Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

12-10-2017 Ślubowanie klas pierwszych ZSŁ dyr. Paweł Kucharczyk

Informuję, że uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Łączności nr 14 odbędzie się w piątek 13 października 2017r.
Zbiórkę uczestników uroczystości przed wejściem do kina „Kijów”zaplanowanona godzinę 8.40 – 8.45 (proszę o punktualność). O godzinie 9.00 rozpocznie się uroczystość główna.
Po niej zaplanowano program artystyczny i projekcję filmu pt. „Twój Vincent”. Całość zakończy się około południa. Uczniów klas pierwszych obowiązuje strój galowy.


                                                                       Paweł Kucharczyk
                                                                       Dyrektor ZSŁ

Kraków, 5 października 2017r.

11-10-2017 XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej Andrzej Łanuszka

26 września 2017 r. w Warszawskim Domu Technika NOT zainaugurowano XLIV Olimpiadę Wiedzy Technicznej. Komitet Główny Olimpiady po raz 44 serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich (do ubiegłego roku ponadgimnazjalnych) do szlachetnej rywalizacji w dziedzinie wiedzy nauk ścisłych i techniki. Trzystopniowe zawody tradycyjnie rozgrywane będą w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia (etap szkolny) odbędą się w naszej szkole w piątek, 20 października 2017 r. Zawodnicy będą mieli do rozwiązania 15 zadań testowych oraz 3 zadania otwarte, dotyczące głównie zagadnień z elektrotechniki, fizyki i matematyki. Dodatkowe informacje na temat Olimpiady oraz zadania z dziewięciu ostatnich edycji można znaleźć na stronie internetowej www.owt.edu.pl. Zgłoszenia udziału przyjmują: pani dyrektor Renata Gołąb i pan Andrzej Łanuszka. Zachęcamy do uczestnictwa w Olimpiadzie szczególnie uczniów starszych klas elektronicznych i teleinformatycznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na zajęcia koła olimpijskiego, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 14:00 w sali 211.

10-10-2017 JUBILEUSZ 50-LECIA INTERNATU ZSŁ W KRAKOWIE p. Agata Szpyt

W dniu 21. 10. 2017r. będziemy obchodzić UROCZYSTY JUBILEUSZ 50-LECIA istnienia Internatu ZSŁ w Krakowie, przy ul. Nowaczyńskiego 2.
Zaczynamy od godz. 15.00 częścią artystyczną, ok. 16.30 zapraszamy na internatowy obiad, a po nim tort i „czas wolny” na terenie placówki.

Chętnych prosimy o potwierdzenie przybycia na adres aszpyt@tl.krakow.pl w terminie do 13. 10. 2017 i wpłatę 50 zł na konto Rady Rodziców 02 1020 2892 0000 5202 0015 7461 z dopiskiem „Jubileusz internatu”.

Istnieje możliwość noclegu.

08-10-2017 Konkurs Wiedzy o Szkole - finał p. Tadeusz Januszek

Zapraszam następujących uczestników konkursu wiedzy o szkole do udziału w finałach, które odbędą się 10 października w sali 112 o godzinie 13.55.
1. Katarzyna Krzystanek I ic
2. Justyna Malinowska I tb
3. Kacper Sendorek I eb
4. Artemij Istuszkin I ia
5. Kamil Augustynowicz I ta
6. Kacper Kurek Iea
7. Szymon Woźniak I ic
Klasy, które podczas I etapu konkursu przebywały na wycieczce lub z jakiś przyczyn nie delegowały jeszcze swoich zawodników również zapraszam w tym samym terminie.

06-10-2017 Konkurs na logo Internatu ZSŁ p. Beata Sosenko

W ostatnim tygodniu września został rozstrzygnięty konkurs na logo internatu. I miejsce zajął projekt Damiana Zapalskiego (III Ib), II miejsce Artura Halucha (II Ia) i III Dariusza Niedzieli (II Id).

