnością informujemy również, że w obecnej edycji - najtrudniejszego konkursu matematycznego w Polsce - Ogólnopolskiej LXVII Olimpiady Matematycznej uczestnikiem zawodów II stopnia został Maciej Jankowski z klasy 3TA. ( uczeń p. P. Najmana). Gratulujemy! http://www.krakow-om.pl/

09-04-2016 Rocznica zbrodni katyńskiej p. Tadeusz Januszek

   8 kwietnia 2016 poczet sztandarowy Zespołu Szkół Łączności wziął udział w uroczystych obchodach upamiętniających 76 rocznicę popełnienia przez NKWD  ZSRR zbrodni na polskich oficerach wziętych do niewoli we wrześniu 1939 roku. Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Rakowickim przy Pomniku Ofiar Komunizmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. T. Januszek

Strony: 142
[←cofnij]
[41]
[42]
[43]
[44]
[45]
[dalej→]