Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

14-09-2018 MŁODZIEŻOWE PRZESŁANIE KLIMATYCZNE p. Małgorzata Dziura

                   Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”. Organizatorem Konkursu są Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, współorganizatorem Międzynarodowe Targi Poznański a Partnerem – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
    Ideą konkursu i kongresu jest zachęcenie młodzieży szkół średnich do sformułowania swojego punktu widzenia na zmiany klimatyczne oraz oczekiwań w tym zakresie, względem rządzących, poprzez opracowanie „Młodzieżowego Przesłania Klimatycznego dla przyszłości”.  Przesłanie może przybrać dowolną formę: przemówienia, prezentacji, plakatu, filmu, etc.  Organizatorzy liczą na kreatywność i pomysłowość uczestników konkursu.
Regulamin konkursu na stronie www.wfos.krakow.pl
Informacji na temat konkursu udziela oraz przyjmuje zgłoszenia osób chętnych do wzięcia udziału (5-osobowa grupa uczniów)  - pani Małgorzata Dziura, gabinet geograficzno-historyczny nr 114 . Udział w konkursie należy zgłaszać do 20.09.2018 r.

14-09-2018 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

 

 

 

 

 

     Z początkiem września w holu naszej szkoły otwarte zostały wystawy poświęcone wojnie obronnej 1939 oraz Dywizjonowi 303.

Zapraszamy!

12-09-2018 GRAMY NA 100-ówę! p. Jadwiga Wrońska-Madej

„Łącznościowa Brygada na 100-ówę”


INSTRUMENTALISTO! Jeżeli chcesz, w sposób szczególny
i niepowtarzalny, uczcić 100-tną Rocznicę Odzyskania Niepodległości i zaznaczyć swoją obecność w Zespole Szkół Łączności i w Krakowie, to przyłącz się do projektu: „Gramy Pierwszą Brygadę”. Każdy kto gra na jakimś instrumencie muzycznym proszony jest o zgłoszenie się do prof. Jadwigi Wrońskiej-Madej lub do wychowawcy klasy. Projekt zakłada wspólne odegranie pieśni „My Pierwsza Brygada”, rejestrację – nagranie filmu i promocję wydarzenia w mediach. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia do dnia 14 września.

12-09-2018 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

W naszej szkole organizowane są kilkunastoetapowe turnieje szachowe w których biorą udział nie tylko uczniowie, lecz również nauczyciele i Pan Dyrektor T. Piszkowski.

Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników królewskiej gry.
Zajęcia prowadzi p. Paweł Najman.
Terminy: 20.09, 27.09, 04.10, 11.10, 06.12, 13.12 godz.14.40 sala 110.

12-09-2018 Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA p. Danuta Gajek

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W JUBILEUSZOWEJ 25 AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA W TYM ROKU POD HASŁEM „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

W ramach akcji "Sprzątanie Świata 2018" na terenie Zespołu Szkół Łączności w dniu 21 września (piątek) odbędzie się zbiórka surowców wtórnych (makulatura, nakrętki, zużyte baterie, puszki aluminiowe). Przyniesione surowce będą odbierane na parterze w godzinach 7:30 - 13:00.

P.S.
Za udział w w/w akcji można uzyskać ocenę celującą wagi 1 z biologii, geografii, edukacji prozdrowotnej . Zachęcamy do wzięcia udziału. Prosimy, aby przynosić zważoną makulaturę.

Organizatorzy: Samorząd Szkolny, Małgorzata Dziura, Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek, Barbara Wakszyńska.

12-09-2018 Stypendia Dyrektora ZSŁ

UWAGA !

Z przyjemnością informuję całą społeczność szkolną, że niżej wymienionym osobom przyznałem Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Łączności w Krakowie za najlepsze wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2017/2018 w czterech profilach, w których prowadzimy kształcenie zawodowe.   
Stypendia wypłacane będą w okresie od września 2018r.
do stycznia 2019r.
    
