Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

28-02-2017 Krakowska Olimpiada Młodzieży P. Beata Więckowska

W dniu 24.02.2017r na stoku w Sieprawiu odbyły się międzyszkolne zawody narciarskie w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Styrylski kl. 2 ib, Bartłomiej Migda kl. 4 eb, Łukasz Ćwioro kl. 1 ea. W klasyfikacji drużynowej uczniowie uzyskali 4 miejsce, natomiast indywidualnie Michał Styrylski zajął 3 miejsce oraz awansował do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. B. Więckowska

28-02-2017 Szkolna Internetowa Gra Giełdowa p. Halina Siemińska, p. Barabara Wakszyńska

DOGRYWKA I NOWA SZANSA NA WYGRANĄ- ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU Dogrywka jest oddzielną częścią Gry, oddzielnie ocenianą i nagradzaną. W dogrywce może uczestniczyć każdy zespół zakwalifikowany wcześniej do Gry podstawowej. Szczegółowe informacje i zasady u  opiekunów i na stronie https://sigg.gpw.com.pl/pdf/DOGRYWKA_2017_Zasady.pdf

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do udziału.

28-02-2017 Konkurs geograficzny FLAGI p. Małgorzata Dziura

    W grudniu 2016 roku odbył się I etap Konkursu Geograficznego „FLAGI”. Cieszył się  bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział  50 uczniów Technikum Łączności, z klas pierwszych i drugich.
Do II etapu, który odbył się 26.01.2017 roku zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.
Uczniowie biorący udział w Konkursie wykazali się bardzo dobrą znajomością flag w kolejnych etapach o coraz większym poziome trudności!
II etap 5 uczniów napisało bezbłędnie i te osoby przeszły do finału.

16.02.2017 roku odbył się FINAŁ, który wyłonił zwycięzców:
1 miejsce:  Daniel Krzyżak , kl.1Ic oraz Marcin Drabik, kl.1Ib  
(obydwaj  panowie z maksymalna liczbą punktów);
2 miejsce: Wojciech Wilkoński, kl.1K
Wyróżnienia:  Dawid Wajda, kl.1Ic i Mateusz Nosel, kl.1K
 

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!

23-02-2017 Rosyjskie Rewolucje - wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

   W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie rewolucji lutowej i październikowej w Rosji. Wydarzenia te wywołały lawinę krwawych następstw których ofiarą padł też nasz kraj. Poświęconą im wystawę można oglądać na pierwszym piętrze naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. T. Januszek

23-02-2017 Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych - wystawa p. Tadeusz Januszek

     1 marca przypada Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji udostępniliśmy na I piętrze naszej szkoły, oraz obok gabinetu 114, wystawę poświęconą Niezłomnym.

 

 

 

 

 

 

fot. p. Tadeusz Januszek

23-02-2017 Rocznica wybuchu Powstania Krakowskiego p. Tadeusz Januszek

      22 lutego obchodziliśmy 171 rocznicę wybuchu Powstania Krakowskiego i śmierci Edwarda Dembowskiego. Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystych obchodach tej rocznicy które odbyły się na Starym Cmentarzu Podgórskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. T. Januszek

17-02-2017 XI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU: TECHNIK ABSOLWENTStowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Zarząd Główny w Warszawie ogłosił wyniki XI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent – rok szkolny 2016/2017. Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii - technik elektronik -  zajął absolwent ZSŁ Dawid Michał WŁODARCZYK

Gratulujemy!      

            

16-02-2017 Pożegnanie Profesora Wiesława Widły p. Jaga Wrońska

,,…Do widzenia Profesorze…
Tą piosenką Cię żegnamy, Profesorze,
nasze myśli będą zawsze z Tobą szły.
Tą piosenką przepraszamy, Profesorze,
za kłopoty przepraszamy i za łzy.
To jest nasze, Profesorze, pożegnanie,
a niełatwo nam się rozstać, co tu kryć…
Przyrzekamy rozwiązywać Twe zadanie:
jak uczciwie i mądrze żyć. …”

              Dnia 2 lutego 2017 roku, odszedł z Łącznościowej Rodziny Profesor Wiesław Widła.  Zdanie to brzmi, dla wielu z nas, całkowicie nieprawdopodobnie. Niestety, jest to zdanie prawdziwe, no może tylko czasownik: ,,odszedł”, nie jest do końca odpowiedni. Wiesiu nie odszedł, bo będzie z nami zawsze w  naszych sercach, wspomnieniach i w tym co nam zostawił jako nauczyciel, wychowawca, kolega, przyjaciel.
              

