Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

05-01-2018 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (kat. informatyka) p. Paweł Koszałka

  Uczniów czwartych klas informatycznych zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii informatyka. Jest to konkurs organizowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Laureaci i finaliści olimpiady będą zwolnieni z procesu rekrutacji na wybranych kierunkach studiów, zarówno na AGH jak i wielu innych polskich uczelniach. W poprzednich edycjach  OOWEE reprezentanci ZSŁ sięgnęli po tytuły laureata oraz finalistów.

Warunkiem wzięcia udział w eliminacjach szkolnych jest wypełnienie do niedzieli 7.01. (do godz. 20:00) FORMULARZA rejestracyjnego a następnie wypełnienie testu online, do którego link zostanie przesłany po rejestracji. Dostęp do testu będzie otwarty od poniedziałku 8.01. (od godz. 10:00) do wtorku 9.01. (do godz. 22:00). Uczestnicy z najlepszymi wynikami z testu zostaną wybrani do reprezentacji ZSŁ, która następnie weźmie udział w eliminacjach na AGH.

Szczegółowe informacje o olimpiadzie znajdują się na stronie: http://www.oowee.pl/


03-01-2018 Kangur Matematyczny p. Bożena Marszał

    Komisja matematyczna informuje, że 15 marca odbędzie się w naszej szkole dwudziesta siódma edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2018.

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w konkursie i uiszczenie opłaty w wysokości 9 zł. u nauczyciela uczącego matematyki lub bezpośrednio do opiekuna konkursu-pani Bożeny Marszał. Termin dokonywania zgłoszeń wraz z wpłatą mija 19 stycznia.
( Lista ma zawierać: imię, nazwisko, klasę ).

02-01-2018 XIV Edycja Konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Paweł Najman

W obecnym roku szkolnym odbyła się już XIV edycja szkolnego konkursu "MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY". Konkurs ten jest wzorowany na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych; Mistrzostwach Polski w GMiL - http://gmil.pwr.edu.pl/.

W eliminacjach udział wzięło aż 119 uczniów ZSŁ, zaś do finału zakwalifikowało się 34 uczestników. Zwycięzcą tej edycji został Stefan Kowalczyk z klasy 2Ic, który jako jedyny rozwiązał ostatnie najtrudniejsze zadanie. Każde zadanie zostało rozwiązane przez co najmniej jednego uczestnika. Pięciu najlepszych uczestników finału otrzyma nagrody. Gorąco zachęcamy do treningu zadaniowego. Serdecznie gratulujemy.

FINAŁ

Lista_uczestnikow_finału

02-01-2018 Szalchetna Paczka p. Justyna Kaleta, Dominika Pilch.

Grudzień to miesiąc szlachetnych inicjatyw, kiedy to, między innymi ze względu na zbliżające  się święta,  stajemy się bardziej empatyczni i wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. W internacie tradycyjnie już staramy się pomóc najuboższym, włączając się w akcję „Szlachetna paczka”,  poprzez zbiórkę artykułów żywnościowych i rzeczy najbardziej potrzebnych wybranej rodzinie. Również w tym roku młodzież stanęła na wysokości zadania i z dużym zaangażowaniem wsparła wspomnianą akcję.
Obdarowana rodzina przesłała kartkę, w której wyraziła swoją wdzięczność za okazane im serce.
Bardzo dziękuje Wszystkim, którzy zechcieli pomóc.
Kierownik i wychowawcy internatu.

02-01-2018 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

W ostatnim turnieju szachowym świetnie zagrał Mateusz Bac-Zajdel z klasy I Ec.
Przedstawiam wyniki czwartego i piątego turnieju wraz z klasyfikacją ogólną. Kolejne turnieje odbędą się w marcu.
Zapraszam Paweł Najman.

GRAND PRIX

TURNIEJ 4 - RUNDA 8

TURNIEJ 5 RUNDA 9

02-01-2018 Konkurs mitologiczny p. Ewa Piszkowska

Komisja Polonistyczna z przyjemnością informuje, że w XXIV Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku zorganizowanym przez Centrum Kultury Podgórza nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:
•    W konkursie plastycznym „Potęga i trud – los Heraklesa” - II miejsce uzyskała Agnieszka Lange (op. B. Bogusz), III miejsce - Katarzyna Krzystanek (op. A. Kozłowska),  wyróżnienie Hubert Kos (op. A. Osuch) i Maria Soszka (op. E. Piszkowska)
•    w konkursie literackim  „Siła młodości – jak sprostać wyzwaniom, próbom
i przeciwnościom”-  I miejsce Weronika Adamek za wiersz „Tango ze śmiercią” (op. B. Bogusz)
•    w teście wiedzy na poziomie podstawowym: IV miejsce Adrian Miernik (op. A. Kozłowska), V miejsce Daniel Borowy (op. M. Marcinkowska) i Konrad Kosałka  (op. A. Osuch), a wyróżnienie Dawid Szafrański (op. E. Piszkowska), Michał Szewczyk (op. E. Piszkowska) i Daniel Sędzik (op. M. Marcinkowska).

 

 

 

 

 

 

Na fotografii uczniowie, którzy odebrali nagrody z rąk dyrektorów: P. Kucharczyk i (gościnnie) R. Bąka.
 Serdecznie gratulujemy!

22-12-2017 Życzenia Świąteczne dyr. Paweł Kucharczyk

 

Grudzień 2017r.

22-12-2017 Wigilia w internacie Barbara Włosińska, Beata Sosenko

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."
C.K. Norwid


  

20 grudnia 2017r. do stołu wigilijnego wraz z zaproszonymi gośćmi zasiadła cała społeczność internatu. Był opłatek, były życzenia, nawet łzy wzruszenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy niejedną kolędę. Przez chwilę czas zatrzymał się w miejscu. Tu i teraz.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!

21-12-2017 Świąteczna Kartka dla Hospicjum św. Łazarza p. Beata Sosenko

6 grudnia 2017 roku w internacie przeprowadzona została akcja „Świąteczna Kartka dla Hospicjum św. Łazarza”.

Losowanie nagród - niespodzianek sprawiło młodzieży wiele radości, wywołało uśmiech na niejednej twarzy. Szczytny cel - osiągnięty podczas dobrej zabawy!

 

 

 

Więcej zdjęć na FB ZSŁ

 

21-12-2017 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

   W grudniu 2017 mija 150 rocznica urodzin  Józefa Piłsudskiego. W holu naszej szkoły otworzyliśmy wystawę poświęconą Marszałkowi.

 

 

 

fot. p. T. Januszek

Strony: 160
[←cofnij]
[18]
[19]
[20]
[21]
[22]
[dalej→]