Ogłaszam, że informatycy:
                    Szymon Zyguła klasa 4Ia
                    Julia Moś klasa 3Ia
                    Ryszard Borzych 4Ib
                    Paulina Pasternak 4Ia
                    Daniel Mika 3Ia
                    Agnieszka Pałka 3Ia
                    Kamil Mroczek 3Ia
                    Jacek Godzicki 3Id
                    Dariusz Piwowarski 3Id
                    Mateusz Marchewka 4Ia
                    Kacper Zaryczny 4Ia

            - elektronicy:    
                    Konrad Fiałkowski 4Ed
                    Dawid Scechura 4Ed
                    Krzysztof Rychlewicz 4Ec

            oraz najlepsi uczniowie oddziałów telekomunikacyjnych i teleinformatycznych
                Konrad Mięsowski 2K
                Gabriela Bergiel 2Tb
                Jakub Wawrzeń 2Tb

uhonorowani zostają comiesięcznym stypendium w kwocie 100zł.    
    Wyróżnionym serdecznie gratuluję, a wszystkich uczniów Technikum Łączności nr 14 zachęcam do wzmożonego wysiłku i rywalizacji na płaszczyźnie naukowej.Kraków, 6 września 2018r.                    Paweł Kucharczyk

10-09-2018 Spotkania wychowawców z rodzicami

KOMUNIKAT
(DOTYCZY ORGANIZACJI SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW)

    Informuję, że w czwartek 13 września 2018r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów wszystkich oddziałów Technikum Łączności nr 14. Spotkania opiekunów klas z rodzicami uczniów przebiegać będą w oparciu o poniższy HARMONOGRAM

Przypominam, że we wtorek 11 września 2018r. o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się posiedzenie Rady Rodziców działającej w Zespole Szkół Łączności w Krakowie.

Dyrektor ZSŁ - Paweł Kucharczyk

10-09-2018 SZACHY p. Paweł Najman

    W trakcie sezonu z bólem pożegnaliśmy wspaniałego szachistę, śp. pana dra Romana Dębickiego.
Sezon szachowy 2017/2018 obfitował w wiele zaskakujących sytuacji. Lider rozgrywek przegrał wiele partii, głównie z  panem Szymonem Świątkiem – nauczycielem fizyki oraz  z  uczniem  kl. 3 Ia, świetnym szachistą, Szymonem Kurowskim ( 2 partie ). Takiej sytuacji nie było od ponad 10 lat! Wielką niespodzianką była również lokata  pana dyrektora Tadeusza Piszkowskiego, który w tym sezonie znalazł się poza ścisłą czołówką. Obecnie najmocniejszymi szachistami są: wspomniany Szymon Kurowski oraz Piotr Noga z kl. 4 K, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca klasyfikacji GP wśród uczniów. Trzecie miejsce zajął absolwent Krzysztof Drzymalski, który przez cztery lata niesamowicie wzmocnił się szachowo. Będzie nam Ciebie Krzysiu brakowało. Mamy nadzieję, że wkrótce nas odwiedzisz. Do naszego grona dołączyli nowi,  wspaniale zapowiadający się szachiści: Mateusz Bac-Zajdel i Rafał Wiórek z kl. 2 Eb oraz Mateusz Mirecki z kl. 2Ib.
Najlepszych pięciu uczniów w klasyfikacji GP otrzymało nagrody szachowe.

GRAND PRIX po X turniejach

Tabela turniejowa

TURNIEJ 8

TURNIEJ 9

TURNIEJ 10

Zapraszam wszystkich chętnych - zwłaszcza nowo przyjętych uczniów klas pierwszych - miłośników królewskiej gry - na turnieje w nowym roku szkolnym. Terminy: 20.09, 27.09, 04.10, 11.10, 06.12, 13.12 godz.14.40 sala 110.

09-09-2018 Kiermasz podręczników Samorząd Uczniowski

UWAGA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy!

06-09-2018 Olimpiada Matematyczna p. Paweł Najman

Została ogłoszona LXX Olimpiada Matematyczna. Regulamin oraz terminarz dostępne są na stronie internetowej www.om.edu.pl.
Zadania do pierwszego etapu zostały już opublikowane. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Pana Pawła Najmana.

Zapraszamy do udziału.

Strony: 167
[←cofnij]
[10]
[11]
[12]
[13]
[14]
[dalej→]