Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

30-06-2016 Symultana szachowa p. Paweł Najman

   W dniu 22.06.2016r. odbyła się Symultana Szachowa na 15 szachownicach z Panem Pawłem Najmanem. 

Wynik: 13,5 do 2,5 dla nauczyciela matematyki. Jeden z zawodników zdążył dostać dwa razy mata.

Bardzo dobre partie zagrali: Gustaw Kubala i Piotr Noga uzyskując remis, a zwycięstwo (!) Krzysztof Bednarczyk i Pan Dyrektor Tadeusz Piszkowski (to już drugi raz z rzędu w symultanie). Czekamy na zwycięstwo w turnieju szachowym – przypominam były trzy remisy w przeciągu 11 lat.  Przedstawiam pełne wyniki w tabeli.

  Symultana 2016 - wyniki

fot. dyr. Tadeusz Piszkowski

fot. dyr. Tadeusz Piszkowski

29-06-2016 Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016r. na płycie boiska szkolnego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
  Oprócz uczniów, nauczycieli i kierownictwa szkoły w wydarzeniu uczestniczyły przedstawicielki Rady Rodziców ZSŁ: Pani Magdalena Kusek (przewodnicząca) oraz Pani Iwona Jawor (zastępca).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Kamil Przybyło więcej zdjęć na FB ZSŁ

oraz fot. Pawła Wojdy

  Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał dyrektor naczelny - pan Antoni Borgosz. W swoim przemówieniu zaznaczył, że miniony rok szklony możemy uznać za udany. Sukcesy w ogólnopolskich rankingach ( W Rankingu Techników i Rankingu Maturalnym – szkoła zajęła 2 miejsce w Polsce,  w Ranking STEM - 1 miejsce) - to powód do dumy. Wymienione zostały również sukcesy naszych uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz osiągnięcia sportowe.
Pan Dyrektor z szacunkiem i uznaniem wymienił osoby,  „które miały odwagę wyrastać ponad przeciętność”  i przyczyniły się do postrzegania naszej szkoły jako miejsca rozwoju talentów.
W tym roku szkolnym zostało pobitych kilka rekordów:
Michał Ciborowski z klasy 3 Ic uzyskał najwyższą średnią - 5,93,
drugi rekord dotyczy liczby świadectw  z wyróżnieniem, świadectw z biało czerwonym paskiem otrzymało 11,2% populacji uczniowskiej czyli 120 uczniów.
I wreszcie trzeci rekord ustanowiony przez uczniów klasy 1Ia - 18 osób (co stanowi 50% uczniów tej klasy) otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. LISTA UCZNIÓW, KTÓRZY OTRZYMALI ŚWIADECTWO Z WYRÓŻNIENIEM

Ogłoszone zostały także wyniki rankingu klas.
1.   kl.  1Ia – wychowawca p. M. Czechowska-Buratowska
2.   kl.  1Ib – wychowawca p. P. Piekarski
3.   kl.  1Id – wychowawca p. A. Osuch
4.   kl.  2Ia – wychowawca p. J. Skibicki
5.   kl.  1Ic – wychowawca p. W. Świdrak
6.   kl.  3Ic - wychowawca p. A. Kozłowska  
7.   kl.  2Ic – wychowawca p. E. Kowal
Podczas uroczystości zakończenia roku odbyło się wręczenie pucharu dla najlepszej klasy, który 2 Ic przekazała tegorocznym zwycięzcom - 1 Ia.
Pan Dyrektor wspomniał również o wielu cennych inicjatywach, które podjęto w tym roku szkolnym: 9 Międzyszkolny Festiwal Informatyczny, Klub Mówców, Klub Kibica, Akademia Dobrych Manier. Zwrócił uwagę na dużą ilość akcji charytatywnych i kształtujących wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka (Świąteczna Paczka, Wampiriada itp.). Podziękował też uczniom z Koła Promocji Szkoły za reprezentowanie ZSŁ na spotkaniach z gimnazjalistami oraz redakcji gazetki szkolnej MARGINES za ciekawe artykuły i przyciąganie coraz szerszego kręgu czytelników.
   Życzenia udanych wakacji i wyrazy wdzięczności za wyjątkowe wyniki, oraz zachętę do podjęcia wysiłku, by utrzymać tak wysoką pozycję w rankingach w przyszłym roku szkolnym, skierowała do społeczności szkolnej przewodnicząca Rady Rodziców ZSŁ - Pani Magdalena Kusek.
   Po rozdaniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród w konkursach a także wręczeniu statuetki zwycięzcom rajdu "O puchar Dyrektora ZSŁ" chór Łącznik zaprezentował utwór poświęcony naszym patronom - Obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku. Autorami zarówno tekstu jak i muzyki są uczniowie naszej szkoły: Michał Ciborowski (tekst) oraz Jakub Szura (muzyka).

