Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

08-06-2016 Rekrutacja do klas pierwszych ZSŁ

    10 czerwca 2016 r. o godz. 15.00. upływa termin składania wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017.

   W tym dniu Komisja Rekrutacyjna w ZSŁ pracuje w zmienionych godzinach - od 13.00 do 15.00. Po godzinie 15.00 nie będzie możliwości złożenia podania, gdyż system elektronicznej rekrutacji o godz. 15.00 zostanie zablokowany.

   Ponadto, że odmiennie od zasad obowiązujących w rekrutacji ubiegłorocznej, wnioski rekrutacyjne kandydaci składają w szkołach ponadgimnazjalnych tzw. pierwszego wyboru, a nie w swoich macierzystych gimnazjach.
Warunkiem uczestniczenia kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym, prowadzonym przy wsparciu systemu informatycznego, jest potwierdzenie w tym systemie wniosku rekrutacyjnego przez szkołę ponadgimnazjalną pierwszego wyboru, na podstawie wniosku złożonego w tej szkole w formie papierowej oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

REKRUTACJA DO ZSŁ http://www.pedagog.tl.krakow.pl/rekrutacja.php

07-06-2016 Konkurs przyrodniczy p. Danuta Gajek

  Nauczycielki biologii Halina Flis-Paciorek i Danuta Gajek zapraszają wszystkich uczniów Zespołu Szkół Łączności na konkurs przyrodniczy:

"Czy znasz drzewa i krzewy wokół swojej szkoły?".
Odbędzie się on w piątek 10 czerwca o gdz.14.45 w sali 219.
Ekspozycja okazów do rozpoznania będzie dostępna od wtorku (7 czerwca) w holu na drugim piętrze, pod oknem.
Serdecznie zapraszamy.

07-06-2016 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

Święto Krakowa

   W związku ze Świętem Miasta Krakowa w naszej szkole otwarta została wystawa
poświęcona zasłużonym dla naszego grodu Prezydentom doby Autonomii Galicyjskiej.

Zapraszamy do zwiedzania !

fot. p. Tadeusz Januszek

31-05-2016 Ranking STEM portalu PERSPEKTYWY

  W pierwszej edycji Rankingu Techników STEM zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Krakowie.
STEMczyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice - tak decyzję o stworzeniu rankingu komentują inicjatorzy pomysłu.

  31 maja 2016r. w Warszawie delegacja ZSŁ w składzie: Pan Dyrektor Antoni Borgosz, pani Barbara Ciborowska, pani Ewa Kowal oraz pan Andrzej Łanuszka odbierze gratulacje i dyplom z rąk organizatorów. www.perspektywy.pl

Pan Dyrektor otrzymał listy gratulacyjne: od Prezydenta Miasta Krakowa TREŚĆ LISTU

od Rektora Politechniki Gdańskiej TREŚĆ LISTU a także Rektora AGH TREŚĆ LISTU.

31-05-2016 Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

   Uczniowie Technikum Łączności znaleźli się w finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

w Bloku A - Innowacje Techniczne Krystian Zapotoczny, absolwent z klasy 4Eb zajął I miejsce

w kategorii E - Pomysł Ekologiczny za pracę "MEW - mała elektrownia wodna".

Praca zgłoszona w kategorii R - Pomysł Techniczny "Konstrukcja egzoszkieletu Roboczo - Konstrukcyjnego" którą zgłosili: Łach Sylwester, Gumula Sebastian, Śmietana Bartosz (po odwołaniu) została wyróżniona, a uczniowie uzyskali tytuł finalisty. 

www.pzswir.pl

01-06-2016 DZIEŃ SPORTU p. Jacek Orczyk

W DNIU 27.05.2016 r.odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Przeprowadzono Warsztaty speed-ball. Warsztaty były prowadzone przez pana Artura  Żmudzkiego reprezentującego Stowarzyszenie Miłośników sportu Speed-ball Polska. Wzięło w nich udział około pięćdziesięciu uczniów ZSŁ podczas których uczniowie mogli zapoznać się z przepisami gry, systemem rozgrywek oraz poznać w praktyce tę dyscyplinę.
WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI
Podziękowania dla księdza Andrzeja Gołębiowskiego za konferansjerkę oraz nauczycieli którzy brali udział w zawodach i kibicowali swoim wychowankom.

fot. Kamil Przybyło więcej zdjęć na FB ZSŁ

fot. Paweł Wojda FB ZSŁ

01-06-2016 Konkurs: Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim p. Dorota Madej

   Miło nam poinformować, że uczeń Gustaw Kubala z kl. 1 Ti zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego projektu edukacyjnego pt. "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim" (opiekun p. Agnieszka Osuch).

Wykaz znajduje się Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego

Gratulujemy!


27-05-2016 Odsłonięcie napisu na pomniku.

 

Dnia 7.06.2016 r. /wtorek/ o godz.12.00 odbędzie się sesja popularnonaukowa poświęcona Obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku - patronowi  szkoły. Wydarzenie będzie połączone z odsłonięciem napisu na pomniku. Udział wezmą: dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście, delegacje klasowe.

Program. 

 Ceremonia przy pomniku: wprowadzenie pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu, przemówienie p. dyrektora  A.Borgosza, wystąpienie p. P. Skałuby, odsłonięcie napisu, złożenie kwiatów.

Uroczystość w świetlicy: część artystyczna w wykonaniu chóru "Łącznik"; trzy prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów kl. 3Ic: -Jakub Nowak i Tomasz Smoleń - Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku 1.09.1939r.-Arkadiusz Biel-Rola porucznika Konrada Guderskiego w obronie placówki.-Tomasz Fugiel Niemiecki mord sądowy dokonany na ocalałych pocztowcach.
Zakończenie.                                                                                                                                      
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu.

25-05-2016 REKRUTACJA


Przypomnienie o końcowym terminie składania wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017

   W związku z ustalonym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i terminami składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017 (za wyjątkiem szkół policealnych i liceów ogólnokształcących dla dorosłych), przypominam, że termin składania wniosków o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków i Powiat Krakowski upływa 10 czerwca 2016 r. o godz. 15.00. Przypomnienie o końcowym terminie składania wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017

   Przypominam ponadto, że odmiennie od zasad obowiązujących w rekrutacji ubiegłorocznej, wnioski rekrutacyjne kandydaci składają w szkołach ponadgimnazjalnych tzw. pierwszego wyboru, a nie w swoich macierzystych gimnazjach.
   Warunkiem uczestniczenia kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym, prowadzonym przy wsparciu systemu informatycznego, jest potwierdzenie w tym systemie wniosku rekrutacyjnego przez szkołę ponadgimnazjalną pierwszego wyboru, na podstawie wniosku złożonego w tej szkole w formie papierowej oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Z poważaniem,


/-/ Dariusz Domajewski
Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji

REKRUTACJA DO ZSŁ http://www.pedagog.tl.krakow.pl/rekrutacja.php

Strony: 142
[←cofnij]
[38]
[39]
[40]
[41]
[42]
[dalej→]