Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

11-12-2017 SKS ŁĄCZY POKOLENIA p. Anna Szkudlarek

WYGRAJMY RAZEM
nagrodę internautów w konkursie filmowym „SKS łączy pokolenia”, organizowanym przez Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie w ramach programu „ Sport Wszystkich Dzieci”.
Film zrealizował Paweł Wojda z klasy 4Ed. Udział wzięli: mgr inż. Paweł Kucharczyk – dyrektor ZSŁ,  Filip Adamczewski z siostrą oraz tatą Grzegorzem, Konrad Tajak z kl. 4Ea, Michał Wronkowski z kl. 4Ti i inni.
Nagroda internautów to zestaw sprzętu sportowego do gry w korfball oraz zestaw gadżetów sportowych dla każdego uczestnika.
Wystarczy wejść na stronę www.szkolnyklubsportowy.pl, odnaleźć nasz film, polubić i udostępnić!
Rywalizacja trwa do wtorku 12 grudnia 2017 roku do godziny 12.00.

11-12-2017 Konkurs POLSKIE SYMBOLE NARODOWE Dominika Żuchowska

We wrześniu br. redakcja miesięcznika „Mówią wieki” oraz Fundacja „Historia i Kultura” ogłosiły konkurs historyczny „Polskie symbole narodowe”. Zadaniem konkursowym było nakręcenie krótkiego filmu, trwającego od 1 do 2 minut, przedstawiającego symbol, który odegrał ważną rolę w historii Polski (z wyjątkiem godła, flagi i hymnu) .
Trzyosobowy zespół uczniów z kl. 3Ia w składzie: Weronika Piwowarczyk, Paweł Sieciński i  Kacper Zaryczny nakręcił film, pt. „Wawel”.
Film zdobył II miejsce w  konkursie.
W dniu 2 grudnia 2017 r. odbyła się gala wręczenia nagród w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Ponadto szkoła otrzymała nagrodę – roczną bezpłatną prenumeratę miesięcznika „Mówią Wieki” od stycznia 2018r.
Nagrodzony FILM jest zamieszczone na stronach internetowych miesięcznika „Mówią Wieki” oraz Fundacji „Historia i Kultura”.
Opiekunem merytorycznym zespołu uczestniczącego w konkursie był dr Piotr Skałuba.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

We wrześniu br. redakcja miesięcznika „Mówią wieki” oraz Fundacja „Historia i Kultura” ogłosiły konkurs historyczny „Polskie symbole narodowe”. Zadaniem konkursowym było nakręcenie krótkiego filmu, trwającego od 1 do 2 minut, przedstawiającego symbol, który odegrał ważną rolę w historii Polski ( z wyjątkiem godła, flagi i hymnu) .

Trzyosobowy zespół uczniów z kl. 3Ia w składzie: Weronika Piwowarczyk, Paweł Sieciński i  Kacper Zaryczny  nakręcił film, pt. „Wawel”.

Film zdobył II miejsce w  konkursie.

W dniu 2 grudnia 2017 r. odbyła się gala wręczenia nagród w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Ponadto szkoła otrzymała nagrodę – roczną bezpłatną prenumeratę miesięcznika „Mówią Wieki” od stycznia 2018r.

Nagrodzone filmy zostaną zamieszczone na stronach internetowych miesięcznika „Mówią Wieki” oraz Fundacji „Historia i Kultura”.

Opiekunem merytorycznym zespołu uczestniczącego w konkursie był dr Piotr Skałuba.

Autor tekstu: Dominika Żuchowska 3Ia

11-12-2017 MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA p. Barbara Ciborowska

    „Matematyka w technice dla technika” to konkurs składający się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i finału. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Uczestnikami konkursu są uczniowie technicznych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego
i małopolskiego. Główną nagrodą jest indeks Politechniki Lubelskiej.
Warunkiem zakwalifikowania się do kolejnego etapu jest uzyskanie co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów.
          2 grudnia 2017 roku w Lublinie odbył się międzyszkolny etap konkursu. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły.
          Międzyszkolna Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału 33 osoby.
Z przyjemnością informujemy, że jest wśród nich aż 9 uczniów Technikum Łączności nr 14.
LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁU

Gratulujemy!

10-12-2017 Stypendia

Miło nam poinformować, że trzej uczniowie naszej szkoły:

Arkadiusz Ćwikła i Szymon Ogórek z klasy 4ED oraz Piotr Śladowski z klasy 4TI, otrzymali w tym roku szkolnym stypendia Ministra Edukacji Narodowej.

Gratulujemy!

10-12-2017 KONKURS WIEDZY O USA – WYNIKI p. Katarzyna Choroszy

Dnia 1 grudnia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Historii i Kulturze Stanów Zjednoczonych. Zwycięzcą konkursu został Patryk Żak, klasa  1ia. Drugie miejsce zajął Konrad Gajewski - klasa  2eb,  a kolejne Michał Madejski - 4ec. 8 grudnia Pan Dyrektor Paweł Kucharczyk wręczył finałowej trójce nagrody ufundowane przez wydawnictwa Macmillan i Pearson. Wszystkim Panom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach tego typu.


07-12-2017 AKCJA CHARYTATYWNA Krzysztof Siwek

   Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych stowarzyszenia Sursum Corda. Dnia 8 grudnia 2017 w holu na pierwszym piętrze budynku głównego będą sprzedawane kartki świąteczne. Kartki wraz z kopertami będzie można nabyć w cenie 2 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji!

06-12-2017 Wycieczka do parlamentu p. Tadeusz Januszek

   

   4 grudnia 43 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Warszawy, podczas której zwiedzili parlament. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z podstawami prawnymi funkcjonowania Sejmu i Senatu oraz zwiedzili najważniejsze  pomieszczenia obu izb władzy ustawodawczej. 

06-12-2017 Obchody 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego p. Tadeusz Januszek

   5 grudnia 2017 grupa uczniów ZSŁ wzięła udział w obchodach 150 rocznicy narodzin Józefa Piłsudskiego. Obchody rozpoczęły się w krypcie Srebrnych Dzwonów, a następnie były kontynuowane pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

 

 

fot. p. T. Januszek

06-12-2017 VIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ p. Anna Szkudlarek

   Zapraszamy do udziału w VIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej. Aby wziąć udział w rozgrywkach należy zgłosić w gabinecie WF zespół klasowy lub drużynę mieszaną do dnia 8 grudnia 2017 roku. W skład drużyny wchodzi od 6 do 12 osób. Zespoły mieszane muszą posiadać nazwę. W turnieju może zagrać każdy: nauczyciele, uczniowie, absolwenci, rodzice, pracownicy i przyjaciele ZSŁ.
Mecze rozgrywane będą w poniedziałki i wtorki w godz. 18.15 – 20.00. System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn. Na zgłoszeniu należy zaznaczyć nazwisko kapitana oraz wpisać jego nr tel. i e-mail.
Pierwsze mecze już w poniedziałek 11 grudnia 2017 roku.

Strony: 155
[←cofnij]
[15]
[16]
[17]
[18]
[19]
[dalej→]