Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

26-02-2018 Spotkanie z przedstawicielami AGH p. Marta Karaś

Przed feriami w świetlicy Zespołu Szkół Łączności odbyło się spotkanie zainteresowanych uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Katedry Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, która od lat kształci w ramach dwóch bardzo atrakcyjnych kierunków: teleinformatyki oraz elektroniki i telekomunikacji. Atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu pytań i aktywności uczniów.

 Prelegenci: dr inż. Jarosław Bułat i dr inż. Jacek Wszołek w interesujący sposób zaprezentowali ofertę edukacyjną i warunki studiów w Katedrze Telekomunikacji AGH. Podkreślali, że studia umożliwiają studentom włączenie się w międzynarodowe prace badawcze oraz pracę zgodnie z wykształceniem w firmach będących światowymi liderami telekomunikacji (np. Akamai, Cisco, Huawei, Motorola, Nokia). Pan Jarosław Bułat jest absolwentem ZSŁ, od 2006 pracuje w Katedrze Telekomunikacji na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH na stanowisku adiunkta. Zajmuje się zagadnieniami przetwarzania sygnałów w telekomunikacji, telemedycynie i systemach wideo oraz zagadnieniami związanymi z programowaniem (systemy rozproszone, mobilne, równoległe).

23-02-2018 Pożegnanie

Z bólem żegnamy Ś.P. Pana Doktora Romana Dębickiego, naszego emerytowanego nauczyciela fizyki, matematyki i przedmiotów zawodowych, wychowawcę kilku klas, długoletniego szkolnego inspektora BHP, Człowieka wrażliwego, obdarzonego wielkim poczuciem humoru, wspaniałego szachistę i społecznika. Zmarły związany był z Zespołem Szkół Łączności od lutego 1989r.  

 

 

 

 

 

 

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia.

Społeczność Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.  

23-02-2018 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej p. dyr. Renata Gołąb

Z przyjemnością informujemy, że po etapie pisemnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej wśród osób zakwalifikowanych do etapu praktycznego  znalazło się aż 10 uczniów naszej szkoły:


 

 

 

 

 

 

 

Warto podkreślić, że Arek Ćwikła i Kuba Gonet zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy i życzymy awansu do ścisłego finału.

15-02-2018 EUROELEKTRA p. dyr. Renata Gołąb

Miło nam poinformować, że 5 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA".
Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach
finałowych.
ZAKWALIFIKOWANI DO ZAWODÓW CENTRALNYCH III STOPNIA

15-02-2018 Międzyszkolny Festiwal Informatyczny PROJEKT NA SZÓSTKĘ p. Marta Stefańczyk

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem umiejętności informatycznych, do udziału w Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym PROJEKT NA SZÓSTKĘ organizowanym przez Zespół Szkół Łączności w Krakowie we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym i Fundacją Instytut Mikromakro.
Deklaracje uczestnictwa - indywidualne lub zespołów (maksymalnie 3 osoby) będą przyjmowane do 28 marca 2018r. Regulamin oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie fi.tl.krakow.pl

Fianał wydarzenia odbędzie się 5 czerwca 2018r. na terenie Krakowskiego Parku Technologii Informacyjnych w Krakowie przy ul. Podole 60.
Tegoroczna - XI edycja MFI objęta została patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości. Patronat medialny: Magiczny Kraków, Kraków.PL. Portal Medialny, Kurier Podwawelski.

Sponsorami wydarzenia będą: SABRE, NOKIA, COMARCH, SMART-IN, ICEO, Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska, WSZiB, WAWEL, Wydawnictwo HELION, Zakład Technologii Gier UJ, Sedlak&Sedlak, Podarowane.PL, Untitled Kingdom, K&K, Bit Computer.

Zapraszamy do udziału!

09-02-2018 Ogólnopolski Konkurs O ZŁOTY INDEKS POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ p. Barbara Ciborowska

    Z przyjemnością informujemy, że wśród osób zakwalifikowanych do centralnego etapu konkursu o "Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej" jest siedmiu uczniów Technikum Łączności nr 14.
Są to:

                       

 

 

 

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale !!!!

07-02-2018 Pożegnanie

Z żalem żegnamy Ś.P. Maksyma Szpuleckiego, który pracował w Zespole Szkół Łączności w Krakowie od września 2017r. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 8 lutego o godzinie 10.20 w kaplicy na cmentarzu w Grębałowie.
                                                            Społeczność Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

07-02-2018 Klasa 4Ec obroniła tytuł Mistrza ZSŁ w Turnieju Mikołajkowym p. Anna Szkudlarek

5 lutego 2018 roku zakończyły się tegoroczne zmagania siatkarzy w VIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej.
W trwających 2 miesiące rozgrywkach wzięło udział 58 siatkarzy (8 drużyn) w tym rodzice i absolwenci.

I miejsce zajęła klasa 4Ec w składzie: Piotr Tomporowski, Michał Bączek, Łukasz Tokarczyk, Bartosz Pawlik, Mateusz Kowalski, Bartłomiej Mirecki, Przemek Sosenko, Kuba Zdziech;

II miejsce 4Ib: Kacper Gadula, Jakub Zając, Dawid Domagała, Artur Rzepka, Dariusz Kotula, Bartosz BratuS, Jakub Wydra, Jakub Janowicz, Maciej Tram, Jakub Grzegorski;

III miejsce Team Volta: Mateusz Mayer 2Eb, Wojtek Broda 2Eb, Jakub Hyla 2Eb, Maciej Kraczka 2K, Kacper Sendorek 1Eb, Vladek Moisieienkov 4Ia, Daniel Borowy 2Ea;

IV miejsce Drugoplanowcy: Jakub Siekacz 4Ti, Bartosz Jaglarz 4Ti, Mikołaj Pacek 1Id, Kacper Kurek 1Ea, Sebastian Pilch 2Eb, Karol Fundament 2Ia.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do gry w następnym roku. Więcej zdjęć na FB ZSŁ

Strony: 160
[←cofnij]
[14]
[15]
[16]
[17]
[18]
[dalej→]