Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

05-04-2017 Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA

Ogłoszone zostały wyniki 19. edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA
W grupie ELEKTRONICZNEJ dwaj uczniowie ZSŁ otrzymali tytuł finalisty: Szymon Ogórek z klasy 3 Ed (8 miejsce)
i Kamil Jeziorek z kl. 3 ED (12 miejsce).
W grupie TELEINFORMATYCZNEJ Piotr Śladowski z kl. 3 Ti zajął 12 miejsce zdobywając tytuł finalisty.

Gratulujemy!

03-04-2017 Turniej szachowy p. Paweł Najman

Zakończenie sezonu szachowego 2016/2017 (12 rok rozgrywek) było do przewidzenia. Po ostatnich dwóch turniejach klasyfikacja (12 turniejów) nie wiele się zmieniła. Po rocznej przerwie (ostatnio 3 m.) na drugie miejsce powrócił Pan dr Roman Dębicki – emerytowany pracownik, który w tym roku obchodzi „okrągłe” urodziny – życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i ciągle wspaniałej formy szachowej (był 1 remis z liderem). Pierwsze miejsce wśród uczniów, a trzecie w GP, zajął wspaniale rozwijający się Krzysztof Drzymalski z 3 IA. Czwarte miejsce, po raz drugi z rzędu, przypadło solidnemu szachiście Panu Dyrektorowi Tadeuszowi Piszkowskiemu.

Kolejne miejsca zajęli:
Antoni Rząsa (2 Id), Mateusz Kulesza (2 Ed) – 1 zwycięstwo z liderem. Trwała walka o piąte miejsce wśród uczniów (7 m. w GP), zdobył je świetnie zapowiadający się szachista Szymon Kurowski (1 Ia), który był w tym sezonie blisko wygranej z liderem Grand Prix. Lider poniósł jeszcze jedną porażkę z mocnym szachistą Piotrem Nogą (2 K), który zajął 8 miejsce – ostatnie premiowane nagrodą dla uczniów. Zapraszam wszystkich chętnych - zwłaszcza nowo przyjętych uczniów klas pierwszych - miłośników królewskiej gry na turnieje w nowym roku szkolnym.

Przedstawiam wyniki ostatnich dwóch turniejów oraz klasyfikacji Grand Prix sezonu 2016/2017. W czerwcu odbędzie się Symultana Szachowa – informacje w późniejszym terminie.

GRAND PRIX

Turniej 11

Turniej 12

03-04-2017 IX Turniej szachowy DAJ MATA CHOROBIE p. Paweł Najman

Już po raz dziewiąty razem daliśmy mata chorobie! Dzięki przeprowadzonym do tej pory turniejom szachowym, organizowanym przez stowarzyszeniu Przebiśnieg - przyjaciół chorych na chłoniaki, wespół z Małopolskim Związkiem Szachowym i połączonym z akcją krwiodawstwa, pozyskali ok. 250 litrów krwi dla pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego!  IX turniej szachowy został rozegrany 26 marca (w niedzielę) 2017 r w Hotelu Europejskim. Tegorocznej edycji turnieju, honorowego patronatu udzielił Pan Marek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, natomiast patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Szpital Uniwersytecki w Krakowie.


Zachęcamy w przyszłym roku do udziału w jubileuszowej X edycji, podobno ma być wyjątkowa, nie tylko jeśli chodzi o nagrody, ale o wyższy cel jaki nam uświęca danie mata chorobie…       

