Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

02-11-2017 XIV Edycja Konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Paweł Najman

Zapraszam do udziału w szkolnym konkursie łamigłówek:

XIV Edycji Konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY
Eliminacje odbędą się 21 listopada 2017 roku o godz.13:00. Zgłoszenia do 10 listopada 2017r. proszę kierować
 do swoich nauczycieli matematyki.

REGULAMIN KONKURSU

01-11-2017 Szachy p. Paweł Najman

Rozpoczynamy sezon szachowy!

Terminy turniejów szachowych: poniedziałki,

6.11, 13.11, 4.12, 11.12, 18.12 godz. 15:00, sala 111 lub 112.

Tempo gry 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie komputerowe.

9 rund systemem szwajcarskim. Wyniki turnieju będą ogłoszone na stronie szkoły.

Pozdrawiam Paweł Najman

30-10-2017 Konkurs ortograficzny p. Ewa Piszkowska

Uwaga!


Komisja Polonistyczna informuje, że dyktando eliminacyjne konkursu ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii ZSŁ odbędzie się 7.11.2017 r. we wtorek o godz.15.00 w następujących SALACH

30-10-2017 Mój Pierwszy Biznes - Konkurs p. Barbara Wakszyńska, p. Halina Siemińska

27 X 2017 w sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa odbyły się zawody finałowe konkursu „Mój Pierwszy Biznes” organizowany przez Wydział Edukacji UMK. Konkurs  objęty był patronatem honorowym  Prezydenta Miasta Krakowa
I miejsce – nagrodę główną – 4 000 zł zdobyli: Agnieszka Pałka i Daniela Mika z klasy 2 Ia za biznesplan  „Aplikacja mobilna  T-Out”
III miejsce – 2 000 zł zdobyli: Jakub Janowicz, Mateusz Jawor, Bartosz Bratuś z klasy 4 Ib za biznesplan „Wheely”.
Uczestnicy II etapu – finału  prezentowali przed kapitułą konkursową pomysł na działalność gospodarczą poprzez przedstawienie i omówienie przygotowanego wcześniej biznesplanu. Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów biznesowych !!!!

30-10-2017 Międzynarodowa Konferencja Przedstawicieli Środowisk Kościuszkowskich Dominika Żuchowska

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Tadeusza Kościuszki.
    W dniach 13-14 października 2017r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbywała się Międzynarodowa Konferencja Przedstawicieli Środowisk Kościuszkowskich - Integracja wokół Kościuszki.
    Konferencję zorganizował Komitet Kopca Kościuszki pod auspicjami UNESCO - w ramach obchodów 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. W konferencji uczestniczyli uczniowie: Angelika Chudaszek z kl. 4Ic oraz Jakub Litewka i Jakub Frydrych z kl. 1Id pod opieką dr. Piotra Skałuby

 Na zdjęciu stoją od lewej strony Jakub Frydrych, prof. Mieczysław Rokosz - Prezes Komitetu Kopca Kościuszki i Jakub Litewka.

27-10-2017 KONKURS WIEDZY O USA – WYNIKI p. Katarzyna ChoroszyDO KOLEJNEGO ETAPU KONKURSU ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ NASTĘPUJĄCE OSOBY:

1.                      Patryk Żak, klasa  1ia

2.                      Konrad Gajewski,  2eb

3.                      Michał Madejski,  4ec

 Prosimy w/w osoby o pilny kontakt ze swoimi nauczycielami języka angielskiego.

27-10-2017 JUBILEUSZ 50 – LECIA INTERNATU ZSŁ p. Agata Szpyt

 

W dn. 21.10.2017r. obchodziliśmy JUBILEUSZ 50 – LECIA INTERNATU ZSŁ.

Młodzież przygotowała wspaniały koncert. Wszystkim towarzyszyła podniosła atmosfera pełna wzruszeń i wspomnień. Dziękuję osobom zaangażowanym w zorganizowanie spotkania i tym, którzy wzięli w nim udział. Mam nadzieję, że na następnym jubileuszu będzie równie sympatycznie.

Więcej zdjęć na FB ZSŁ

26-10-2017 Konkurs wiedzy o Małopolsce p. Barbara Wakszyńska

Zespół Smocze technologie z klasy 2 Ia( w składzie: Agnieszka Pałka, Julia Moś, Daniel Mika) , reprezentujący naszą szkołę w konkursie

„My Małopolska – Co Ty wiesz o regionie?” zajął II miejsce.

Prezentacja opracowana na ten etap nosiła tytuł ” Smok zaŁączony”. Smocze technologie „wskrzesiły” Smoka Wawelskiego, który łagodniejszy i spokojniejszy urzekał swoim wdziękiem zebraną publiczność (suczka Fredka w przebraniu).
Drużyny, które wzięły udział w finałowych rozgrywkach zostały wyłonione podczas eliminacji internetowych, w których spróbowali swoich sił uczniowie ponad stu szkół z całego województwa.

