Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

22-10-2018 Olimpiada WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH edycja 2018/2019 p. Barbara Waszyńska, p. Halina Siemińska

Zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.
Przygotowując się do Olimpiady:
-poszerzysz wiedzę o celu ubezpieczeń społecznych,
- poznasz historię ubezpieczeń,
-  zrozumiesz zadania ZUS
- będziesz wiedział, dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe.
 
Najważniejsze daty z harmonogramu olimpiady:
•    zgłoszenia szkół do udziału w olimpiadzie: do 14 listopada 2018 r.
•    I etap olimpiady (szkolny): 27 listopada 2018 r.
•    II etap olimpiady (wojewódzki): 15 marca 2019 r.
•    III etap olimpiady (finał w centrali ZUS w Warszawie): 26 kwietnia 2019 r.
•    Szczegóły na stronie http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/materialy-do-pobrania

Zgłoszenia przyjmują: prof.  B.Wakszyńska, prof. H. Siemińska

21-10-2018 XX Spinningowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Łączności dyr. Tadeusz Piszkowski

     W XX Spinningowych Mistrzostwach Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, które odbyły się w sobotę 20 października 2018r. na prywatnych stawach w Woli Batorskiej koło Niepołomic, uczestniczyło 17 wędkarzy – dwunastu uczniów (w tym jedna dziewczyna – Magdalena Szewczyk z kl. 2 Ed), jeden kandydat do szkoły, trzech opiekunów, a także tradycyjnie pan Mączka – Zasłużony Sędzia Senior Obserwator, reprezentujący najmocniejszą w historii zawodów rodzinną ekipę Nakielskich.
     Wśród uczniów najlepszy okazał się Jakub Nakielski z klasy 3Ed, który łowiąc karpia kolosa (67cm/6kg), okazałego szczupaka i wyrazistego sandacza, odebrał dwuletni tytuł mistrzowski swojemu bratu Jackowi. Zwycięzca dwóch poprzednich Mistrzostw wyholował dwa okazałe sandacze (jedna zdobycz mierzyła 65 cm). Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Krzysztof Krzemiński z klasy 3Ea (zaciął i wyholował sandacza mierzącego 56 cm). Miejsce czwarte zajął Patryk Figa z klasy 1Ti (sandacz 55 cm). Ostatnia punktowana lokata za półmetrowego sandacza przypadła w udziale Kacprowi Mączce.
     Za złowionego szczupaka wyróżnieniem uhonorowano Magdalenę Szewczyk.
     Rywalizację wśród opiekunów „rzutem na taśmę” znowu wygrał Pan Przemysław Cienkosz, który złowił niedużego sandacza.

Więcej na stronie FB ZSŁ

21-10-2018 Pisemny etap Konkursu Języka Niemieckiego p. Joanna Posełkiewicz

12 listopada 2018 roku tj. poniedziałek odbędzie się Konkurs Języka Niemieckiego. Etap pisemny zostanie przeprowadzony na drugiej godzinie lekcyjnej tj. o 8.25 i będzie trwał 45 minut. Uczniowie, którzy zostali do niego zgłoszeni, proszeni są o punktualne przybycie do sal lekcyjnych nr 110 oraz 112.
Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języka niemieckiego.
                             

21-10-2018 Widowisko Dumy i Radości. p. Tadeusz Januszek

   19 października 2018 roku poczet sztandarowy ZSŁ oraz grupa uczniów klasy II Ec - przebranych w historyczne mundury, wzięła udział w Widowisku Dumy i Radości organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty.

   Po uroczystościach na Wawelu uczniowie przeszli ulicami miasta do parku Jordana, gdzie odbyła się prezentacja grup i spotkanie z weteranami.

Więcej zdjęć na FB ZSŁ

16-10-2018 Dzień Otwarty

Najbliższy czwartek - 18 października 2018r. ogłoszony został dniem otwartym dla rodziców. Pomiędzy godziną 16.00 a 18.00 będzie możliwość spotkania się i porozmawiania z wychowawcami i nauczycielami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów.

16-10-2018 KONKURS ORTOGRFICZNY p. Ewa Piszkowska

Komisja Polonistyczna informuje, że uczniowie chętni do udziału w konkursie ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii ZSŁ“ powinni zgłaszać się do nauczycieli języka polskiego do dnia 25.10.2018.

 

Grafika PIXABAY

15-10-2018 Konkurs NOTATKI W INTERNECIE p. Barbara Ciborowska

   Z przyjemnością informujemy, że MATEUSZ FERFECKI, MACIEJ KOŚCIELNIAK, DAWID MAŁYSA, MICHAŁ NAWARA i DOMINIK SZOT – uczniowie klasy 4IB zdobyli III nagrodę w konkursie organizowanym przez AGH: „Notatki w Internecie”.
Przedmiotem konkursu było nakręcenie filmu o tematyce naukowej i edukacyjnej z nauk przyrodniczych i ścisłych. Nagrodzona praca nosi tytuł „Pochodne są wśród nas”. Opiekunem merytorycznym była p. Barbara Ciborowska.
Uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas Posiedzenia Senatu AGH w dniu 31.10.2018.
Gratulujemy !!!

