Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

10-05-2018 V Turniej Szachowy im. ks. Kuznowicza p. Dominika Pilch, p. Magdalena Maciąg-Świontek

W środę 25 kwietnia odbył się w Bursie Szkół Średnich przy ulicy Skarbowej 4 - V Turniej Szachowy im. ks. Kuznowicza.

Wzięło w nim udział 16 uczestników z  krakowskich burs i internatów. Nasz internat reprezentowali: Krzysztof Kondys (1Ec), Adrian Miernik (1Ic) i Kamil Hodurek (1Ea). 

Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim, rozegranych zostało 7 rund, tempo gry 15 minut na zawodnika. Uczniowie z radością przystąpili do turnieju, który był dla nich cennym doświadczeniem.

10-05-2018 Wizyta pracodawców w ZSŁ p. Marta Karaś

W kwietniu naszą szkołę odwiedziły firmy zainteresowane absolwentami Zespołu Szkół Łączności. Były to: Zakład Elektroniczny OMEGA, WDR Elektro, które swoją ofertę kierują głównie do elektroników oraz firma MAXTO. Spotkanie z przedstawicielami firmy MAXTO odbyło się na świetlicy. Udział wzięło około 30 maturzystów. MAXTO jest uznanym na polskim rynku pracy integratorem w dziedzinie teletechniki, teleinformatyki oraz oprogramowania. Reprezentanci firmy w ciekawy sposób przybliżyli możliwości ścieżki kariery i rozwoju kompetencji w firmie. Można w niej zobaczyć jak pracują prawdziwi profesjonaliści oraz zdobyć pierwsze szlify w pracy dla dynamicznie rozwijającej się branży nowoczesnych technologii. Warto wspomnieć, że prezesem firmy jest nasz absolwent sprzed lat pan Tomasz Wojewoda. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło interakcji między uczestnikami i czasu na pytania uczniów oraz odpowiedzi ze strony prelegentów.


10-05-2018 Wizyta zawodowznawcza w MPK p. Marta Karaś

W dniu 24.04.2018 grupa 15 osób z Zespołu Szkół Łączności – tegorocznych maturzystów odbyła wizytę zawodoznawczą w MPK S.A. w Krakowie. Pod internat podjechał specjalnie zamówiony autobus, który zawiózł nas bezpośrednio do Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze, od której zaczęła się wycieczka. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o krakowskich tramwajach a zainteresowani wsiąść za stery i wczuć się w rolę motorniczego. Naszym przewodnikiem, który z zaangażowaniem oprowadzał nas po stacji był kierownik tego miejsca pan Franciszek Osuch. Z dużym uznaniem wypowiadał się o uczniach, którzy odbywają tam praktyki i absolwentach ZSŁ. Następnie przeszliśmy do Stacji Obsługi i Remontów. Była to okazja do rozmowy na temat możliwości rozwoju i warunków zatrudnienia w MPK. Ciekawą propozycją dla zainteresowanych są praktyki absolwenckie.

Fot. Michał Madejski FB ZSŁ

10-05-2018 XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej

Komitet Główny OWT przekazał panu Dyrektorowi informację, że w grupie elektryczno-elektronicznej, trzej uczniowie naszej szkoły zostali laureatami zawodów finałowych XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej.
II lokata Piotr Śladowski
V lokata Arkadiusz Ćwikła
VII lokata Radosław Kopeć

Gratulujemy!

27-04-2018 Pożegnanie maturzystów. p. Dominika Pilch, p. Beata Sosenko

   18 kwietnia odbyła się w internacie uroczystość „Pożegnania maturzystów” dedykowana absolwentom klas czwartych. Młodsze koleżanki i koledzy przygotowali dla nich program artystyczny, w którym nie zabrakło momentów zarówno zabawnych i humorystycznych, jak i nostalgicznych. Maturzyści musieli również  zaliczyć pozytywnie szereg zadań i otrzymać zatwierdzoną „kartę obiegową”, która „uprawniała” ich do opuszczenia internatu. Oprócz podziękowań dla wychowawców i pozostałych pracowników, spotkanie umiliły wzajemne życzenia i drobne upominki wręczone czwartoklasistom. Uroczystość zakończyło chóralne odśpiewanie internatowych „prysznicowych szlagierów” oraz słodki poczęstunek.

                                 

27-04-2018 XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej dyr. Renata Gołąb

Komitet Główny OWT na podstawie oceny prac uczestników zawodów finałowych przeprowadzonych w dniach 6 – 8 kwietnia 2018r. w Gdańsku, wyłonił laureatów i finalistów XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Z satysfakcją i przyjemnością informujemy, że w tym roku uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces zdobywając 3 tytuły laureata i 5 tytułów finalisty tej olimpiady. W gronie 12 laureatów znaleźli się:
Piotr Śladowski z kl. 4Ti (II miejsce), Arkadiusz Ćwikła z kl. 4Ed (IV miejsce) oraz Radosław Kopeć z kl. 4Ec (VII miejsce).
Finalistami zostali: Joanna Dolaś, Patrycja Wędel, Szymon Ogórek i Konrad Golemo z kl. 4Ed oraz Rafał Kmiecik z kl. 3Ea.
Opiekunem olimpijczyków jest pan Andrzej Łanuszka.
Serdecznie gratulujemy!

25-04-2018 Konkurs: ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - BOHATEROWIE NIEZŁOMNI Dominika Żuchowska

W dniu 6 marca 2018r. w Sali Zielonej Hotelu Europejskiego w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni".
Etap regionalny obejmował województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie i opolskie.
Agnieszka Lange z klasy 1ia zdobyła wyróżnienie w kategorii prace plastyczne.
Anna Kozioł z klasy 3ia zdobyła wyróżnienie w kategorii prace multimedialne.
Organizatorem VII edycji tego konkursu była fundacja "Prosto z Mostu".
W dniu 16 kwietnia 2018r. w Sali Konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni". Anna Kozioł z klasy 3ia zdobyła wyróżnienie w kategorii prace multimedialne.
Opiekunem merytorycznym uczennic był dr Piotr Skałuba.

25-04-2018 KOCHAM CIĘ POLSKO - teleturniej p. Dominika Pilch, p. Justyna Kaleta

W  ubiegłym tygodniu odbył się w internacie teleturniej „Kocham Cię Polsko”, w którym wzięło udział ośmiu zawodników z klas czwartych. Konkurs był wzorowany na popularnej telewizyjnej zabawie. Rywalizowały ze sobą  dwie  drużyny. Konkurencje przygotowane dla uczestników były zróżnicowane tematycznie i wymagały wykazania się wieloma umiejętnościami, refleksem i wiedzą na temat naszego kraju.

Młodzież z dużą radością podejmowała kolejne zadania, ich entuzjazm udzielił się prowadzącym i publiczności, która dopingowała swoich faworytów. Zwycięzcami okazali się Szymon Byk, Karol Szarek, Damian Zborowski i Maciej Piotrowski. Serdecznie gratulujemy.
                                                   

24-04-2018 Cracovia Maraton p. Anna AdamowiczW niedzielę 22 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji zaopatrzenia na trasie biegu "Cracovia Maraton". Punkt rozłożony na piętnastym kilometrze oferował wodę i poczęstunek dla zmęczonych biegaczy. Więcej zdjęć na FB ZSŁ
Strony: 167
[←cofnij]
[15]
[16]
[17]
[18]
[19]
[dalej→]