Więcej zdjęć na FB ZSŁ

Drużyna ZSł fot. dyr T. Piszkowski

IX Turniej szachowy „Daj mata chorobie”
Już po raz dziewiąty razem daliśmy mata chorobie! Dzięki przeprowadzonym do tej pory turniejom szachowym, organizowanym przez stowarzyszeniu Przebiśnieg - przyjaciół chorych na chłoniaki, wespół z Małopolskim Związkiem Szachowym i połączonym z akcją krwiodawstwa, pozyskali ok. 250 litrów krwi dla pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego!  IX turniej szachowy został rozegrany 26 marca (w niedzielę) 2017 r w Hotelu Europejskim. Tegorocznej edycji turnieju, honorowego patronatu udzielił Pan Marek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, natomiast patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Szpital Uniwersytecki w Krakowie.
Uczniowie naszej szkoły ogromnie przyczynili się do tego osiągnięcia przez ostatnie 8 lat oddając krew na ten cel, dzięki nim mogliśmy uczestniczyć w turnieju – dziękujemy! Turniej był silnie obsadzony, Pan Paweł Najman miał 7 numer startowy, a nasi uczniowie dopiero około 20. Turniej wypadł bardzo pomyślnie, gdyż drużyna ZSŁ w składzie (do 25 lat): Krzysztof Drzymalski (3 Ia), Antoni Rząsa (2 Id) oraz Wojciech Hajduk (1 Ea) zajęli drugie miejsce (nagrody rzeczowe). W klasyfikacji „Bez kategorii” I miejsce zajął Krzysiu, drugie Wojtek (nagrody pieniężne). Krzysiu zajął również 3 miejsce w klasyfikacji juniorów oraz wysokie 13 w całym turnieju - remisując z dwoma zawodnikami o sile gry z rankingiem 1800. Jak to określili uczestnicy turnieju „turniej życia” zagrał Paweł Najman remisując różnymi kolorami bierek z dwoma kandydatami na mistrza (ranking 2200), ponosząc w całym turnieju tylko jedną porażkę i zajmując wysokie 3 miejsce (nagroda pieniężna). Uważam, że gdyby nie obecność na turnieju Pana Dyrektora Tadeusza Piszkowskiego, który ogromnie nas wspierał, ten sukces nie byłby osiągnięty. Szczegóły i zdjęcia (pan dyr. T. Piszkowski):
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_1393/results.html?l=pl&tb=10_
[link do zdjec]
Zachęcamy w przyszłym roku do udziału w jubileuszowej X edycji, podobno ma być wyjątkowa, nie tylko jeśli chodzi o nagrody, ale o wyższy cel jaki nam uświęca danie mata chorobie…       
Uczniowie naszej szkoły ogromnie przyczynili się do tego osiągnięcia przez ostatnie 8 lat oddając krew na ten cel, dzięki nim mogliśmy uczestniczyć w turnieju – dziękujemy! Turniej był silnie obsadzony, Pan Paweł Najman miał 7 numer startowy, a nasi uczniowie dopiero około 20. Turniej wypadł bardzo pomyślnie, gdyż drużyna ZSŁ w składzie (do 25 lat): Krzysztof Drzymalski (3 Ia), Antoni Rząsa (2 Id) oraz Wojciech Hajduk (1 Ea) zajęli drugie miejsce (nagrody rzeczowe). W klasyfikacji „Bez kategorii” I miejsce zajął Krzysztof Drzymalski, drugie Wojtek Hajduk (nagrody pieniężne). Krzysiu zajął również 3 miejsce w klasyfikacji juniorów oraz wysokie 13 w całym turnieju - remisując z dwoma zawodnikami o sile gry z rankingiem 1800. Jak to określili uczestnicy turnieju „turniej życia” zagrał Paweł Najman remisując różnymi kolorami bierek z dwoma kandydatami na mistrza (ranking 2200), ponosząc w całym turnieju tylko jedną porażkę i zajmując wysokie 3 miejsce (nagroda pieniężna). Uważam, że gdyby nie obecność na turnieju Pana Dyrektora Tadeusza Piszkowskiego, który ogromnie nas wspierał, ten sukces nie byłby osiągnięty. WYNIKI

31-03-2017 13 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO p. Magdalena Czechowska-Buratowska

Wyniki 17 Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Zespół Szkół Łączności, który odbył się w świetlicy szkolnej 30.03.2017r.