Film można zobaczyć na stronie:
https://notatki.cel.agh.edu.pl/

   Z przyjemnością informujemy, że MATEUSZ FERFECKI, MACIEJ KOŚCIELNIAK, DAWID MAŁYSA, MICHAŁ NAWARA i DOMINIK SZOT – uczniowie klasy 4IB zdobyli III nagrodę w konkursie organizowanym przez AGH: „Notatki w Internecie”.
Przedmiotem konkursu było nakręcenie filmu o tematyce naukowej i edukacyjnej z nauk przyrodniczych i ścisłych. Nagrodzona praca nosi tytuł „Pochodne są wśród nas”. Opiekunem merytorycznym była p. Barbara Ciborowska.
Uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas Posiedzenia Senatu AGH w dniu 31.10.2018.
Gratulujemy !!!
https://notatki.cel.agh.edu.pl/

11-10-2018 XLV Olimpiada Wiedzy Technicznej Andrzej Łanuszka

Komitet Główny XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich do szlachetnej rywalizacji w dziedzinie wiedzy nauk ścisłych i techniki. Trzystopniowe zawody tradycyjnie będą rozgrywane w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej.
Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia (eliminacje szkolne) odbędą się w naszej szkole w piątek, 19 października 2018 r. Zawodnicy będą mieli do rozwiązania 15 zadań testowych oraz 3 zadania otwarte, dotyczące głównie zagadnień z elektrotechniki, elektroniki i fizyki.
Dodatkowe informacje na temat Olimpiady oraz zadania z dziesięciu ostatnich edycji można znaleźć na stronie internetowej www.owt.edu.pl.

Zgłoszenia udziału, do czwartku 18 października, przyjmują: pani dyrektor Renata Gołąb i pan profesor Andrzej Łanuszka. Zachęcamy do uczestnictwa w Olimpiadzie szczególnie uczniów starszych klas elektronicznych i teleinformatycznych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na zajęcia Koła Olimpijskiego, które odbywają się w każdy czwartek o godz.14:00 w sali 211.

09-10-2018 GŁOSOWANIE

ArcelorMittal Poland, działając od 2004 roku w Krakowie, realizuje wiele akcji edukacyjnych, związanych z nauką i kulturą. Wspieramy dzieci, młodzież, seniorów i instytucje. W ostatnim czasie, poprzez Projekt /Jutro bez smogu/ włączyliśmy się również  w działania miasta Krakowa, zmierzające do ograniczania smogu.
Obecnie mieszkańcy po zakończonym sezonie grzewczym, montują bardziej ekologiczne źródła ciepła, a ArcelorMittal Poland - aby przyspieszyć ten proces - funduje bonusy pieniężne dla osób korzystających z miejskiego programu dofinansowania.
Ze zgromadzonych w punktach złomu starych pieców odzyskujemy złom i w krakowskiej hucie przetapiamy je na stojaki rowerowe. Państwa szkoła zgłosiła do ZIKiT informację o potrzebie zamontowania przy szkole stojaków rowerowych. Wytypowaliśmy 72 krakowskie szkoły o największych potrzebach w tym zakresie, które chcemy *_zaprosić do naszej akcji_*. Stojaki od ArcelorMittal mogą stanąć również pod ZSŁ.
Głosowanie ruszy 8 października na stronie www.jutrobezsmogu.pl/wybierzszkole
i potrwa 2 tygodnie (do 14 października). Zachęcamy wszystkich do oddawania głosu na wybraną przez siebie placówkę. W sumie zostanie wyłonionych 20 placówek, dla których przeznaczymy 100 stojaków (*po 5 dla każdej ze zwycięskich szkół*). O tym, do których dokładnie, zdecydują mieszkańcy właśnie w tym internetowym głosowaniu.

UWAGA! ZSŁ w na stronie do głosowania występuje jako:
 BRANŻOWA SZKOŁA 1 STOPNIA nr 13 ul. Monte Cassino 31 (dzielnica PODGÓRZE).

05-10-2018 Zajęcia dodatkowe - budowa i programowanie robotów.

Wszystkich uczniów zainteresowanych samodzielną budową i programowaniem robotów, chcących uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego zakresu, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 9 października w sali 207i na II piętrze o godz. 15.45 w internacie szkoły.

Kilka szczegółów: zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w godzinach
popołudniowych. Dokładny dzień zostanie ustalony na pierwszym spotkaniu
organizacyjnym.


Zajęcia prowadzić będą absolwenci Technikum Łączności nr 14 – panowie:
Sławomir Bańdo i Patryk Bujak.

Grafika PIXABAY.

Strony: 170
[←cofnij]
[9]
[10]
[11]
[12]
[13]
[dalej→]