Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

23-04-2018 Laureaci X edycji konkursu ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ p. Barbara Ciborowska

      „Zobaczyć Matematykę” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którego celem jest propagowanie treści matematycznych przy pomocy szeroko dostępnych metod komputerowych. Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W obecnej edycji jury przyznało:
•    jedną nagrodę drugiego stopnia,
•    jedną nagrodę trzeciego stopnia,
•    trzy wyróżnienia.
               Miło nam poinformować, że wśród pięciu laureatów X edycji konkursu znalazło dwóch uczniów Technikum Łączności nr 14.
Wyróżnienia otrzymali WIKTOR JUREK z kl.3IB za pracę „Tajemnice kuli” oraz SEBASTIAN OWCZAREK z kl. 4IC za pracę „Pseudaria”
Opiekunem merytorycznym prac była p. Barbara Ciborowska.
      Uroczyste wręczenie certyfikatów oraz nagród odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

                                                                      Serdecznie gratulujemy !!!

20-04-2018 Uczciliśmy pamięć Maksyma Szpuleckiego. p. Przemysław Cienkosz, p. Tadeusz Piszkowski

W niedzielę 15 kwietnia 2018r. zagraliśmy dla Maksa.
Nauczycielska reprezentacja ZSŁ niesiona głośnym dopingiem zapewnionym przez  Szkolne Koło Kibica w składzie: Paulina Pasternak (3Ia), Filip Szymeczko (2Ib), Filip Tatoń (3Ed ), Michał Szewczyk (3Ed ), Oskar Juszczyk (4Ea) wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej – Memoriale Maksyma Szpuleckiego, który zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 91 w Nowej Hucie.

Pan Dyrektor Paweł Kucharczyk grał na pozycji powracającego napastnika, pełniąc jednocześnie – w sposób wyróżniający – funkcję kapitana drużyny.

Nieustępliwy zespół stworzyli:
Tadeusz Piszkowski – stacjonarny bramkarz,
ksiądz Mirosław Pieprzyca – wszechobecny inspirator akcji zaczepnych,
Robert Dulowski – ostoja defensywnego porządku i ostatni czynnik ratunku,
Paweł Koszałka – napastnik na przekór własnym słabościom,
Paweł Najman – siła ataku i kąśliwego strzału,  
Krzysztof Janik – piłkarskie srebro – łącznościowy Zieliński,
Przemysław Cienkosz – zawodnik z parkietu, ale i zmiennik dla słabnącego chwilami golkipera.

Nauczyciele zagrali ambitnie, uznając zgodnie na koniec rywalizacji, że wynik sportowy jest sprawą trzeciorzędną.  Mecze przeplatane były spotkaniami z Rodziną Maksa i projekcją ciekawych filmów poświęconych naszemu przedwcześnie zmarłemu Koledze.

więcej zdjęć na FB ZSŁ                 

19-04-2018 Sprawozdanie z Finału 14 MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO P. Magdalena Czechowska-Buratowska


„Gentlemen! All of you have to grow a beard and a moustache, otherwise the world won’t be yours!” - to słowa zwycięzcy konkursu, Piotra Dąbrowskiego, ucznia klasy 1 Ic.

9 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:00 w świetlicy Zespołu Szkół Łączności odbył się finał 14 Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego, jak co roku, przez nauczycieli języka angielskiego w ZSŁ Małgorzatę Syc-Jędrychowską, Bernadettę Łozińską-Zięborak, Magdalenę Czechowską-Buratowską oraz Piotra Piekarskiego. W tym roku rywalizacja odbywała się pomiędzy zawodnikami z 4 szkół (łącznie z naszą). Gościliśmy nauczycieli oraz uczniów -uczestników z 3 krakowskich szkół: Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1,  Technikum Komunikacyjnego nr 1 oraz Zespołu Szkół Chemicznych.

fot. Kacper Zaryczny więcej zdjęć na FB ZSŁ

Dwunastu finalistów konkursu, jury oraz widownię powitał pan dyrektor mgr Paweł Kucharczyk. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów w rozgrywkach eliminacyjnych przygotowanych i przeprowadzonych przez całą Komisję Języka Angielskiego
Prezenterami prowadzącymi konkurs byli: Dominika Żuchowska oraz Szymon Zyguła z klasy 3 Ia. Znakomicie spełnili swoje zadanie.
W jury rozgrywki finałowej, którego przewodniczącą była pani Benadetta Łozińska-Zięborak, zasiedli nauczyciele angliści z ZSŁ (organizatorzy) oraz nauczyciele: pani Beata Cygankiewicz-Buś z Zespołu Szkół Chemicznych, pani Elżbieta Przybyła-Krzywonos z Zespołu Szkół Elektrycznych oraz pan Sebastian Machowski z Technikum Komunikacyjnego nr 1.
Zadanie finałowe (autorstwa Bernadetty Łozińskiej-Zięborak, Magdaleny Czechowskiej- Buratowskiej oraz Piotra Piekarskiego) składało się z 2 części i polegało na:  
1. wylosowaniu, przygotowaniu i odegraniu (również w parach) przydzielonej roli, np. uciążliwego sąsiada lub niewdzięcznej babci, znajdujących się w jakiejś kuriozalnej sytuacji z życia codziennego, z której uczestnicy musieli  w sposób kreatywny wybrnąć.
2. wylosowaniu sentencji, co do słuszności której zawodnicy mieli za zadanie przekonać publiczność podczas 2-minutowej wypowiedzi, np. Computer games should be a compulsory subject at school.
Oceniany był nie tylko stopień znajomości języka, ale również umiejętność dostosowania tak zwanego rejestru językowego (dobór wyrażeń oraz struktur używanych w kontekście formalnym i nieformalnym) do wylosowanej „sytuacji z życia”. Niektórzy uczestnicy konkursu wywołali entuzjazm widowni swoimi dużymi zdolnościami aktorskimi oraz niekonwencjonalnymi pomysłami na wybrnięcie z trudnej sytuacji.
W trakcie konkursu dowiedzieliśmy się, że koszyk owoców nie jest wystarczającym podziękowaniem za uratowanie życia w trakcie pożaru oraz że czerwony długopis nauczycieli często wywołuje w uczniach niekontrolowaną agresję.
Rywalizacja przebiegała w niezwykle sympatycznej atmosferze a zawodnicy (choć z różnych szkół) świetnie ze sobą współpracowali.
Miło nam poinformować, że tegoroczni zwycięzcy to uczniowie ZSŁ:

