Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

28-01-2019 Sukcesy w konkursie historycznym pt: MOJA NIEPODLEGŁA. p. Tadeusz Januszek

   Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń klasy IV Ea ZSŁ w Krakowie Andrzej Para odniósł sukces w konkursie historycznym na blog, pt: „Moja Niepodległa”, którego organizatorami byli: Urząd Miasta Krakowa, Rada Dzielnicy VIII Kraków – Dębniki i Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Uczeń zajął II miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.

17-01-2019 Rocznica wybuchu powstania styczniowego p. Tadeusz Januszek

 

 

11 stycznia 2019 r. poczet sztandarowy ZSŁ wziął udział w uroczystych obchodach rocznicy wybuchu powstania styczniowego, które odbyły się na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Więcej zdjęć na: FB ZSŁ

11-01-2019 Ranking PERSPEKTYW

W tegorocznym rankingu najlepszych szkół - Technikum Łączności nr 14 zajęło 2 miejsce w Polsce wśród techników oraz w rankingu maturalnym.

Nasza Szkoła uplasowała się na 1 miejscu w rywalizacji techników z województwa małopolskiego.

TRZEMA SPOSOBAMI UCZY SZKOŁA...
RANKING TECHNIKÓW 2019
RANKING MATURALNY TECHNIKÓW 2019

10-01-2019 Konkurs TECHNIK ABSOLWENT

Miło nam poinformować, że absolwenci naszego technikum zajęli w XII edycji ogólnopolskiego konkursu TECHNIK ABSOLWENT pierwsze miejsca odpowiednio:
 
Pan Piotr Michał Śladowski w kategorii Technik Informatyk i Technik Teleinformatyk,
Pan Arkadiusz Krzysztof Ćwikła w kategorii Technik Elektronik.

 

Gratulujemy!

09-01-2019 Działalność Chóru ŁĄCZNIK p. Jadwiga Wrońska-Madej

8.01.2019 r. – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, XV Międzyszkolny Konkurs Pięknego Słowa „Mój Kraków”, Uroczysta Gala Laureatów.
Oprawa muzyczno-taneczna: Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus”, uczniowie PSM II stopnia ul. Basztowa 9, Chór „Łącznik” ZSŁ. Gość specjalny: Jaga Wrońska.
Patronat honorowy koncertu:
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa
prof. dr hab. Kazimierz Karolczak – Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego
prof. dr hab. Dorota Segda – Rektor Akademii Sztuk Teatralnych
prof. Jacek Purchla – Prezes Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa

09-01-2019 Konkurs historyczny Barbara Stec

W dniu 3 września 2018 r. Muzeum Niepodległości w Warszawie ogłosiło ogólnopolski konkurs historyczny, pt. "Niepodległa", poświęcony 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Pięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w tym konkursie i wszyscy zostali laureatami na szczeblu ogólnopolskim.

W kategorii "Gazetka historyczna" kolejne miejsca zdobyli:

I miejsce - Karol Chodkowski z kl. 1Ec
II miejsce - Miłosz Adamek z kl. 1Ec
III miejsce - Dominika Spólnik z kl. 1Ic


W kategorii "Praca multimedialna":

II miejsce zdobył Paweł Sieciński z kl. 4Ia
III miejsce zdobył Kajetan Biernat z kl. 2Ta


Uroczysta gala finałowa odbyła się w dniu 16 listopada 2018 r. w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, albumy i nagrody książkowe.
Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba.