28-06-2016 I OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI p. Paweł Najman

  

   W pierwszym turnieju tenisa stołowego wzięło udział 11 zawodników – 2 nauczycieli i 9 uczniów. Organizatorem turnieju byli Grzegorz Turdza i Paweł Najman. Rozstawiono dwóch świetnych zawodników Pana Jacka Orczyka i ucznia klasy IV ID Marcina Kubica, pozostałych rozlosowano do dwóch grup. Przedstawiamy wyniki rozgrywek w grupach A i B oraz tabele pomocniczą decydująca o dokładnej kolejności w grupie A.

GRUPA A

GRUPA A dodatkowa runda

GRUPA B 

 

   W walce o 9 miejsce Patryk Chełmecki pokonał Krzysztofa Faracika walkowerem.  W walce o 7 miejsce Rafał Węgrzyn pokonał Pawła Strumnika. Piąte miejsce zajął nauczyciel matematyki Paweł Najman pokonując Jana Barana. W półfinałach Pan Jacek Orczyk pokonał Bartosza Klinowskiego, natomiast Michał Kubic Daniela Talarka. 3 miejsce zajął Daniel Talarek pokonując Bartosza Klinowskiego. Wszystkie mecze w tej fazie zakończyły się wynikiem 2:0.
Finał był niesamowity – poziom mistrzowski – uczeń Michał Kubic przerósł swojego mistrza Jacka Orczyka wygrywając 2:1. Końcowa klasyfikacja:

1. Michał Kubic 4 ID
2. Jacek Orczyk – naucz. w-f
3. Daniel Talarek 2 ID
4. Bartosz Klinowski 1 IB
5. Paweł Najman – naucz. matem.
6. Jan Baran 1 EB
7. Rafał Węgrzyn 1EB
8. Paweł Strumnik 3IC
9. Patryk Chełmecki 3IB
10. Krzysztof Faracik 1EB
11. Mariusz Morawski 2IA
Zachęcamy i zapraszamy na kolejne turnieje.

27-06-2016 Konkurs ekonomiczno-społeczny na komiks p. Halina Siemińska

Zapraszamy uczniów rysowników twórców komiksów do wzięcia udziału w ciekawym konkursie na prace o tematyce ekonomiczno - społecznej organizowanym przez Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK. Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć komiks na jeden z poniższych tematów i przesłać go do 31 sierpnia 2016 roku.

1. „Odejdź od okienka” - bankowość mobilna i jej możliwości.
2. „Komputer a praca, czy to się opłaca?” - cyfryzacja a mit bezrobocia.
3. „Od gospodarki centralnie planowanej do gospodarki rynkowej” - o sukcesie Polski po 1989r.
4. „Akcja – reakcja” - jak giełda zmienia pieniądze inwestorów w realne inwestycje?

Prace mogą być realizowane i zgłaszane indywidualnie lub zespołowo. Najlepsze prace zostaną wydane w specjalnym albumie, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne:

I kategoria [Forma krótka: objętość 1 strona A4 (format 210 x 297 mm, układ wyłącznie pionowy, układ i liczba kadrów na stronie dowolna)]:
I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 4000 zł, III miejsce – 3000 zł,

II kategoria [Forma długa: objętość od 2 do 6 stron A4 (format 210 x 297 mm, układ wyłącznie pionowy, układ i liczba kadrów na stronie dowolna)]:
I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 4000 zł, III miejsce – 3000 zł,
Wyróżnienia w wysokości 600 zł, Nagroda publiczności, I kategoria – 1000 zł Nagroda publiczności, II kategoria – 1000 zł
Regulamin konkursu, materiały pomocnicze oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są www.for.org.pl lub
www.komiksy-ekonomiczne.pl W zakładce KOMIKSY na stronie www.komiksy-ekonomiczne.pl dostępne są prace nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu.
W razie wątpliwości proszę o kontakt hsieminska@tl.krakow.pl

24-06-2016 XII Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. Klaudia Budzyńska

   W dniu 20 czerwca 2016r. w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana odbyła się Gala Finałowa XII Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.
W konkursie fotograficznym

I miejsce zdobył Łukasz Potaczek z kl. 1ia,

III miejsce zajął Mateusz Marchewka z kl. 1ia.

W konkursie plastycznym wyróżnienie zdobył Piotr Bartyzel z kl. 3ic.