Był niekwestionowaną osobowością ZSŁ: wspaniały nauczyciel przedmiotów zawodowych, wychowawca, sprawiedliwy, charyzmatyczny profesor, autorytet, niezwykle wymagający ( Jego zajęcia to były te lekcje, do których uczniowie szczególnie się przygotowywali ), konsekwentny, ale też obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru. Choć uczył bardzo trudnych przedmiotów, to uczniowie zawsze podkreślali, że lekcjom towarzyszyła atmosfera serdeczności, życzliwości i uśmiechu. Wystarczyło, że Profesor wchodził do klasy lub na korytarzu zagadnął: ,, No, co tam chłopaki …? ‘’ i już pojawiała się ta nić porozumienia, która tworzy się tylko między wychowankami i nauczycielami z powołania, wykonującymi swój zawód nie tylko z pasją, ale też z tzw. ,,ludzkim”  podejściem do młodzieży.
            Jako przyjaciel był niezawodny, kompan do przysłowiowego ,,tańca i różańca”.  Z Jego ,, łącznościowych” przyjaciół wymienię tutaj profesorów:  Barbarę Kwiecień, Danutę Rudkowską, Mariolę Stegienko, Grażynę Gruber, Krystynę Bartnicką, Barbarę Stelmach, Jerzego Hadrysia, Krzysztofa Grzybowskiego, Franciszka Rożka. To była , mówiąc młodzieżowo, zgrana ,,paczka" przyjaciół .
        Moja serdeczna przyjaźń z Wiesiem rozpoczęła się, kiedy uczyliśmy na tzw. wydziale zaocznym, czyli w Technikum dla Dorosłych.  Jakoś tak się stało, że odkryliśmy w sobie tzw. „ pokrewne dusze”. Wiesiu, razem ze swoją wspaniałą małżonką Marysią, z którą tworzyli niezrównaną parę, przychodził na moje koncerty, śpiewał na Rynku podczas Lekcji Śpiewania - organizowanych przez Loch Camelot, spotykaliśmy się w domach przy okazji Świąt np. przy wspólnym śpiewaniu kolęd, byliśmy w stałym kontakcie telefonicznym, cieszyliśmy się ze swoich sukcesów i radości, smutniejsze chwile też dzieliliśmy na pół.  Myślę, że każdy z przyjaciół naszego drogiego Wiesia może powiedzieć to samo. Ci, których przyjaźń trwała wielokrotnie dłużej niż moja, pewnie mogą o tym opowiedzieć wiele więcej…
       Profesor  Wiesław Widła był człowiekiem prawdziwego hartu ducha i odwagi. W ostatnich dwóch latach, od kiedy zaczął chorować, dał temu szczególny dowód. Nigdy się nie skarżył, nie obarczał innych swoimi trudnościami, cieszył się z każdej pozytywnej diagnozy, walczył niezwykle dzielnie, nie poddawał się do końca, dbał o sprawność fizyczną, niemal do końca pracował na swojej ukochanej działce.  To jak przeżywał chorobę stało się nauką,  dla wielu z nas, jak  z godnością mierzyć się z rzeczywistością. Nie można tu nie podkreślić, jak wielkim wsparciem była dla męża pani Marysia Widła wraz z dorosłymi dziećmi, synową i zięciem. Wiesiu był przecież najwspanialszym i najukochańszym  mężem, ojcem  i dziadkiem.
      Profesor Wiesław Widła był człowiekiem z klasą, nie tylko z racji wykonywanego zawodu: szlachetny, szarmancki, pełen męskiego uroku i radości życia. W telefonicznej rozmowie prof. Agnieszka Osuch stwierdziła:
,, Nie wierzę w to co się stało. Takich ludzi już prawie nie ma…”
       Był bardzo związany z życiem szkoły, uczestniczył w szkolnych uroczystościach i świętach, podczas ostatniej szkolnej Wigilii, wydawało się, że ze  szkołą chciał się pożegnać…
      Panie Profesorze, Przyjacielu, Kochany Wiesiu, odszedłeś jak kolędy, 2-go lutego, w dniu Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy symbolicznie kończy się okres Bożego Narodzenia i śpiewania kolęd.
 Wierzę w to, że Jesteś z nami, patrzysz na nas, będziesz powracał ze śpiewem kolęd i że Tam, gdzie teraz Jesteś ,,jest klawo”- jak to często a uśmiechem do nas mówiłeś.

15-02-2017 Konkurs: „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”. Natalia Sztuder

W dniu 25 stycznia 2017 roku w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się Gala Finałowa VI edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy historycznej o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, pt. „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”.

Jakub Kobiałka z klasy 1Ia zdobył V miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Organizatorem tego konkursu był Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi - Twierdza Kraków. Opiekunem merytorycznym ucznia był dr Piotr Skałuba.

 

Gratulujemy!

Strony: 159
[←cofnij]
[39]
[40]
[41]
[42]
[43]
[dalej→]