I miejsce - Patryk Szabla z Zespołu Szkół nr 1 (Technikum Komunikacyjne)
II miejsce - Bartosz Gębski z kl. 1 Ic (Zespół Szkół Łączności)
III miejsce - Bogdan Ignacyk z Zespołu Szkół Energetycznych

Sprawozdanie z konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Kacper Zaryczny

więcej zdjęć na FB ZSŁ

31-03-2017 Krakowski Wielobój Siłowy p. Grzegorz Turdza

W dniu 30.03.2017roku odbyły się Finały w KRAKOWSKIM WIELOBOJU SIŁOWYM, w którym reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Konrad Olech, Jakub Liszkowski, Damian Durałek, Maciej Adamczyk zajęła VI miejsce.
Damian Durałek indywidualnie zajął I miejsce.
Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Maciej Adamczyk

30-03-2017 Finał IV Koła Naukowego ABB

Miło nam poinformować, że Mikołaj Wielgus z kl. 4 ED został jednym z 3 finalistów Koła Naukowego ABB (oprócz ucznia ZSŁ wyróżnieni zostali studenci z AGH i PK). Mikołaj jest najmłodszym uczestnikiem zajęć. Zgłosił projekt wykonania dalmierza radiowego i systemu nawigacji krótkiego zasięgu.
Na stronie Koła ABB zamieszczono opinię o Mikołaju: „Młody (nawet bardzo) naukowiec zaskoczył opiekunów Koła Naukowego przede wszystkim ogromną, jak na ucznia szkoły średniej, wiedzą z zakresu teorii fal radiowych, godną studenta uczelni technicznej”. Opiekun pracy – pan Michał Baszyński był pod wrażeniem umiejętności Mikołaja, który „wielokrotnie wykazał się doskonałym akademickim podejściem do tematu. Potrafił policzyć, przeanalizować i zrobić odpowiednie symulacje, a potem udowodnić, że jego koncepcja sprawdza się w praktyce. Zbudował nadajnik i odbiornik oraz przeprowadził testy prototypu”.

Gratulujemy!

BLOG KOŁA NAUKOWEGO ABB

29-03-2017 XXIV Olimpiada Informatyczna

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie decyzji Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, uczeń Kacper Sapała z kl. 4 IA został zakwalifikowany do zawodów III stopnia (finałowych) XXIV Olimpiady Informatycznej.

 

Gratulujemy!

29-03-2017 Podziękowanie

Uczestnicy akcji "Pampersy dla Zajączka" otrzymali podziękowanie z Hospicjum dla dzieci ALMA SPEI. My również dziękujemy młodzieży, nauczycielom i rodzicom za pomoc i serce okazane dzieciom.

Dziękujemy!

   Zebrane podczas akcji matriały higieniczne.

28-03-2017 Wiosna w internacie p. Beata Sosenko

WIOSENNY KONKURS PIOSENKI O MIŁOŚCI
21III2017r. uczniowie naszej Szkoły Łukasz Czuba kl. II Ib i Mateusz Tondos kl. III Ia godnie reprezentowali Internat w Wiosennym Konkursie Piosenki o Miłości. Porywająco wykonali utwór zespołu Haapysad „W piwnicy u dziadka”. Spośród 22 prezentacji wyróżniono nasz zespół. Jury będąc pod wrażeniem gry gitarowej doceniło stronę wokalno – instrumentalną grupy. Publiczność nagrodziła ich wykonanie gromkimi brawami. Gratulujemy !!!!!

TWISTER

W marcu w Internacie odbył się turniej gry ruchowej Twister. Rywalizacja połączona z zabawą korzystnie wpłynęła na integrację grupy. Walka była zacięta.
W ostatecznym starciu na podium stanęli: Hubert Szymski kl. IV Ta (I miejsce), Łukasz Czuba kl. II Ib
(II miejsce), Przemek Wojtas kl. II Eb (III miejsce). Zwycięzcom gratulujemy !!!!

24-03-2017 Turniej Wiedzy Technicznej

W Turnieju Wiedzy Technicznej organizowanym przez Zespół Szkół nr 37 w Warszawie - uczeń ZSŁ Piotr Śladowski z kl. 3TI zajął II miejsce.

 

 

 

 

Gratulujemy!

Strony: 159
[←cofnij]
[36]
[37]
[38]
[39]
[40]
[dalej→]