Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

31-03-2017 13 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO p. Magdalena Czechowska-Buratowska

Wyniki 17 Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Zespół Szkół Łączności, który odbył się w świetlicy szkolnej 30.03.2017r.

I miejsce - Patryk Szabla z Zespołu Szkół nr 1 (Technikum Komunikacyjne)
II miejsce - Bartosz Gębski z kl. 1 Ic (Zespół Szkół Łączności)
III miejsce - Bogdan Ignacyk z Zespołu Szkół Energetycznych

Sprawozdanie z konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Kacper Zaryczny

więcej zdjęć na FB ZSŁ

31-03-2017 Krakowski Wielobój Siłowy p. Grzegorz Turdza

W dniu 30.03.2017roku odbyły się Finały w KRAKOWSKIM WIELOBOJU SIŁOWYM, w którym reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Konrad Olech, Jakub Liszkowski, Damian Durałek, Maciej Adamczyk zajęła VI miejsce.
Damian Durałek indywidualnie zajął I miejsce.
Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Maciej Adamczyk

30-03-2017 Finał IV Koła Naukowego ABB

Miło nam poinformować, że Mikołaj Wielgus z kl. 4 ED został jednym z 3 finalistów Koła Naukowego ABB (oprócz ucznia ZSŁ wyróżnieni zostali studenci z AGH i PK). Mikołaj jest najmłodszym uczestnikiem zajęć. Zgłosił projekt wykonania dalmierza radiowego i systemu nawigacji krótkiego zasięgu.
Na stronie Koła ABB zamieszczono opinię o Mikołaju: „Młody (nawet bardzo) naukowiec zaskoczył opiekunów Koła Naukowego przede wszystkim ogromną, jak na ucznia szkoły średniej, wiedzą z zakresu teorii fal radiowych, godną studenta uczelni technicznej”. Opiekun pracy – pan Michał Baszyński był pod wrażeniem umiejętności Mikołaja, który „wielokrotnie wykazał się doskonałym akademickim podejściem do tematu. Potrafił policzyć, przeanalizować i zrobić odpowiednie symulacje, a potem udowodnić, że jego koncepcja sprawdza się w praktyce. Zbudował nadajnik i odbiornik oraz przeprowadził testy prototypu”.

Gratulujemy!

BLOG KOŁA NAUKOWEGO ABB

29-03-2017 XXIV Olimpiada Informatyczna

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie decyzji Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, uczeń Kacper Sapała z kl. 4 IA został zakwalifikowany do zawodów III stopnia (finałowych) XXIV Olimpiady Informatycznej.

 

Gratulujemy!

29-03-2017 Podziękowanie

Uczestnicy akcji "Pampersy dla Zajączka" otrzymali podziękowanie z Hospicjum dla dzieci ALMA SPEI. My również dziękujemy młodzieży, nauczycielom i rodzicom za pomoc i serce okazane dzieciom.

Dziękujemy!

   Zebrane podczas akcji matriały higieniczne.

28-03-2017 Wiosna w internacie p. Beata Sosenko

WIOSENNY KONKURS PIOSENKI O MIŁOŚCI
21III2017r. uczniowie naszej Szkoły Łukasz Czuba kl. II Ib i Mateusz Tondos kl. III Ia godnie reprezentowali Internat w Wiosennym Konkursie Piosenki o Miłości. Porywająco wykonali utwór zespołu Haapysad „W piwnicy u dziadka”. Spośród 22 prezentacji wyróżniono nasz zespół. Jury będąc pod wrażeniem gry gitarowej doceniło stronę wokalno – instrumentalną grupy. Publiczność nagrodziła ich wykonanie gromkimi brawami. Gratulujemy !!!!!

TWISTER

W marcu w Internacie odbył się turniej gry ruchowej Twister. Rywalizacja połączona z zabawą korzystnie wpłynęła na integrację grupy. Walka była zacięta.
W ostatecznym starciu na podium stanęli: Hubert Szymski kl. IV Ta (I miejsce), Łukasz Czuba kl. II Ib
(II miejsce), Przemek Wojtas kl. II Eb (III miejsce). Zwycięzcom gratulujemy !!!!

24-03-2017 Turniej Wiedzy Technicznej

W Turnieju Wiedzy Technicznej organizowanym przez Zespół Szkół nr 37 w Warszawie - uczeń ZSŁ Piotr Śladowski z kl. 3TI zajął II miejsce.

 

 

 

 

Gratulujemy!

22-03-2017 XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Z przyjemnością informujemy, iż Komitet Główny OWT na podstawie oceny prac uczestników zawodów II stopnia (eliminacji okręgowych) przeprowadzonych 11 stycznia br., podjął decyzję o wyłonieniu uczestników zawodów III stopnia (finałów centralnych); w gronie tym znaleźli się reprezentanci ZSŁ: Joanna DOLAŚ, Arkadiusz ĆWIKŁA i Szymon OGÓREK.

Wyniki, oraz galeria zdjęć z rozdania nagród na stronie eNOT.pl

Gratulujemy!

21-03-2017 Turniej szachowy p. Paweł Najman

Do zakończenia sezonu szachowego pozostały już tylko dwa turnieje, na które serdecznie zapraszam: 21 i 28 marca, godz.15:00, sala 112. Przedstawiam wyniki 8, 9 i 10 turnieju wraz z klasyfikacją grand prix. Paweł Najman.

Grand_Prix

Turniej_8 Runda 8

Turniej_9 Runda 9

Turniej_10 Runda 9

Zjęcia autorstwa p. dyr. T Piszkowskiego

21-03-2017 SIATKARSKA I LIGA SKS: Pewne zwycięstwo Łączności p. Anna Szkudlarek

W finale rozegranym 20 marca w hali Com Com Zone Łączność pokonała ZS nr 1  2:0 (25:9; 25:13).
„Ułani” nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z broniącymi tytułu MISTRZA KRAKOWA rywalami.
Nasi siatkarze wygrali wszystkie mecze w turnieju.
Szczegółowe WYNIKI

Dziękujemy za niepowtarzalny doping chłopakom z Klubu Kibica.
Drużyna: Jakub Pawelski 3Ti – kapitan, Damian Deńca 3Ti, Piotr Pochopień 3Ti, Bartłomiej Poskart 4Ea, Radosław Sotwin 4Tb, Kacper Wygoda 3K, Maciej Adamski 4K, Michał Kaczmarczyk 4Ed, Vladek Moisieienkov 3Ia, Maciej Kraczka 1K, Wojciech Wilkoński 1K, Konrad Tajak 3Ea, Anna Szkudlarek-opiekun. Gratulacje!


Zdjęcia z rozgrywek FB ZSł - autor zdjęć Paweł Wojda

Strony: 155
[←cofnij]
[32]
[33]
[34]
[35]
[36]
[dalej→]