Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

23-10-2017 Ślubowanie klas pierwszych p. Dorota Madej

    Dnia 13 października 2017r. w kinie Kijów odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Technikum Łączności nr 14.  Pan Dyrektor Paweł Kucharczyk po przywitaniu uczestników wygłosił krótkie przemówienie, w którym wyraził przekonanie, iż podczas czterech lat nauki oprócz wiedzy i umiejętności nowi uczniowie znajdą życzliwość  i zrozumienie ze strony wszystkich pracowników oraz życzył im rozwoju talentów.
  Kolejnym punktem uroczystości było wypowiedzenie przez przedstawicieli klas i ich wychowawców słów przysięgi. Następnie zostały wręczone nagrody dla laureatów corocznego konkursu wiedzy  o szkole zorganizowanego przez profesorów: Tomasza Popiołka i Tadeusza Januszka. Trzy pierwsze miejsca zajęli:
1.  Karol Kowalski -  1 id,  
2.  Katarzyna Krzystanek  - 1 ic,
3.  Kacer Kurek - 1 ea.

   W części artystycznej wystąpili uczniowie, którzy  zostali entuzjastycznie przyjęci i nagrodzeni dużymi brawami. Spotkanie zakończyło się projekcją filmu pt. "Twój Vincent". Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz jego opiekunce pani profesor Agnieszce Osuch za przygotowanie uroczystości.

 

Fot. Paweł Wojda

Zdjęcia ze ślubowania autorstwa Pawła Wojdy na FB ZSŁ

21-10-2017 Koło Programowania

Uczniów zainteresowanych programowaniem w języku C/C++, chcących uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego zakresu, zapraszam na spotkania organizacyjne, które odbędą się:

  • grupa zaawansowana - w środę 25 października godz. 16.40 w pracowni 514i – prowadzenie – dr  A. Dyrek,
  •  I grupa początkująca – w czwartek 26 października godz. 15.00 w pracowni 511i– prowadzenie – mgr P. Koszałka,
  • II grupa początkująca – w czwartek 26 października godz. 16.40 w pracowni 514i– prowadzenie – dr A. Dyrek,

20-10-2017 Konkurs recytatorski p. Agnieszka Kozłowska

19 października 2017 odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, który, mamy nadzieję, stanie się stałym punktem w programie corocznych wydarzeń mających miejsce w ZSŁ. Niektórych uczestników wprawdzie pokonała trema, nierozerwalnie związana z występami publicznymi, pozostali zaprezentowali wysoki poziom, wywołując szczery śmiech, żywe zainteresowanie, a nawet silny dreszcz emocji, zarówno u Jury, jak i wśród publiczności.
Na największe uznanie (Grand Prix) zasłużyła Michalina Owczarek z kl.4Ic, która swój monolog, będący fragmentem reportażu laureatki Nagrody Nobla Swietłany Aleksijewicz pt. Ostatni świadkowie, wypowiedziała w sposób tak przejmujący i sugestywny, że wywołała wzruszenie zgromadzonych w świetlicy słuchaczy.
Pierwszą nagrodę wywalczył Mateusz Rapacz z kl. 1Ea, który wyposażony w niezbędny rekwizyt w postaci marchewki, recytował z wielką swobodą i niezwykłą naturalnością fragment tekstu S. Mrożka pt. Lew. Jury uległo  także  bezpretensjonalnemu urokowi Piotra Molusa - ucznia klasy 4Ea, który zdobył drugą nagrodę, przygotowując zabawny i błyskotliwy tekst pt. Podrywacz.
Trzecie miejsce przyznano Gabrieli Zawadzkiej z kl.2Ia, która zaprezentowała fragment powieści Metro 2034, wzbogacając swoją recytację starannie dobranymi  rekwizytami i strojem.
Jury postanowiło także przyznać trzy wyróżnienia, dla dobrze zapowiadających się talentów recytatorskich: Klaudii Rzeszutko z kl.1Ed, Piotra Dąbrowskiego z 1Ic oraz Piotra Opoki z 1Ec.
 Gratulujemy nie tylko nagrodzonym, ale także wszystkim, którzy mieli odwagę wyjść na scenę i zaprezentować swoje umiejętności. Zdjęcia na FB ZSŁ

