Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

19-12-2016 Świąteczna Akcja 2016

Tegoroczna  Świąteczna Akcja odbyła się 12 grudnia. Uczniowie naszej szkoły sprzedawali ciasto i przeprowadzili zbiórkę rzeczy dla krakowskiej Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom Ruperta Meyera. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli ze sprzedaży ciast udało się zebrać kwotę: 1850,74 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce, hojność i zaangażownie, szczególnie zaś:
-kupującym,
-uczniom z klas, które włączyły się w pieczenie ciasta dla „Cukierni pod spalonym rezystorem”:
1 Ed, 1K, 1Ia, 2 Ec, 2 Ia, 2 Ti, 4 K, 1Ib
-uczniom z klas, które zorganizowały zbiórkę rzeczy dla Fundacji:
1Ed, 1K, 2Ti, 2Ed, 2 Ec, 2Ib, 2K, 1Ia, 2 IA, 1Ib, 3 EA, 4K
-nauczycielom, którzy ofiarowali potrzebne rzeczy  dla Fundacji:
Pani Profesor  Sylwii Kani, Pani Profesor Marcie Stefańczyk oraz Panu Profesorowi  Michałowi Radczukowi.Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 

 

Więcej zdjęć z akcji na FB ZSŁ

16-12-2016 Konkurs na tapetę ZSŁ

W konkursie na tapetę ZSŁ udział wzięło 6 uczestników, jedna z prac nie spełniała wymogów konkursu.
Jury w składzie: p. Marta Stefańczyk, p. Janusz Kocoł i p. Artur Wardas podjęło decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca Szymonowi Kani z klasy 3 IA, miejsca drugiego Annie Oprychał z kl. 2 IA oraz trzeciej nagrody Maciejowi Chwastowi z klasy 3 ED.
Projekty można oglądać na  FB ZSŁ

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wyróżnionym!

 

 

Projekt Szymona Kani

16-12-2016 Zajęcia dodatkowe p. Mateusz Langner

Grava Exploration zaprasza wszystkich na zajęcia gdzie w ramach cotygodniowych spotkań będziecie mogli poznać nowoczesne techniki tworzenia animacji komputerowych, wizualizacji obiektów w 3D oraz tworzenia aplikacji pod gogle VR.

PREZENTACJA

Osoby, które wyślą zgłoszenie będą poinformowane mailowo kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie informacyjne.

16-12-2016 Zawody tenisa stołowego p. Grzegorz Turdza

W czwartek 15.12.2016 na sali gimnastycznej odbyły się otwarte mistrzostwa ZSŁ w tenisie stołowym. Udział w nich wzięło około 40 zawodników (uczniów,rodziców,nauczycieli),którzy rywalizowali ze sobą w VIII grupach systemem każdy z każdym, a następnie dwóch najlepszych z grupy awansowało do następnej fazy rozgrywek, która była rozgrywana systemem pucharowym.
W kategorii OPEN zwyciężył GRZEGORZ MOSKAŁA z klasy 1IB, który w finale pokonał p. JACKA ORCZYKA. Trzeci był JAKUB SROKA z klasy 3IC, a czwarty p.GRZEGORZ TURDZA.
Natomiast wśród uczniów klasyfikacja wyglądała następująco:

I m-ce GRZEGORZ MOSKAŁA 1IB
II m-ce JAKUB SROKA      3IC
III m-ce BARTOSZ KLINOWSKI 2IB
IV  m-ce DANIEL TALAREK   3ID
Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, oraz p. Stanisława Jaskota rodzica jednego z uczniów i zarazem uczestnika turnieju.
Organizatorami zawodów byli Jacek Orczyk i Grzegorz Turdza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gratulujemy!

15-12-2016 Konkurs ortograficzny - finał p. Ewa Piszkowska

Uwaga!
Komisja Polonistyczna informuje, że w finale konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii ZSŁ”, który składał się z części pisemnej i ustnej, zwyciężył Gabriel Wysoczyński z kl. 3ib. Tytuł wicemistrza uzyskał Ireneusz Knapik również z kl.
3 ib. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Gonet z kl. 2 Ed,
a wyróżnienie otrzymał najmłodszy z uczestników - Szymon Kurowski z kl. 1 ia.
Serdecznie gratulujemy świetnej znajomości pisowni i reguł ortograficznych!

