Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

30-10-2017 Międzynarodowa Konferencja Przedstawicieli Środowisk Kościuszkowskich Dominika Żuchowska

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Tadeusza Kościuszki.
    W dniach 13-14 października 2017r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbywała się Międzynarodowa Konferencja Przedstawicieli Środowisk Kościuszkowskich - Integracja wokół Kościuszki.
    Konferencję zorganizował Komitet Kopca Kościuszki pod auspicjami UNESCO - w ramach obchodów 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. W konferencji uczestniczyli uczniowie: Angelika Chudaszek z kl. 4Ic oraz Jakub Litewka i Jakub Frydrych z kl. 1Id pod opieką dr. Piotra Skałuby

 Na zdjęciu stoją od lewej strony Jakub Frydrych, prof. Mieczysław Rokosz - Prezes Komitetu Kopca Kościuszki i Jakub Litewka.

27-10-2017 KONKURS WIEDZY O USA – WYNIKI p. Katarzyna ChoroszyDO KOLEJNEGO ETAPU KONKURSU ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ NASTĘPUJĄCE OSOBY:

1.                      Patryk Żak, klasa  1ia

2.                      Konrad Gajewski,  2eb

3.                      Michał Madejski,  4ec

 Prosimy w/w osoby o pilny kontakt ze swoimi nauczycielami języka angielskiego.

27-10-2017 JUBILEUSZ 50 – LECIA INTERNATU ZSŁ p. Agata Szpyt

 

W dn. 21.10.2017r. obchodziliśmy JUBILEUSZ 50 – LECIA INTERNATU ZSŁ.

Młodzież przygotowała wspaniały koncert. Wszystkim towarzyszyła podniosła atmosfera pełna wzruszeń i wspomnień. Dziękuję osobom zaangażowanym w zorganizowanie spotkania i tym, którzy wzięli w nim udział. Mam nadzieję, że na następnym jubileuszu będzie równie sympatycznie.

Więcej zdjęć na FB ZSŁ

26-10-2017 Konkurs wiedzy o Małopolsce p. Barbara Wakszyńska

Zespół Smocze technologie z klasy 2 Ia( w składzie: Agnieszka Pałka, Julia Moś, Daniel Mika) , reprezentujący naszą szkołę w konkursie

„My Małopolska – Co Ty wiesz o regionie?” zajął II miejsce.

Prezentacja opracowana na ten etap nosiła tytuł ” Smok zaŁączony”. Smocze technologie „wskrzesiły” Smoka Wawelskiego, który łagodniejszy i spokojniejszy urzekał swoim wdziękiem zebraną publiczność (suczka Fredka w przebraniu).
Drużyny, które wzięły udział w finałowych rozgrywkach zostały wyłonione podczas eliminacji internetowych, w których spróbowali swoich sił uczniowie ponad stu szkół z całego województwa.

Do dzisiejszego, ostatniego etapu, zakwalifikowało się tylko dziesięć najlepszych z nich. Aby otrzymać miano najlepszych znawców Małopolski trzeba było wykazać się w czterech konkurencjach: "Znasz li ten kraj”, "Smaki Małopolski”, "Znany – nieznany?” czy "Galimatias pytań” (więcej informacji o dzisiejszej uroczystości  na stronie) www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/wiemy

-kto-w-malopolsce-wie-najwiecej-o-malopolsce

Grupa startowała pod opieką pani Barbary Wakszyńskiej. Gratulacje! więcej zdjęc na FB ZSŁ

24-10-2017 Olimpiada Cyfrowa

Do 16 listopada trwa rejestracja Uczestników i Uczestniczek do Olimpiady Cyfrowej pod adresem: www.olimpiadacyfrowa.pl/zglos/olimpiada To konkurs interdyscyplinarny, zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, sprawdzający kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Jego organizatorem jest fundacja Nowoczesna Polska.

Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji i którzy rozumieją język mediów. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. W sposób przemyślany kształtują swój wizerunek i relacje. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

www.olimpiadacyfrowa.pl

W II edycji Olimpiady Cyfrowej skupimy się na *kreatywnym korzystaniu z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości*. Tym zagadnieniom zostanie poświęcona duża część zadań stawianych przed Uczestnikami i Uczestniczkami na każdym etapie Olimpiady.

