Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

02-09-2017 Wystawka historyczna p. Tadeusz Januszek

                     1września w kolejną rocznicę agresji hitlerowskich Niemiec, oraz Słowacji i tuż przed rocznicą agresji ZSRR na Polskę w holu naszej szkoły otwarta została wystawa poświęcona tamtym tragicznym wydarzeniom.

 

Fot. p. T. Januszek

21-08-2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

K O M U N I K A T
dotyczący rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018

    Uroczyste rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 w Technikum Łączności nr 14 nastąpi w poniedziałek 4 września 2017r. i przebiegać będzie według następujących ustaleń: HARMONOGRAM

Podczas inauguracji roku szkolnego obowiązuje strój galowy !
O godzinie 10.45 W KOŚCIELE POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI NA DĘBNIKACH, ODPRAWIONA BĘDZIE UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA, INAUGURUJĄCA NOWY ROK SZKOLNY. DO UDZIAŁU W NIEJ, WSPÓLNIE Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM, Panią Katechetką oraz Księżmi Katechetami – ZAPRASZAM CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKĄ, A TAKŻE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY.
        
                                              D Y R E K T OR Zespołu Szkół Łączności

Kraków, 10 lipca 2017 r.                                       mgr Antoni Borgosz


07-07-2017 Spotkanie Rodziców i nowo przyjętych uczniów ZSŁ

KOMUNIKAT
Szanowni Państwo
W piątek 7 lipca 2017 r. uprzejmie zapraszam Rodziców nowo przyjętych uczniów na spotkanie z Kierownictwem ZSŁ, które rozpocznie się o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej
W tym samym czasie – też o godz. 16.00 – młodzież spotyka się ze swoimi wychowawcami w oparciu o następujący przydział sal:
        Klasa 1Ia    sala nr 22 (parter)
        Klasa 1Ib    sala nr 219 (II piętro)
        Klasa 1Ic    sala nr 121 (I piętro)
        Klasa 1Id    sala nr 209 (II piętro)
    Klasa 1Ea    sala nr 119 (I piętro)
        Klasa 1Eb    sala nr 107 (I piętro)
        Klasa 1Ec    sala nr 112 (I piętro)
        Klasa 1Ed    sala nr 213 (II piętro)
        Klasa 1K    sala nr 212 (II piętro)
        Klasa 1Ta    sala nr 222 (II piętro)
        Klasa 1Tb sala nr 205 (II piętro)

Około godz. 16.45 po spotkaniu z Kierownictwem ZSŁ zebrania Rodziców nowo przyjętej młodzieży z wychowawcami klas
Klasa 1Ia    sala nr 22 (parter)
Klasa 1Ib    sala nr 219 (II piętro)
Klasa 1Ic    sala nr 121 (I piętro)
Klasa 1Id    sala nr 209 (II piętro)
Klasa 1Ea    sala nr 119 (I piętro)
Klasa 1Eb    sala nr 107 (I piętro)
Klasa 1Ec    sala nr 112 (I piętro)
Klasa 1Ed    sala nr 213  (II piętro)
Klasa 1K    sala nr 212 (II piętro)
Klasa 1Ta    sala nr 222 (II piętro)
Klasa 1Tb sala nr 205 (II piętro)

Kraków, 6 lipca 2017 r.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018: TECHNIKUM, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

03-07-2017 Uroczysta Rada Pedagogiczna

28 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej ZSŁ, na którym Dyrektor Naczelny ZSŁ – Pan Antoni Borgosz przekazał symboliczny klucz do Szkoły swojemu następcy - Panu Pawłowi Kucharczykowi.  
Aby podkreślić fakt zmian, które tak szybko następują w dziedzinach technicznych, reprezentowanych przez Łączność, klucz – przekazany przez wcześniejszego Dyrektora Naczelnego – dr. Ryszarda Bąka – zastąpiła karta magnetyczna – otwierająca kolejną epokę w rozwoju szkoły.
Uroczystość była okazją do wygłoszenia laudacji, licznych podziękowań i wzruszających wspomnień. Pan Dyrektor otrzymał od współpracowników obraz, na którym została uwieczniona Szkoła ze wszystkim atrybutami budynku: daszkiem, zegarem, wyświetlaczem kierunków kształcenia oraz neonem ZSŁ. Kapituła medalu „Za Zasługi dla ZSŁ” przyznała Panu Antoniemu Borgoszowi odznaczenie z numerem 1, które zostało specjalnie na tę okazję pokryte złotem. Przedstawiciele nauczycieli, administracji i obsługi wręczyli przełożonemu bukiet niewiędnących (ceramicznych) kwiatów oraz bilet na koncert Andrei Bocellego.
Uroczystość dopełniona została występem artystycznym p. Jagi Wrońskiej, która na tę okoliczność napisała i wykonała dwie piosenki oraz wręczyła Panu Dyrektorowi jego stylizowany portret.
Na spotkaniu obecni byli również emerytowani nauczyciele, którzy ze wzruszeniem uczestniczyli w tym wydarzeniu i również po uroczystości mieli okazję do rozmów i wspomnień przy filiżance kawy i poczęstunku.

