Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

06-10-2017 Konkurs na logo Internatu ZSŁ p. Beata Sosenko

W ostatnim tygodniu września został rozstrzygnięty konkurs na logo internatu. I miejsce zajął projekt Damiana Zapalskiego (III Ib), II miejsce Artura Halucha (II Ia) i III Dariusza Niedzieli (II Id).

Nagrodzone projekty można zobaczyć w gablocie w internacie.

 

 

 

 

 

Zwycięzcom gratulujemy !!!

04-10-2017 Małopolska Chmura Edukacyjna p. Michał Radczuk

Zapraszamy do rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z grupy elektryczno-elektronicznej, prowadzonych on-line w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II. Uczestnictwo w zajęciach mogą deklarować uczniowie klas 2, 3 i 4 elektronicznych. Regulamin rekrutacji dostępny w załączniku, lub na stronie https://www.malopolska.pl/ksztalcenie-i-doradztwo-zawodowe/dokumenty-dla-partnerow.
 Informacje i zapisy u p. Michała Radczuka.

04-10-2017 KOMUNIKAT DLA WĘDKARZY ! dyr. Tadeusz Piszkowski

 

Informujemy, że w sobotę  14 października 2017r. rozegrane będą XIX SPINNINGOWE MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE (planowany wyjazd spod szkoły o 9.00 – powrót około godz.16.00).
Osoby chętne, proszone są o kontakt z jednym z organizatorów.

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do środy 11 października 2017r.
Zawody rozegrane zostaną na komercyjnym łowisku w miejscowości Kobylany w Dolinie Będkowskiej. Dla uczniów postaramy się zorganizować bezpłatny transport. Zapraszamy
                            
                        Przemysław Cienkosz – gabinet W-F
                        Tadeusz Piszkowski – pokój nr 122


Kraków, 4 października 2017r.


03-10-2017 Notatki w Internecie p. Barbara Ciborowska

      Z przyjemnością informujemy, że JAKUB LALIK i TYMON WIDERSKI – uczniowie klasy 3IB zdobyli I nagrodę w konkursie organizowanym przez AGH: „Notatki w Internecie”. Przedmiotem konkursu było nakręcenie filmu o tematyce naukowej i edukacyjnej z nauk przyrodniczych i ścisłych.

Zwycięska praca nosiła tytuł „Tajemnica Złotej Liczby i Ciągu Fibonacciego”.

Link do nagrodzonego filmu:http://notatki.cel.agh.edu.pl

Opiekunem naukowym była p. Barbara Ciborowska. Gratulujemy !!!

29-09-2017 Wymiana polsko - chińska p. Paweł Koszałka

   W piątek 22. września oficjalnie zakończyliśmy wizytę delegacji uczniów i nauczycieli z Technician Institute/College of Electronical Engineering z miasta Xuzhou w prowincji Jiangsu w Chinach. Grupa gościła w naszej szkole od 10. września, a w tym samym czasie druga część delegacji z tej szkoły była gościem Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 1 w Nowej Hucie. Podczas uroczystości, która się wtedy odbyła goście z Chin otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach z zakresu elektroniki (monitoringu), telekomunikacji oraz studia TV, które przeprowadziliśmy dla nich w ZSŁ. Uczestnicy wymiany polsko - chińskiej docenili piękno i walory Krakowa oraz polskiej historii, kultury i tradycji. Pobytowi delegacji towarzyszyła bardzo dobra atmosfera oraz wzajemna życzliwość i zaangażowanie. W niedzielę 24. września goście z Chin odjechali do Warszawy, gdzie z Lotniska Chopina wylecieli do Pekinu.
Za niedługo, bo już 10. października grupa nauczycieli i uczniów z ZSŁ uda się z rewizytą do Xuzhou.

fot. Michalina Bizoń więcej zdjęć na FB ZSŁ

   Fot. Michaliza Bizoń

28-09-2017 42 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

Komisja Języka Angielskiego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 42 Olimpiadzie Języka Angielskiego. Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Czekamy na chętnych do 20-ego października 2017 roku. Informacje na temat organizacji zawodów znajdują się tutaj:

http://oja.wsjo.pl/terminarz/


27-09-2017 Konkurs wiedzy o USA p. Katarzyna Choroszy

Komisja Języka Angielskiego zaprasza uczniów chętnych do udziału w Konkursie wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych organizowanym przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Konsulat Generalny Ambasady Stanów Zjednoczonych. Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Termin zgłaszania upływa 12 października 2017 roku. Pod koniec października odbędzie się etap szkolny konkursu. Szczegóły na stronie http://bg.up.krakow.pl/?p=2930

27-09-2017 Piknik Integracyjny p. Grzegorz Turdza

W dniu 26.09.2017 r. odbył się w Parku im. Wojciecha Bednarskiego Piknik Integracyjny organizowany przez Centrum Kultury Podgórza.

W organizacji pomagali uczniowie naszej szkoły z kl. 4Ed: BARTEK BURDA, KAMIL KNAPIK, DARIUSZ LENIARTEK, SZYMON OGÓREK, MACIEJ MIREK, BARTEK JANCZAK oraz JAN JASKOT z kl. 2Ed.

Serdecznie dziękuję wymienionym osobom za ponadprzeciętne zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie zabaw i konkursów. Mam nadzieję że radość oraz uśmiech na twarzach uczestników na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Dziękuję również panu Maksymowi Szpuleckiemu za obecność i opiekę nad wyżej wymienioną grupą.

26-09-2017 Informatyczne kursy zawodowe w ZSŁ

Zespół Szkół Łączności bierze udział w projekcie Gminy Miejskiej Kraków pod nazwą „Centrum Kompetencji Zawodowych w branży : budowlanej (B), mechanicznej (M), turystyczno-gastronomicznej (T), elektryczno-elektronicznej (E), rolniczo-leśnej z ochroną środowiska (R), administracyjno-usługowej (A) w Gminie Miejskiej Kraków”.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2,  Poddziałanie 10.2.1 „Kształcenie zawodowe uczniów – ZIT” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt CKZ w latach 2017- 2019 przewiduje m.in. realizację szeregu kursów doskonalących umiejętności zawodowe.

W ramach projektu ogłaszamy nabór uczniów na kurs "Projektowanie i programowanie gier 3D w środowisku WebGL" w wymiarze 30 godzin. Liczba miejsc na kursie: 20
oraz kurs "Projektowanie nowoczesnych aplikacji webowych MEAN Stack, w oparciu o serwer NodeJS" w wymiarze 30 godzin. Liczba miejsc na kursie: 10.

Zainteresowanych uczniów prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w projekcie oraz zgłaszanie się do wicedyrektorów Renaty Gołąb lub Artura Wardasa w celu pobrania formularza zgłoszeniowego.

W załączeniu REGULAMIN UCZESTNICTWA

25-09-2017 Konkurs fotograficzny p. Dorota Madej

UWAGA!     

   
Biblioteka ogłasza konkurs fotograficzny pt. Książka najlepszym przyjacielem człowieka.
Prosimy o dostarczenie 3 podpisanych zdjęć w postaci papierowej (w formacie 15 cm  x 21 cm) oraz elektronicznej (biblioteka@tl.krakow.pl) do 31 października 2017.

Grafika Pixabay

Strony: 151
[←cofnij]
[18]
[19]
[20]
[21]
[22]
[dalej→]