20-10-2017 ZSŁ w Chinach p. Paweł Koszałka

W środę 12 pażdziernika około godziny 12 polskiego czasu grupa naszych uczniów i nauczycieli dotarła do Technician Institute/College of Electronical Engineering w mieście Xuzhou w prowincji Jiangsu w Chinach. Wcześniej, po przylocie do Pekinu, lotem z Warszawy z przesiadką w Moskwie, połączyli się z grupą uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Nowej Hucie. Następnie wspólnie przyjechali pociągiem do Xuzhou trasa liczącą ok 750 km. Następnego dnia po powitalnej kolacji uczniowie zaczęli już ćwiczenia w szkole w Xuzhou.

 

 

 

 

Fotorelacje z pobytu w Chinach:
FB ZSŁ

FB ZSŁ 2

19-10-2017 Dzień Edukacji Narodowej w Internacie p. Justyna Kaleta, p. Dominika Pilch, p. Magdalena Maciąg-Świontek

„Kiedy do raju przybywa nauczyciel, który dobrze przeżył swoje życie na świętym obowiązku nauczania, wtedy otwierają się drzwi - dla nauczycieli zarezerwowana jest łaska prawie kapłaństwa”. (Jan XXIII)
Motto towarzyszące uroczystości z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej było motywem przewodnim. Młodzież przygotowała program artystyczny, w którym humor przeplatał się z refleksją. Spotkanie rozpoczęło się w rytmach muzycznych ballad, wykonanych przez Mateusza Staronia. Następnie zgromadzeni goście mieli okazję dowiedzieć się „Skąd wziął się wychowawca w internacie ZSŁ”. Salwy śmiechu wywołał skecz zagrany przez wybitnych aktorów - wychowanków: Katarzynę Ziemblę II Ia, Klaudię Curyło II Ia, Natalię Sztuder II Ia, Julię Moś II Ia, Patrycję Paleczną III Ia, Wojciecha Kotarbę IV Ti, Szymona Byka IV Id, Mateusza Kleszcza II Ic, Jakuba Wójcika II Ec, Piotra Ślęczka I K,  Kacpra Kurka I Eb, Dawida Ryskalę I Ia, Kamila Hodurka I Ea, Jakuba Kusia I Ic.
    Wzruszającym momentem było wykonanie przez Julię Moś utworu „Ile udźwignie niebo” zespołu Moa. Julia swoim urzekającym głosem wywołała dużo emocji wśród zebranych, a tym samym zakończyła część artystyczną.
Poprzez życzenia Jakub Garus (I Ia) oraz Dawid Ryskala w imieniu wszystkich mieszkańców Internatu wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy wychowawczej, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

 

 

 

My również dziękujemy młodzieży za zaangażowanie.

18-10-2017 Konkurs SIGG p. Halina Siemińska

SIGG - WIRTUALNE PIENIĄDZE, PRAWDZIWE EMOCJE! W Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej mogą wziąć udział 2-4 osobowe zespoły uczniów zgłaszane przez nauczyciela – zgłoś swój zespół

  • podaj nauczycielowi podstaw przedsiębiorczości - opiekunowi zespołu nazwę i skład zespołu
  • wypełnij formularz zgłoszeniowy (https://sigg.gpw.pl/ – rejestracja ucznia) – przesyła każdy członek zespołu(uczniowie niepełnoletni dostarczają opiekunowi zgodę rodziców na udział w grze)

Nagrody pieniężne w wysokości
•    4 tysięcy złotych otrzyma Zespół, który zdobył 1 miejsce w I etapie Gry.
•    4 tysięcy złotych otrzyma Zespół, który zdobył 1 miejsce w II etapie Gry.
•    5 Zespołów, które uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w Finale SIGG.
1 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 10 tysięcy złotych
2 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 8 tysięcy złotych
3 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 6 tysięcy złotych
4 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 4 tysięcy złotych
5 miejsce nagroda dla Zespołu w wysokości 4 tysięcy złotych
Wyróżnionych zostanie 15 kolejnych najlepszych Zespołów w Finale SIGG
od 6 do 10 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 2 tysięcy złotych
od 11 do 15 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 1800 złotych
od 16 do 20 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 1500 złotych


