Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

28-04-2017 Konkurs historyczny Katarzyna Gędłek

W dniu 3 marca 2017 r. w Sali Zielonej Hotelu Europejskiego odbyło się uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.
W kategorii prace literackie - I miejsce zdobył Gustaw Kubala z klasy 2Ti za esej historyczny pt. „Żołnierz po siedemkroć wyklęty”.
Natalia Sztuder z klasy 1IA zdobyła II miejsce w kategorii prace literackie za esej historyczny pt. „Działalność niepodległościowa Danuty Siedzikówny - Inki”.
W kategorii prace multimedialne Klaudia Curyło z klasy 1IA zdobyła wyróżnienie.
Piotr Bartyzel z klasy 4IC zdobył II miejsce w kategorii prace plastyczne.
Uroczyste podsumowanie II etapu ogólnopolskiego tego konkursu odbyło się w dniu 10 kwietnia 2017 roku w Trybunale Koronnym na Starym Mieście w Lublinie.
W kategorii prace literackie III miejsce zdobyła Natalia Sztuder.
W kategorii prace plastyczne Piotr Bartyzel zdobył wyróżnienie.


Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulacje!

27-04-2017 Konkurs recytatorski p. Agnieszka Kozłowska

Jeżeli masz chłonny, bystry umysł, szybko zapamiętujesz teksty literackie, chcesz zaskoczyć znajomych niezwykłą recytacją- weź udział w Konkursie Recytatorskim zaplanowanym na początek czerwca 2017r.
Możesz wybrać dowolny wiersz oraz fragment prozy z literatury współczesnej. Czas recytacji - maksymalnie 10 minut. Akompaniament oraz rekwizyty mile widziane. Na zwycięzców czekają - sława, uwielbienie tłumów, uznanie słuchaczy, celujące oceny z języka polskiego, jak również nagrody.
Zgłoś się do gabinetu polonistycznego do Pań - Agnieszki Kozłowskiej i Sylwii Kani lub do biblioteki szkolnej do p. Marty Stefańczyk, podając tytuły wybranych prezentacji oraz orientacyjny czas ich trwania.
ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE BĘDĄ DO 19 MAJA 2017r.

26-04-2017 Dni Otwarte AGH na sportowo p. Anna Szkudlarek

W dniu 21 kwietnia na boiskach sportowych kampusu AGH w ramach Dni Otwartych w turnieju piłki nożnej rywalizowało ze sobą 7 szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Łączności zajął IV miejsce.
Skład:  Ksawery Jaros 3Ea,  Maciej Mirek 3Ed, Kacper Ciupek 3K,  Jan Kościelny 3Ed,  Jacek Górszczak 3Ti, Grzegorz Majerek  1K, Jakub Żaba 3Ed, Kamil Stopiński 3Ea, Kamil Knapik 3Ed,  Filip Adamczewski 1Ea, Bartłomiej Poskart 4 Ea, Michał Słonina 4Ic-kapitan.

Gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy.

26-04-2017 Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA p. Szymon ŚwiontekMiło nam poinformować, że uczeń Dawid Socholik z 2Eb otrzymał wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w ogólnopolskim konkursie fizycznym Eureka. Gratulujemy!!!

26-04-2017 LICEALIADA p. Jacek Bernasik

W dniu 11.04.2017r. drużyna lekkoatletyczna ZSŁ zajęła I miejsce w „Wiosennych indywidualnych biegach przełajowych”, które odbywały się na obiektach sportowych AWF – Kraków, zaliczanych do klasyfikacji generalnej  „Licealiady 2016/2017”.

Opieka trenerska - mgr Jacek Bernasik.

Skład reprezentacji:
Adamczyk Maciej 1Id,
Anderson Damian 1K
Baran Mikołaj 3Id,
Borzęcki Mateusz 3Id,
Fatuła Rafał 1Id,
Gurdek Dominik 2Id,
Łącki Tomasz 4Ea,
Niedziela Dariusz 1Id,
Olech Konrad 4Id,
Pietrzko Jakub 1Tb,
Radliński Michał 2Id,
Śliwiński Oskar 2Eb,
Zajdel Karol 2Eb.

 

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulacje!

26-04-2017 Internat - pożegnanie klas czwartych. Dominika Pilch, Stanisław Pietrzyk

„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić
Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić, by wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia –
Drogowskazy pamięci najmilsze wspomnienia.”