I miejsce: Piotr Dąbrowski z kl. 1 Ic – Zespół Szkół Łączności
II miejsce: Ilya Smolyakow z kl. 1 Ic – Zespół Szkół Łączności
III miejsce: Alan Sepiał z kl. 3 Ea- Zespół Szkół Łączności

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwa anglojęzyczne i Radę Rodziców.

Na uwagę i pochwałę zasługuje wysoki poziom znajomości języka angielskiego.
Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim gościom z zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę! Organizatorzy konkursu kierują również szczególne podziękowania dla pana dyrektora Zygmunta Parzelki, pana Michała Okrajniego, pani Beaty Słońskiej oraz drugiej grupie językowej klasy 4 Ed za pomoc organizacyjną. Dużo pracy i serca w eleganckie przyjęcie gości włożyły również: Paulina Pasternak i Karolina Bobowska a także Łukasz Potaczek i Jakub Laszczyk. Za zrobienie pamiątkowych zdjęć dziękujemy Kacprowi Zarycznemu z kl. 3 Ia.
 
See you all next year!:)


                                                   Tekst: Magdalena Czechowska-Buratowska

18-04-2018 Wampiriada 2018

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

18-04-2018 Małopolska dla Maturzystów - koncert

W imieniu Samorządu Województwa Małopolskiego, serdecznie zapraszamy tegorocznych maturzystów – absolwentów Państwa Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rodziców, Uczniów oraz osoby towarzyszące na pełen atrakcji koncert „Małopolska dla Maturzystów”, który odbędzie się  23 czerwca 2018 r., o godzinie 16.30, w TAURON Arenie w Krakowie.

TREŚĆ LISTU MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Osoby zainteresowane uczestniczeniem w koncercie proszone są o zgłoszenie się do wychowawców.

17-04-2018 Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego p. Małgorzata Syc-Jędrychowska

W dniach od 8 do 10  kwietnia 2018 r. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego w Poznaniu.

W tym roku wśród 60 finalistów, uczniów szkół średnich z najwyższą znajomością języka i kultury krajów anglojęzycznych, wybranych z 27 000 startujących z całego kraju,  znalazł się nasz maturzysta, Ireneusz Knapik uczeń klasy 4ib.

Na zdjęciu poniżej  z profesorem Krzyżanowskim, legendą polskiej anglistyki, autorem pytań.

 

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

17-04-2018 VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze p. Jacek Kuc

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Tychach, odbyły się VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze.
Rozgrywane były dwie konkurencje: text production i audio transcription ( zgodnie z regulaminami rozgrywek światowych ) w trzech kategoriach wiekowych.
Drużyna z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie w składzie: Marcin Drabik (2 Ib), Karol Wójciak (1 Id), Mikołaj Nogieć (1Ib), Jakub Filipowski (2 Id) oraz Piotr Ślęczek (1 K) wystartowała w II kategorii wiekowej - juniorzy.

W konkurencji text production – przepisywanie 2 x po 10 minut:
III miejsce zajął  Mikołaj Nogieć (365,9 uderzeń netto na 1 minutę).

 Wyniki konkurencji audio transcription, juniorzy:
I miejsce zajął Karol Wójciak (187,0 poprawnych uderzeń na 1 minutę).

Opiekunem uczniów był inż. Jacek Kuc.

16-04-2018 XI Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH p. Barbara Ciborowska

          Z przyjemnością informujemy, że dwaj uczniowie Technikum Łączności nr 14: RADOSŁAW KOPEĆ z kl. 4EC ( uczeń p. Agaty Pasznickiej)
oraz ANDRZEJ PODOBIŃSKI z kl. 4EA ( uczeń p. Jolanty Bednarz) uzyskali tytuł laureata III stopnia (z matematyki).
          Warto przypomnieć, że zgodnie z uchwałą Senatu AGH, laureaci tej olimpiady przyjmowani są na wszystkie kierunki studiów z pominięciem procedury rekrutacyjnej.
                                                        Serdecznie gratulujemy!!!

16-04-2018 KOMUNIKAT (DOTYCZY ORGANIZACJI SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW) dyr. Paweł Kucharczyk

Informuję, że w czwartek 19 kwietnia 2018r. odbędą się wywiadówki śródokresowe.
Spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów przebiegać będą w oparciu o poniższy HARMONOGRAM
Przypominam, że we wtorek 17 kwietnia 2018r. o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej odbędzie
się posiedzenie Rady Rodziców działającej w Zespole Szkół Łączności w Krakowie.

Strony: 167
[←cofnij]
[16]
[17]
[18]
[19]
[20]
[dalej→]