18-10-2017 Konkurs wiedzy o USA p. Katarzyna Choroszy

Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych
Etap szkolny konkursu odbędzie się dnia 26 października (czwartek) o godzinie 13.00 w sali 218i (INTERNAT).
Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą smartfonów, tabletów lub laptopów z dostępem do Internetu (w internacie nie ma wifi). Gdyby ktoś nie był w stanie przynieść swojego sprzętu, prosimy o wcześniejszą (do środy 25 października) informację do pani Katarzyny Choroszy (gabinet 104a), rozwiążemy problem.

17-10-2017 Konkurs ortograficzny p. Ewa Piszkowska

Komisja Polonistyczna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w corocznym konkursie o tytuł Mistrza Ortografii ZSŁ.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka polskiego do dnia 25.10.2017.

17-10-2017 XIX Mistrzostwa Spinningowe ZSŁ dyr. Tadeusz Piszkowski

W XIX Spinningowych Mistrzostwach Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, które odbyły się w sobotę 14 października 2017r. na łowisku komercyjnym w Dolinie Będkowskiej uczestniczyło 13 osób – siedmioro uczniów, trzech ojców, dwóch opiekunów oraz Sędzia Senior Obserwator, reprezentujący rodzinę bliźniaków – zwycięzców.
   Po raz pierwszy zdarzyło się, aby do rywalizacji przystąpiła kobieta – z radością w naszym gronie przywitaliśmy Magdalenę Szewczyk z kl. 1Ed, która dopingowana przez swojego tatę dzielnie rywalizowała z mężczyznami i wyróżniona została za złowienie dwóch miarowych pstrągów tęczowych.


Wśród uczniowskiej grupy męskiej najlepszy okazał się Jacek Nakielski z klasy 2Ed, który wyholowując trzy duże karpie, kilka tęczaków, a nawet karasia srebrzystego (w każdym przypadku metodą spinningową !) wyraźnie wyprzedził pozostałych uczestników, broniąc tytułu mistrzowskiego wywalczonego rok temu.
Na drugim miejscu sklasyfikowany został jego brat – Jakub, także z klasy 2Ed.  Wicemistrz złowił dwa piękne pstrągi tęczowe. Trzecia lokata przypadła w udziale Sebastianowi Gębusiowi z kl. 4Ib, który złowił sporego pstrąga i kilka drobnych okoni. Dla pozostałych zawodników zabrakło miejsca na podium, chociaż żaden nie wrócił do domu „o kiju”.
Do poziomu Mistrza dostroił się jego tata – Pan Jerzy Nakielski, który raz po raz wzbudzał zazdrość u obecnych na łowisku wędkarzy – imponował skutecznością i dużymi umiejętnościami, dopisywało mu też szczęście. Rywalizację wśród opiekunów wygrał Pan Przemysław Cienkosz, którego ponad dwukilogramowy okaz pstrąga tęczowego zdołał przyćmić nieco mniejszą zdobycz autora niniejszej notatki.   

Tadeusz Piszkowski

Więcej zdjęć na: FB ZSŁ

12-10-2017 Zajęcia dodatkowe - Python

Wszystkich uczniów zainteresowanych programowaniem w języku Python, chcących uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego zakresu, zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się poniedziałek 23 października 2017 r. o godzinie 13.55 w pracowni komputerowej 514i.

Kilka szczegółów: zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu – w poniedziałek lub we wtorek - w zależności od potrzeb i możliwości uczestników – w godzinach 13.55 do 15.45 (lekcja nr 8 i 9). Prowadzącym zajęcia będzie Pan Łukasz Blitek. O pozostałe informacje proszę zwracać się bezpośrednio do prowadzącego (pracownia komputerowa 514i).

Strony: 159
[←cofnij]
[25]
[26]
[27]
[28]
[29]
[dalej→]