*Pierwszy etap zmagań odbędzie się 23 listopada o godz. 10:00*. Wtedy uruchomiony zostanie test on-line, do którego dostęp otrzymają wyłącznie zarejestrowane wcześniej osoby. Na rozwiązanie zadań Uczestnicy i Uczestniczki będą mieli 60 minut.

Drugi etap polegał będzie na realizacji projektu medialnego, którego temat związany będzie z motywem przewodnim Olimpiady. Uczestnicy i Uczestniczki będą realizować swoje projekty od 2 stycznia do 12 lutego 2018 r.

Najlepsze i najlepsi z nich w kwietniu 2017 r. spotkają się na zawodach finałowych w Warszawie, podczas których zawalczą o cenne nagrody. *Laureaci otrzymają indeksy jednych z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce - Collegium Civitas i Akademii Leona Koźmińskiego - wraz z rocznym czesnym. *Uczestnicy i Uczestniczki zawodów finałowych otrzymają tytuł Laureata/Laureatki lub Finalisty/Finalistki Olimpiady Cyfrowej, potwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zasady rekrutacji Olimpijczyków na studia określone zostaną w uchwałach Senatów wyższych uczelni i podane do wiadomości publicznej w maju 2018 r.

RejestracjiUczestników i Uczestniczek dokonuje Przewodniczący lub Przewodnicząca Komitetu Szkolnego, wypełniając formularz w Elektronicznym Systemie Zgłoszeń na stronie *www.olimpiadacyfrowa.pl/ *. Pod tym adresem znaleźć można również regulamin i program Olimpiady oraz wykaz obowiązkowej i zalecanej literatury. Podstawowym źródłem wiedzy dla Uczestników i Uczestniczek są zasoby serwisu www.edukacjamedialna.edu.pl/ . Uczniów i uczennice zachęcamy do samokształcenia, a nauczycieli i nauczycielki, którzy wspierają podopiecznych i podopieczne w przygotowaniach, do prowadzenia zajęć edukacji cyfrowej i medialnej w swoich szkołach.

W tym roku organizujemy już drugą edycję Olimpiady, ale od wielu lat realizujemy projekty kształtujące kompetencje cyfrowe i medialne dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Stworzyliśmy */Katalog kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych/*, który jest propozycją kompleksowego programu edukacji cyfrowej i medialnej. Obejmuje on wiele obszarów: od korzystania z informacji, poprzez język mediów i bezpieczeństwo, aż po aspekty ekonomiczne, etyczne i prawne. Na podstawie /Katalogu /tworzymy materiały edukacyjne, które publikujemy w serwisie edukacjamedialna.edu.pl. Obecnie jest ich ponad 200 i można wykorzystywać je zupełnie bezpłatnie na wszystkich etapach nauczania – od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne. Zachęcamy do realizowania zajęć na ich podstawie. Materiały zgromadzone w serwisie są podstawowym źródłem informacji dla Uczestników i Uczestniczek Olimpiady Cyfrowej i warto wykorzystywać je podczas przygotowań do olimpijskich zmagań.

Mamy nadzieję, że uczniowie i uczennice Państwa szkoły licznie wezmą udział w Olimpiadzie Cyfrowej, a nauczyciele i nauczycielki będą wykorzystywać w swojej pracy dydaktycznej materiały z serwisu edukacjamedialna.edu.pl.

*Patroni honorowi:*Ministerstwo Cyfryzacji, Polski Komitet ds. UNESCO, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej

*Główny Partner merytoryczny:*Collegium Civitas

*Partnerzy: *Akademia Leona Koźmińskiego, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Evens, Fundacja Orange, Fundacja Panoptykon, Fundacja Piąte Medium, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

*Patron medialny:*Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

*Projekt dofinansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.*

23-10-2017 Konkurs MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA p. Barbara Ciborowska

Dnia 25 października 2017r. odbędzie się etap szkolny konkursu.

Osoby biorące udział w konkursie proszone są o zgłoszenie się w tym dniu o godz. 9:20 w sali 218i w internacie.

Każdy z uczestników przynosi przybory do pisania i kreślenia.
NIE WOLNO UŻYWAĆ KALKULATORÓW ANI TABLIC !!!