Do dzisiejszego, ostatniego etapu, zakwalifikowało się tylko dziesięć najlepszych z nich. Aby otrzymać miano najlepszych znawców Małopolski trzeba było wykazać się w czterech konkurencjach: "Znasz li ten kraj”, "Smaki Małopolski”, "Znany – nieznany?” czy "Galimatias pytań” (więcej informacji o dzisiejszej uroczystości  na stronie) www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/wiemy

-kto-w-malopolsce-wie-najwiecej-o-malopolsce

Grupa startowała pod opieką pani Barbary Wakszyńskiej. Gratulacje! więcej zdjęc na FB ZSŁ

24-10-2017 Olimpiada Cyfrowa

Do 16 listopada trwa rejestracja Uczestników i Uczestniczek do Olimpiady Cyfrowej pod adresem: www.olimpiadacyfrowa.pl/zglos/olimpiada To konkurs interdyscyplinarny, zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, sprawdzający kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Jego organizatorem jest fundacja Nowoczesna Polska.

Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji i którzy rozumieją język mediów. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. W sposób przemyślany kształtują swój wizerunek i relacje. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

www.olimpiadacyfrowa.pl

W II edycji Olimpiady Cyfrowej skupimy się na *kreatywnym korzystaniu z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości*. Tym zagadnieniom zostanie poświęcona duża część zadań stawianych przed Uczestnikami i Uczestniczkami na każdym etapie Olimpiady.

*Pierwszy etap zmagań odbędzie się 23 listopada o godz. 10:00*. Wtedy uruchomiony zostanie test on-line, do którego dostęp otrzymają wyłącznie zarejestrowane wcześniej osoby. Na rozwiązanie zadań Uczestnicy i Uczestniczki będą mieli 60 minut.

Drugi etap polegał będzie na realizacji projektu medialnego, którego temat związany będzie z motywem przewodnim Olimpiady. Uczestnicy i Uczestniczki będą realizować swoje projekty od 2 stycznia do 12 lutego 2018 r.

Najlepsze i najlepsi z nich w kwietniu 2017 r. spotkają się na zawodach finałowych w Warszawie, podczas których zawalczą o cenne nagrody. *Laureaci otrzymają indeksy jednych z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce - Collegium Civitas i Akademii Leona Koźmińskiego - wraz z rocznym czesnym. *Uczestnicy i Uczestniczki zawodów finałowych otrzymają tytuł Laureata/Laureatki lub Finalisty/Finalistki Olimpiady Cyfrowej, potwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zasady rekrutacji Olimpijczyków na studia określone zostaną w uchwałach Senatów wyższych uczelni i podane do wiadomości publicznej w maju 2018 r.

RejestracjiUczestników i Uczestniczek dokonuje Przewodniczący lub Przewodnicząca Komitetu Szkolnego, wypełniając formularz w Elektronicznym Systemie Zgłoszeń na stronie *www.olimpiadacyfrowa.pl/ *. Pod tym adresem znaleźć można również regulamin i program Olimpiady oraz wykaz obowiązkowej i zalecanej literatury. Podstawowym źródłem wiedzy dla Uczestników i Uczestniczek są zasoby serwisu www.edukacjamedialna.edu.pl/ . Uczniów i uczennice zachęcamy do samokształcenia, a nauczycieli i nauczycielki, którzy wspierają podopiecznych i podopieczne w przygotowaniach, do prowadzenia zajęć edukacji cyfrowej i medialnej w swoich szkołach.

W tym roku organizujemy już drugą edycję Olimpiady, ale od wielu lat realizujemy projekty kształtujące kompetencje cyfrowe i medialne dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Stworzyliśmy */Katalog kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych/*, który jest propozycją kompleksowego programu edukacji cyfrowej i medialnej. Obejmuje on wiele obszarów: od korzystania z informacji, poprzez język mediów i bezpieczeństwo, aż po aspekty ekonomiczne, etyczne i prawne. Na podstawie /Katalogu /tworzymy materiały edukacyjne, które publikujemy w serwisie edukacjamedialna.edu.pl. Obecnie jest ich ponad 200 i można wykorzystywać je zupełnie bezpłatnie na wszystkich etapach nauczania – od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne. Zachęcamy do realizowania zajęć na ich podstawie. Materiały zgromadzone w serwisie są podstawowym źródłem informacji dla Uczestników i Uczestniczek Olimpiady Cyfrowej i warto wykorzystywać je podczas przygotowań do olimpijskich zmagań.

Mamy nadzieję, że uczniowie i uczennice Państwa szkoły licznie wezmą udział w Olimpiadzie Cyfrowej, a nauczyciele i nauczycielki będą wykorzystywać w swojej pracy dydaktycznej materiały z serwisu edukacjamedialna.edu.pl.

*Patroni honorowi:*Ministerstwo Cyfryzacji, Polski Komitet ds. UNESCO, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej

*Główny Partner merytoryczny:*Collegium Civitas

*Partnerzy: *Akademia Leona Koźmińskiego, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Evens, Fundacja Orange, Fundacja Panoptykon, Fundacja Piąte Medium, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

*Patron medialny:*Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

*Projekt dofinansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.*

23-10-2017 Konkurs MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA p. Barbara Ciborowska

Dnia 25 października 2017r. odbędzie się etap szkolny konkursu.

Osoby biorące udział w konkursie proszone są o zgłoszenie się w tym dniu o godz. 9:20 w sali 218i w internacie.

Każdy z uczestników przynosi przybory do pisania i kreślenia.
NIE WOLNO UŻYWAĆ KALKULATORÓW ANI TABLIC !!!

Strony: 167
[←cofnij]
[32]
[33]
[34]
[35]
[36]
[dalej→]