Nagrodzone projekty można zobaczyć w gablocie w internacie.

 

 

 

 

 

Zwycięzcom gratulujemy !!!

04-10-2017 Małopolska Chmura Edukacyjna p. Michał Radczuk

Zapraszamy do rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z grupy elektryczno-elektronicznej, prowadzonych on-line w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II. Uczestnictwo w zajęciach mogą deklarować uczniowie klas 2, 3 i 4 elektronicznych. Regulamin rekrutacji dostępny w załączniku, lub na stronie https://www.malopolska.pl/ksztalcenie-i-doradztwo-zawodowe/dokumenty-dla-partnerow.
 Informacje i zapisy u p. Michała Radczuka.

04-10-2017 KOMUNIKAT DLA WĘDKARZY ! dyr. Tadeusz Piszkowski

 

Informujemy, że w sobotę  14 października 2017r. rozegrane będą XIX SPINNINGOWE MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE (planowany wyjazd spod szkoły o 9.00 – powrót około godz.16.00).
Osoby chętne, proszone są o kontakt z jednym z organizatorów.

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do środy 11 października 2017r.
Zawody rozegrane zostaną na komercyjnym łowisku w miejscowości Kobylany w Dolinie Będkowskiej. Dla uczniów postaramy się zorganizować bezpłatny transport. Zapraszamy
                            
                        Przemysław Cienkosz – gabinet W-F
                        Tadeusz Piszkowski – pokój nr 122


Kraków, 4 października 2017r.


03-10-2017 Notatki w Internecie p. Barbara Ciborowska

      Z przyjemnością informujemy, że JAKUB LALIK i TYMON WIDERSKI – uczniowie klasy 3IB zdobyli I nagrodę w konkursie organizowanym przez AGH: „Notatki w Internecie”. Przedmiotem konkursu było nakręcenie filmu o tematyce naukowej i edukacyjnej z nauk przyrodniczych i ścisłych.

Zwycięska praca nosiła tytuł „Tajemnica Złotej Liczby i Ciągu Fibonacciego”.

Link do nagrodzonego filmu:http://notatki.cel.agh.edu.pl

Opiekunem naukowym była p. Barbara Ciborowska. Gratulujemy !!!

29-09-2017 Wymiana polsko - chińska p. Paweł Koszałka

   W piątek 22. września oficjalnie zakończyliśmy wizytę delegacji uczniów i nauczycieli z Technician Institute/College of Electronical Engineering z miasta Xuzhou w prowincji Jiangsu w Chinach. Grupa gościła w naszej szkole od 10. września, a w tym samym czasie druga część delegacji z tej szkoły była gościem Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 1 w Nowej Hucie. Podczas uroczystości, która się wtedy odbyła goście z Chin otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach z zakresu elektroniki (monitoringu), telekomunikacji oraz studia TV, które przeprowadziliśmy dla nich w ZSŁ. Uczestnicy wymiany polsko - chińskiej docenili piękno i walory Krakowa oraz polskiej historii, kultury i tradycji. Pobytowi delegacji towarzyszyła bardzo dobra atmosfera oraz wzajemna życzliwość i zaangażowanie. W niedzielę 24. września goście z Chin odjechali do Warszawy, gdzie z Lotniska Chopina wylecieli do Pekinu.
Za niedługo, bo już 10. października grupa nauczycieli i uczniów z ZSŁ uda się z rewizytą do Xuzhou.

fot. Michalina Bizoń więcej zdjęć na FB ZSŁ

   Fot. Michaliza Bizoń

28-09-2017 42 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

Komisja Języka Angielskiego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 42 Olimpiadzie Języka Angielskiego. Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Czekamy na chętnych do 20-ego października 2017 roku. Informacje na temat organizacji zawodów znajdują się tutaj:

http://oja.wsjo.pl/terminarz/


Strony: 159
[←cofnij]
[26]
[27]
[28]
[29]
[30]
[dalej→]