Poniżej zamieszczony jest nagrodzony film "Polska Komisja Likwidacyjna w Krakowie w 1918 r." autorstwa Pawła Siecińskiego. LINK DO FILMU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

09-01-2019 Sprawozdanie z akcji Magdalena Czechowska-Buratowska i p.Dorota Dusza

„Cukiernia pod Spalonym Rezystorem”

   10 grudnia w ZSŁ w powietrzu unosił się nie tylko zapach pysznych, upieczonych przez uczniów i rodziców ciast, ale również duch wspólnoty, współpracy i dobrej woli.
Od wczesnych godzin porannych uczniowie i nauczyciele przynosili dary potrzebne dla Fundacji im. Ruperta Mayera. Na parterze zbierano dary dla podopiecznych fundacji.
Na pierwszym piętrze sprzedawano rozmaite słodkości. Cukiernia cieszyła się powodzeniem i wśród uczniów, i wśród nauczycieli. Dla organizatorów zaszczytnym momentem było degustowanie ciast przez dyrekcję szkoły. Wsparcie dla akcji okazał pan dyrektor Paweł Kucharczyk oraz pani wicedyrektor i wicedyrektorzy.
W tym roku ze sprzedaży ciast zebraliśmy aż 1310 zł.:)

Więcej zdjęć na FB ZSŁ

fot. Jakub Kopeć i Kacper Zaryczny

   Byliśmy świadkami niecodziennych sytuacji. Wielu przedstawicieli społeczności szkolnej okazało wyjątkową szczodrość. Darczyńcy przynosili całe siatki darów dla dzieci i wielu z nich zostawiało w cukierni kwoty znacznie przewyższające tę symboliczną, wyznaczoną za zakup ciasta. Dochód ze sprzedaży ciast został w całości przekazany pani Urszuli Herian-Świda, księgowej placówek opiekuńczo-wychowawczych  Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy przekazywaniu darów tuż przed świętami Bożego Narodzenia społeczność uczniów naszej szkoły reprezentowały uczennice z kl. 1 Ic Marcelina Gaweł i Oliwia Śmietana oraz uczeń kl. 3 Eb Maciej Dróżdż. Obecna w czasie naszej wizyty w placówce psycholog, pani Aleksandra Bajorek opowiedziała o realiach życia dzieci w domu dziecka, ich losach przed zamieszkaniem w placówce i  swojej pracy z dziećmi. Zaprosiła też do współpracy w ramach wolontariatu chętnych  uczniów z naszej szkoły.
   Ogromnie dużo pracy i serca włożyła w organizację stoiska oraz przeprowadzenie sprzedaży i zbiórki darów młodzież z klas: 4Ia (wych. M. Czechowska-Buratowska), 3K (wych. K. Choroszy), 3 Eb (wych. M. Paszkowski), 4 Ec (wych. A. Koszałka),  3 Ed (wych. M. Okrajni), 3 Ic (wych. A.Adamowicz) 1 Ic (wych. B. Ciborowska) 1 Ea (wych. J. Bednarz). Koordynatorami akcji były: Magdalena Czechowska-Buratowska i Dorota Dusza.

W piątek 10 grudnia liczyło się tylko DOBRO INNYCH i to właśnie było najcenniejszym elementem wydarzenia.
WSZYSTKIM nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy wsparli naszą akcję pracą, wypiekami oraz przyniesionymi darami Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!

07-01-2019 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej p. Paweł Koszałka

Uwaga pasjonaci informatyki!

W przyszłym tygodniu odbędą się eliminacje szkolne do organizowanej przez AGH Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii: informatyka.

Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na tej stronie do poniedziałku 7.01.2019 do godz. 24:00.

Następnie wypełnić test na stronie, do której link zostanie wysłany e-mailem po rejestracji.
Test będzie aktywny od godz. 15:00 w poniedziałek 7.01. do godz. 15:00 w środę 9.01.

Cztery najlepsze wyniki dadzą awans do reprezentacji ZSŁ w tegorocznej OOWEE w kat. informatyka.

Serdecznie zapraszamy,
Paweł Koszałka

04-01-2019 Sukcesy naszych uczniów. p. Szymon Świontek

Uczniowie klasy 4Eb:

Paweł Kasznik i Maksymilian Pasternak awansowali do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, natomiast Igor Siemek z kl 3K i Daniel Mika z kl. 3 Ia awansowali do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Strony: 170
[1]
[2]
[3]
[4]
[5]
[dalej→]