15-12-2016 Spotkanie z absolwentem ZSŁ p. Marta Karaś

Dnia 14 grudnia 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów z naszej szkoły z absolwentem Technikum Łączności a obecnie aktywnym web developerem i przedsiębiorcą Grzegorzem Serwinem. Nasz gość dzielił się swoim doświadczeniem zawodowym z zakresu programowania oraz wiedzą jakie kompetencje i umiejętności liczą się na rynku IT.   Drugim prelegentem był pan Konrad Szczypczyk, psycholog biznesu i długoletni menedżer, udziałowiec, który działa aktywnie wspólnie z Grzegorzem Serwinem w spółce Brainode, wspierającej start-upy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i inspiracji na przyszłość oraz uświadomienia sobie, że porażka to trampolina do sukcesu i umiejętność radzenia sobie z nią jest kryterium rokującym na odnalezienie się w dynamicznym świecie biznesu.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. Marta Karaś

12-12-2016 Cukiernia pod spalonym rezystorem p. Ewa Bonior

W poniedziałek, 12 grudnia 2016 otwieramy po raz czwarty Cukiernię pod Spalonym Rezystorem, gdzie będziemy, w holu na pierwszym piętrze, sprzedawać pyszne ciasta, a pieniądze w ten sposób pozyskane przeznaczymy na zakup potrzebnych rzeczy, które przekażemy Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom z Krakowa. Fundacja ta, z siedzibą na ul. Rajskiej, wspiera działalność charytatywną, opiekuńczo-wychowawczą, dla sierot naturalnych i sierot społecznych, dzieci samotnych, porzuconych, zaniedbanych fizycznie i wychowawczo, pozbawionych opieki rodzicielskiej, z domów dziecka oraz z rodzin patologicznych, zagrożonych, biednych i rozbitych.
     W tym dniu będziemy również zbierać – na parterze w holu- rzeczy najbardziej potrzebne podopiecznym Fundacji - dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat:  spodnie dresowe, dresy; spodnie; piżamki, słodycze - szczególnie czekolady.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji ! Niech nam będzie słodko razem pomagać :) Organizatorzy: klasy 1 Ed, 1Ia, 1K, 2Ia, 2Ec, 2Ti wraz z wychowawcami.

09-12-2016 MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Paweł Najman

Przedstawiam wzór karty odpowiedzi XIII edycji Matematycznego Łamania Głowy.

Zachęcam do treningu zadaniowego ze strony: http://grymat.im.pwr.edu.pl/. W razie pytań zapraszam.    Paweł Najman

WZÓR KARTY ODPOWIEDZI

 

logo: Kacper Zaryczny

08-12-2016 Msza Święta w 30 rocznicę śmierci śp hm. Zygmunta Dyląga hm. Andrzej Gaczorek

W niedzielę 11 grudnia 2016 roku, o godz. 9.00 w kościele OO. Dominikanów p.w. św. Idziego (Kraków, ul. Grodzka 67) odbędzie się Msza Święta w 30 rocznicę śmierci śp hm. Zygmunta Dyląga – założyciela i twórcy osiągnięć Szczepu 5 KDH „Dzieci Pioruna” im. Tadeusza Kościuszki przy Technikum Łączności w Krakowie.
Będziemy się również modlić za wszystkich „Piątaków”, ponieważ data śmierci dh. Zygmunta jest symboliczna. Łączy bowiem okresy: tworzenia V. Krakowskiej Drużyny Skautowej im. płk. Jerzego Michała Wołodyjowskiego w roku 1912 oraz drużyn kontynuujących jej tradycje do współczesności. W tym, drużyn harcerzy i harcerek z Technikum Łączności, od grudnia 1957 roku.

Zygmunt  DYLĄG (1922 – 1986)

Nic nie trwa wiecznie, wszystko kiedyś się kończy i to od nas zależy, ile ocalimy w naszej pamięci … Człowiek żyje dopóty, dopóki trwa w pamięci żyjących ...

Zygmunt Dyląg – założyciel i twórca potęgi Szczepu 5 KDH „Dzieci Pioruna” im. Tadeusza Kościuszki, słynny druh „Chomik Skrzętny”, „Ptyś”.

Próba podsumowania w kilku zdaniach życiorysu druha Zygmunta jest z góry skazana na niepowodzenie – bo jak, na jednej kartce streścić życie tak barwne i nieprzeciętne?

Można przypomnieć lekcje matematyki …

Można by wspominać obozy i zimowiska …

Można przywoływać te wszystkie wzruszające wieczory, kiedy to harcerki i harcerze – ilu z nas właściwie? – składali na Jego ręce Przyrzeczenie Harcerskie i w blasku ognia powtarzały za nim słowa: „Mam szczerą wolę”…

Właściwie każdy z nas mógłby dodać do tej listy jakąś nową historię, dorzucić kolejne wspomnienie …

Dh hm. Zygmunt Dyląg wpisał się w pamięć wielu absolwentów Technikum Łączności. Był jednym z niewielu, którzy łączyli wiele pokoleń drużyn harcerskich Krakowskiej Komendy Chorągwi ZHP, a w szczególności krakowskiej „Piątki” – Szczepu „Dzieci Pioruna” im. Tadeusza Kościuszki.

Dziś, gdy nie ma Go wśród nas, jakże brakuje nam wszystkim Jego wiedzy, doświadczenia i cennych rad. Pozostała nam wiara i pieśń: „Przy innym ogniu w inny czas do zobaczenia znów …    

hm. Andrzej Gaczorek

Strony: 155
[←cofnij]
[39]
[40]
[41]
[42]
[43]
[dalej→]