Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

12-01-2018 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

Mateusz Brudzisz z klasy 4Ea i Ireneusz Knapik z klasy 4Ib zakwalifikowali się do etapu rejonowego 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

12-01-2018 Książka dla seniora p. Ewa Piszkowska

                                                                Zapraszamy do udziału w akcji.

12-01-2018 Ranking miesięcznika PERSPEKTYWY

  

W tegorocznym rankingu najlepszych szkół - Technikum Łączności nr 14 zajęło 4 miejsce w Polsce wśród techników oraz 2 miejsce w Małopolsce.

WYNIKI RANKINGU

Informacja o rankingu w Kronice Krakowskiej [00:15.04] krakow.tvp.pl

05-01-2018 Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH p. Barbara Ciborowska

Wyniki I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" ( przedmiot: matematyka ) w roku akademickim 2017/2018

    Z przyjemnością informujemy, że do II etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH", który odbędzie się  28 stycznia 2018 zakwalifikowało się 28 uczniów naszej szkoły.

Lista zakwalifikowanych do II etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady

Gratulujemy i życzymy powodzenia !!!!

05-01-2018 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (kat. informatyka) p. Paweł Koszałka

  Uczniów czwartych klas informatycznych zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii informatyka. Jest to konkurs organizowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Laureaci i finaliści olimpiady będą zwolnieni z procesu rekrutacji na wybranych kierunkach studiów, zarówno na AGH jak i wielu innych polskich uczelniach. W poprzednich edycjach  OOWEE reprezentanci ZSŁ sięgnęli po tytuły laureata oraz finalistów.

Warunkiem wzięcia udział w eliminacjach szkolnych jest wypełnienie do niedzieli 7.01. (do godz. 20:00) FORMULARZA rejestracyjnego a następnie wypełnienie testu online, do którego link zostanie przesłany po rejestracji. Dostęp do testu będzie otwarty od poniedziałku 8.01. (od godz. 10:00) do wtorku 9.01. (do godz. 22:00). Uczestnicy z najlepszymi wynikami z testu zostaną wybrani do reprezentacji ZSŁ, która następnie weźmie udział w eliminacjach na AGH.

Szczegółowe informacje o olimpiadzie znajdują się na stronie: http://www.oowee.pl/


03-01-2018 Kangur Matematyczny p. Bożena Marszał

    Komisja matematyczna informuje, że 15 marca odbędzie się w naszej szkole dwudziesta siódma edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2018.

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w konkursie i uiszczenie opłaty w wysokości 9 zł. u nauczyciela uczącego matematyki lub bezpośrednio do opiekuna konkursu-pani Bożeny Marszał. Termin dokonywania zgłoszeń wraz z wpłatą mija 19 stycznia.
( Lista ma zawierać: imię, nazwisko, klasę ).

02-01-2018 XIV Edycja Konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Paweł Najman

W obecnym roku szkolnym odbyła się już XIV edycja szkolnego konkursu "MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY". Konkurs ten jest wzorowany na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych; Mistrzostwach Polski w GMiL - http://gmil.pwr.edu.pl/.

W eliminacjach udział wzięło aż 119 uczniów ZSŁ, zaś do finału zakwalifikowało się 34 uczestników. Zwycięzcą tej edycji został Stefan Kowalczyk z klasy 2Ic, który jako jedyny rozwiązał ostatnie najtrudniejsze zadanie. Każde zadanie zostało rozwiązane przez co najmniej jednego uczestnika. Pięciu najlepszych uczestników finału otrzyma nagrody. Gorąco zachęcamy do treningu zadaniowego. Serdecznie gratulujemy.

FINAŁ

Lista_uczestnikow_finału

02-01-2018 Szalchetna Paczka p. Justyna Kaleta, Dominika Pilch.

Grudzień to miesiąc szlachetnych inicjatyw, kiedy to, między innymi ze względu na zbliżające  się święta,  stajemy się bardziej empatyczni i wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. W internacie tradycyjnie już staramy się pomóc najuboższym, włączając się w akcję „Szlachetna paczka”,  poprzez zbiórkę artykułów żywnościowych i rzeczy najbardziej potrzebnych wybranej rodzinie. Również w tym roku młodzież stanęła na wysokości zadania i z dużym zaangażowaniem wsparła wspomnianą akcję.
Obdarowana rodzina przesłała kartkę, w której wyraziła swoją wdzięczność za okazane im serce.
Bardzo dziękuje Wszystkim, którzy zechcieli pomóc.
Kierownik i wychowawcy internatu.

02-01-2018 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

W ostatnim turnieju szachowym świetnie zagrał Mateusz Bac-Zajdel z klasy I Ec.
Przedstawiam wyniki czwartego i piątego turnieju wraz z klasyfikacją ogólną. Kolejne turnieje odbędą się w marcu.
Zapraszam Paweł Najman.

GRAND PRIX

TURNIEJ 4 - RUNDA 8

TURNIEJ 5 RUNDA 9

02-01-2018 Konkurs mitologiczny p. Ewa Piszkowska

Komisja Polonistyczna z przyjemnością informuje, że w XXIV Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku zorganizowanym przez Centrum Kultury Podgórza nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:
•    W konkursie plastycznym „Potęga i trud – los Heraklesa” - II miejsce uzyskała Agnieszka Lange (op. B. Bogusz), III miejsce - Katarzyna Krzystanek (op. A. Kozłowska),  wyróżnienie Hubert Kos (op. A. Osuch) i Maria Soszka (op. E. Piszkowska)
•    w konkursie literackim  „Siła młodości – jak sprostać wyzwaniom, próbom
i przeciwnościom”-  I miejsce Weronika Adamek za wiersz „Tango ze śmiercią” (op. B. Bogusz)
•    w teście wiedzy na poziomie podstawowym: IV miejsce Adrian Miernik (op. A. Kozłowska), V miejsce Daniel Borowy (op. M. Marcinkowska) i Konrad Kosałka  (op. A. Osuch), a wyróżnienie Dawid Szafrański (op. E. Piszkowska), Michał Szewczyk (op. E. Piszkowska) i Daniel Sędzik (op. M. Marcinkowska).

 

 

 

 

 

 

Na fotografii uczniowie, którzy odebrali nagrody z rąk dyrektorów: P. Kucharczyk i (gościnnie) R. Bąka.
 Serdecznie gratulujemy!

Strony: 155
[←cofnij]
[13]
[14]
[15]
[16]
[17]
[dalej→]