Więcej zdjęć z uroczystości na FB ZSŁ

02-07-2017 Zakończenie Roku Szkolnego

23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego.
  Oprócz uczniów, nauczycieli i kierownictwa szkoły, w wydarzeniu uczestniczyła przedstawicielka Rady Rodziców - Pani Iwona Jawor oraz absolwenci ZSŁ, którzy są równocześnie właścicielami firm współpracujących z naszą szkołą – Pan Andrzej Zagórski i Pan Paweł Wadowski. 

   Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrał Dyrektor Naczelny - pan Antoni Borgosz. W swoim przemówieniu zaznaczył, że miniony rok szkolny możemy uznać za udany. Sukcesy w ogólnopolskich rankingach ( W Rankingu Techników – szkoła uplasowała się na 2 pozycji, w Rankingu Maturalnym – zajęła 1 miejsce w Polsce). Pan Dyrektor z szacunkiem i uznaniem wymienił osoby, które w sposób szczególny zasłużyły w tym roku na docenienie, ze względu na osiągnięcia w: konkursach, olimpiadach, wrażliwość społeczną, wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Ranking najlepszych świadectw

Ranking najlepszych klas

Fot. Paweł Wojda, więcej zdjęć na FB ZSŁ


   Podczas uroczystości wręczono część ze 144 świadectw z wyróżnieniem. Dla przypomnienia w klasach maturalnych w wyniku klasyfikacji końcowej było 48 biało - czerwonych pasków, zatem łącznie 192 osoby otrzymały promocję lub ukończyły szkołę ze średnią arytmetyczną większą lub równą 4,75.
   Statuetkę Lampy – wręczanej tradycyjnie zespołowi klasowemu, który osiągnął najlepsze wyniki w danym roku szkolnym - klasa 2 IA z p. Magdaleną Czechowską-Buratowską przekazała klasie 1 IB, której wychowawcą jest p. Ewa Piszkowska.
   W związku ze zmianą na stanowisku Dyrektora Naczelnego ZSŁ, Samorząd Uczniowski przekazał Panu Dyrektorowi wzruszające podziękowanie za lata pracy poświęcone naszej szkole. Symbolem wdzięczności był wręczony przez młodzież portret dyr. Antoniego Borgosza złożony z miniaturowych zdjęć uczniów.

   Wyrazy uznania i szacunku za długoletnie sprawowanie funkcji Dyrektora najlepszej w Krakowie szkoły technicznej, w imieniu Pana Prezydenta Miasta Krakowa, wraz z bukietem kwiatów złożyła Dyrektor Wydziału Edukacji - Pani Anna Korfel-Jasińska.

   Od września funkcję Dyrektora Naczelnego ZSŁ przejmie Pan Paweł Kucharczyk – dotychczasowy wicedyrektor ZSŁ.01-07-2017 ICO World Championships 2017 p. Anna Szkudlarek

 W dniach 29-30 czerwca reprezentacja szkoły wyłoniona w Ogólnopolskim Cyklu Szkolnych Turniejów Crossmintona ( Crossmintonada 2017), uczestniczyła w IV Mistrzostwach Świata w Crossmintonie, które odbywały się w Warszawie.

W kategorii U18 JUNIORS SINGLES zagrali: Wojciech Wilkoński 1K, Daniel Zięba 2K, Mateusz Staroń 1Ea, Daniel Borowy 1Ea. Gratulujemy sportowej postawy i odwagi walki z najlepszymi w świecie.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do uczestnictwa w treningach sekcji crossmintona już od września w nowym roku szkolnym.

Więcej informacji na www.crossminton.pl
Kontakt: Anna Szkudlarek
Więcej zdjęć na FB ZSŁ

Strony: 159
[←cofnij]
[29]
[30]
[31]
[32]
[33]
[dalej→]