   6 kwietnia 2017 roku wychowankowie internatu wspólnie z wychowawcami zorganizowali spotkanie, na którym uroczyście pożegnano najstarszych mieszkańców – absolwentów rocznika 2016/2017. Młodsi koledzy przygotowali program artystyczny, w którym nie zabrakło zarówno momentów refleksyjnych, nostalgicznych jak i dowcipnych, zabawnych i żartobliwych. Maturzyści mieli okazję przypomnieć sobie minione 4 lata dzięki projekcji filmu Weroniki Piwowarczyk pt. „ Życie w internacie”, następnie młodzież zaprezentowała humorystyczny skecz, a w nim maturalne zmagania z rzeczywistością. Na zakończenie spotkania wręczono absolwentom drobne upominki "na szczęście". Prawdziwą przyjemnością było wysłuchanie takich rockowych przebojów jak: „Another brick in the wall” Pink Floyd, „Paradise city” Guns N’ Roses oraz „Born to be wild” Steppenwolf w wykonaniu muzycznych talentów naszego internatu.

Młodsi koledzy pożegnali czwartoklasistów życzeniami wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu, a absolwenci podziękowali Pani Kierownik, wychowawcom i wszystkim pracownikom internatu za opiekę, pomoc, bliskość i troskę przez te lata spędzone w internacie. Za cenne wskazówki życiowe, za ich wyrozumiałość, za wprowadzanie w dorosłość.
Drodzy absolwenci. Wasza podróż wciąż trwa, właśnie dobiega kresu jej kolejny etap – nauka w szkole i pobyt w internacie. Szerokiej drogi.

Życzymy Wam, abyście nie utracili przyjaźni między sobą, gdyż przyjaźń podwaja radości, a o połowę zmniejsza przykrości.                                                                                                                                               Życzymy Wam prawdziwej radości, której nie daje ani wygoda, ani bogactwo, ani ludzka pochwała - daje ją zrobienie czegoś wartościowego.
Życzymy Wam podjęcia takich studiów i pracy nad sobą, które sprawią Wam radość i pozwolą zrealizować swoje marzenia.
Życzymy Wam spotkań z ludźmi, którzy w chwilach zwątpień dodadzą wam wiary i odwagi, a w chwilach próby – okażą się waszymi przyjaciółmi.
Życzymy Wam, aby w życiu każdego z Was wydarzyło się to, co może nadać mu najgłębszej wartości – przy której kończą się słowa – i otwiera Piękno: życzymy odwzajemnionej Miłości.


Dominika Pilch, Stanisław Pietrzyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żegnamy absolwentów.

25-04-2017 WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY p. Ewa Kowal

24 kwietnia 2017 roku został rozstrzygnięty Wewnątrzszkolny Konkurs Chemiczny przeznaczony dla uczniów klas pierwszych.
Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, której temat obejmował bardzo ważny aspekt naszego życia " Zastosowanie chemii w informatyce i elektronice".
Ocenie podlegał:
- merytoryczny dobór treści,
-układ graficzny prezentacji,
-oryginalność pomysłu,
- jej czytelność,
-możliwość wykorzystania jako pomocy dydaktycznej,
-umiejętność wyszukiwania i selekcjonowania informacji.
Zwycięzcą tegorocznego konkursu została uczennica klasy 1Ia Agnieszka Pałka
Serdecznie gratulujemy!

21-04-2017 Dzień Ziemi

21 kwietnia 2017-  Dzień Ziemi w ZSŁ.

W programie:


- prezentacje dotyczące zanieczyszczenia powietrza w Krakowie (długa  przerwa I piętro) ,
- ekologiczne występy artystyczne (długa przerwa I piętro) ,
- prace porządkowe wokół szkoły (lekcje edukacji prozdrowotnej ).

Organizatorzy: H. Flis-Paciorek , D. Gajek , E. Kowal , B. Wakszyńska.

grafika: pixabay

21-04-2017 Wyniki zawodów III stopnia XLIII OWT.


Miło nam poinformować, że w grupie elektryczno-elektronicznej OWT - w gronie laureatów znalazł się Szymon Ogórek - uczeń kl. 3 ED, a Arkadiusz Ćwikła i Joanna Dolaś z kl. 3 ED otrzymali tytuł finalisty. Opiekunem olimpijczyków jest p. Andrzej Łanuszka Gratulujemy!

Strony: 159
[←cofnij]
[34]
[35]
[36]
[37]
[38]
[dalej→]