23-10-2017 Ślubowanie klas pierwszych p. Dorota Madej

    Dnia 13 października 2017r. w kinie Kijów odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Technikum Łączności nr 14.  Pan Dyrektor Paweł Kucharczyk po przywitaniu uczestników wygłosił krótkie przemówienie, w którym wyraził przekonanie, iż podczas czterech lat nauki oprócz wiedzy i umiejętności nowi uczniowie znajdą życzliwość  i zrozumienie ze strony wszystkich pracowników oraz życzył im rozwoju talentów.
  Kolejnym punktem uroczystości było wypowiedzenie przez przedstawicieli klas i ich wychowawców słów przysięgi. Następnie zostały wręczone nagrody dla laureatów corocznego konkursu wiedzy  o szkole zorganizowanego przez profesorów: Tomasza Popiołka i Tadeusza Januszka. Trzy pierwsze miejsca zajęli:
1.  Karol Kowalski -  1 id,  
2.  Katarzyna Krzystanek  - 1 ic,
3.  Kacer Kurek - 1 ea.

   W części artystycznej wystąpili uczniowie, którzy  zostali entuzjastycznie przyjęci i nagrodzeni dużymi brawami. Spotkanie zakończyło się projekcją filmu pt. "Twój Vincent". Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz jego opiekunce pani profesor Agnieszce Osuch za przygotowanie uroczystości.

 

Fot. Paweł Wojda

Zdjęcia ze ślubowania autorstwa Pawła Wojdy na FB ZSŁ

21-10-2017 Koło Programowania

Uczniów zainteresowanych programowaniem w języku C/C++, chcących uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego zakresu, zapraszam na spotkania organizacyjne, które odbędą się:

  • grupa zaawansowana - w środę 25 października godz. 16.40 w pracowni 514i – prowadzenie – dr  A. Dyrek,
  •  I grupa początkująca – w czwartek 26 października godz. 15.00 w pracowni 511i– prowadzenie – mgr P. Koszałka,
  • II grupa początkująca – w czwartek 26 października godz. 16.40 w pracowni 514i– prowadzenie – dr A. Dyrek,

20-10-2017 Konkurs recytatorski p. Agnieszka Kozłowska

19 października 2017 odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, który, mamy nadzieję, stanie się stałym punktem w programie corocznych wydarzeń mających miejsce w ZSŁ. Niektórych uczestników wprawdzie pokonała trema, nierozerwalnie związana z występami publicznymi, pozostali zaprezentowali wysoki poziom, wywołując szczery śmiech, żywe zainteresowanie, a nawet silny dreszcz emocji, zarówno u Jury, jak i wśród publiczności.
Na największe uznanie (Grand Prix) zasłużyła Michalina Owczarek z kl.4Ic, która swój monolog, będący fragmentem reportażu laureatki Nagrody Nobla Swietłany Aleksijewicz pt. Ostatni świadkowie, wypowiedziała w sposób tak przejmujący i sugestywny, że wywołała wzruszenie zgromadzonych w świetlicy słuchaczy.
Pierwszą nagrodę wywalczył Mateusz Rapacz z kl. 1Ea, który wyposażony w niezbędny rekwizyt w postaci marchewki, recytował z wielką swobodą i niezwykłą naturalnością fragment tekstu S. Mrożka pt. Lew. Jury uległo  także  bezpretensjonalnemu urokowi Piotra Molusa - ucznia klasy 4Ea, który zdobył drugą nagrodę, przygotowując zabawny i błyskotliwy tekst pt. Podrywacz.
Trzecie miejsce przyznano Gabrieli Zawadzkiej z kl.2Ia, która zaprezentowała fragment powieści Metro 2034, wzbogacając swoją recytację starannie dobranymi  rekwizytami i strojem.
Jury postanowiło także przyznać trzy wyróżnienia, dla dobrze zapowiadających się talentów recytatorskich: Klaudii Rzeszutko z kl.1Ed, Piotra Dąbrowskiego z 1Ic oraz Piotra Opoki z 1Ec.
 Gratulujemy nie tylko nagrodzonym, ale także wszystkim, którzy mieli odwagę wyjść na scenę i zaprezentować swoje umiejętności. Zdjęcia na FB ZSŁ

Strony: 155
[←cofnij]
[20]
[21]
[22]
[23]
[24]
[dalej→]