Łukasz Potaczek i Mateusz Marchewka otrzymali także wyróżnienie Prezydenta Miasta Krakowa.
    Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

Nagrodzone zdjęcia można zobaczyć na FB ZSŁ

23-06-2016 Budżet Obywatelski

Do 1 lipca wszyscy, którzy ukończyli 16 lat mogą głosować na projekty w budżecie obywatelskim. Zachęcamy do oddania głosów na projekty związane z nasza szkołą:
„Angielski 5 razy w Tygodniu” nr projektu 49
oraz
„Wyremontujmy Przedszkola i Szkoły”- nr projektu 26

Istnieje możliwość oddania głosu 24 06 2016r w pracowni 512 w godzinach 9:30­-10:30

  Głosować może każda osoba zamieszkała w Krakowie (meldunek jest bez znaczenia) a zatem również osoby wynajmujące mieszkanie, uczące się czy pracujące w Krakowie. Głosowanie trwa do 1 lipca 2016 do godziny 24.00 na stronie www.budzet.krakow.pl

21-06-2016 Zakończenie roku szkolego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Technikum Łączności nr 14 nastąpi w piątek
24 czerwca 2016r. i przebiegać będzie według następujących ustaleń:

a) o godzinie 7.45 odbędzie się rozdanie świadectw w następujących klasach: 1Ib – sala 107, 1Ic – sala 205, 1Ea – sala 121, 1Ec – sala 106, kl. 2Id – sala 109, kl. 2Ea – sala 119, 2Ec – sala 22, 2Ti – sala 215, 3Ec – sala 112.

O godzinie 8.50 (nie wcześniej !!!) uczniowie wyżej wymienionych oddziałów pod opieką Wychowawców zajmą miejsca na dziedzińcu szkolnym, gdzie uczestniczyć będą w uroczystości głównej z udziałem całej społeczności szkolnej. Po jej zakończeniu młodzież w/w klas opuści teren szkoły.

b) O godzinie 8.45 młodzież z klas: 1Ia, 1Id, 1Eb, 1Ed, 1K, 1Ti, 2Ia, 2Ib, 2Ic, 2Eb, 2Ed, 2K, 3Ia, 3Ib, 3Ic, 3Id, 3Ea, 3Eb, 3Ed, 3K, 3Ta, 3Tb zgromadzi się na dziedzińcu szkolnym i pod opieką Wychowawców, nauczycieli W–F, zajęć praktycznych zajmie wyznaczone miejsca.

Około godziny 9.45 po zakończeniu części oficjalnej, podczas trwania której wręczone zostaną nagrody, wyróżnienia i świadectwa opatrzone biało – czerwonym paskiem, odbędzie się druga tura spotkań z Wychowawcami klas. Będą one przebiegać w oparciu o następujący przydział sal: 1Ia – 215, 1Id – 109, 1Eb – 206, 1Ed – 110, 1K – 104, 1Ti – 211, 2Ia – 111, 2Ib – 106, 2Ic – 214, 2Eb – 204, 2Ed – 112, 2K – 105, 3Ia – 22, 3Ib – 219, 3Ic – 121, 3Id – 119, 3Ea – 205, 3Eb – 107, 3Ed – 213, 3K – 212, 3Ta – 222, 3Tb – 209.

W przypadku niesprzyjającej aury, uroczystość oficjalna odbędzie się w sali gimnastycznej z udziałem pięciu wcześniej wytypowanych oddziałów oraz dwuosobowych reprezentacji pozostałych zespołów klasowych, a także uczniów, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem.

21-06-2016 Certyfikat szkoły Łowców Talentów

Nasza szkoła otrzymała certyfikat szkoły Łowców Talentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona ogarnizatora http://jersz.pl

20-06-2016 Szachy p. Paweł Najman

   Serdecznie zapraszam na symultanę szachową z Pawłem Najmanem w dniu 22.06. (środa) o godz. 8:00 w świetlicy szkolnej. Bardzo proszę o zgłoszenie uczestnictwa do 20.06 u Pawła Najmana lub na mail: najmanpawel@wp.pl. Gościem specjalnym będzie Pan Dyrektor Tadeusz Piszkowski. Paweł Najman

fot. Aneta Sacha

20-06-2016 Zawody µBot 2016 p. Andrzej Płachta

  

   W dniach 11-12.06.2016 roku, w V LO odbył się Ogólnopolski Festiwal Robotyczny µBot.

Uczniowie ZSŁ, Igor Zakrocki i Dawid Urbanik zdobyli I miejsce w kategorii Lego Sumo; III miejsce w kategorii Lego LineFollower zajęła drużyna: w składzie Igor Zakrocki i Mateusz Raźny; III miejsce w kategorii Open LineFollower zajął zespół: Jan Wołowiec, Mateusz Kozub, Leszek Błach, Sebastian Tatko z 3 EB.

 Gratulujemy!

Strony: 142
[←cofnij]
[36]
[37]
[38]
[39]
[40]
[dalej→]