Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

28-02-2018 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

Otrzymaliśmy informację od Komitetu Głównego Olimpiady Języka Angielskiego,
że uczeń naszej Szkoły Ireneusz Knapik z klasy 4iB zakwalifikował się do finału 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.
Serdecznie gratulujemy Ireneuszowi tak ogromnego sukcesu i oczywiście życzymy
powodzenia podczas zawodów finałowych.

MAY THE FORCE BE WITH YOU :)

28-02-2018 Kółko Młodego Pentestera p. Łukasz Blitek

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane bezpieczeństwem sieciowym na kółko mające na celu naukę poprawnej konfiguracji serwerów zapobiegającej powstawaniu niebezpiecznych „dziur” w systemach informatycznych.
Wszystkie poniżej wymienione tematy będą omawiane na przykładach udostępnionych przez laboratorium Hackthebox.eu
1)    INSTALACJA SYSTEMU KALI LINUX
2)    PAKIET METASPLOIT FRAMEWORK
3)    ZBIERANIE INFORMACJI – OSINT
4)    WYSZUKIWANIE PODATNOŚCI I LUK W ZABEZPIECZENIACH
5)    PRZECHWYTYWANIE RUCHU SIECIOWEGO
6)    EKSPLORACJA ŚRODOWISKA CELU
7)    ATAKI NA HASŁA
8)    POWŁAMANIOWA EKSPLORACJA SKOMPROMITOWANEGO SYSTEMU
9)    TESTOWANIE APLIKACJI INTERNETOWYCH

Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie w dniu 7 marca 2018 do sali 514i o godzinie 13:55.

26-02-2018 ERASMUS+ dyr. Renata Gołąb

Informujemy, że na staż w Ostrawie w terminie 29 kwietnia - 12 maja 2018 zostały zakwalifikowane następujące osoby:
1.      Tomasz  Wądołowski      3K
2.      Paweł   Kasznik         3Eb
3.      Dawid   Kwapisz         3Eb
4.      Rafał   Kołodziejczyk   3K
5.      Michał  Radliński       3Id
6.      Jakub   Pustułka        3Eb
7.      Michał  Kaczmarczyk     3Id
8.      Dawid   Dudek           3Eb
9.      Maciej  Łapczyński      3Ea
10.     Oskar   Śliwiński       3Eb

Lista rezerwowa:
1.      Jan     Trojnar         3K
2.      Karol   Zajdel          3Eb
3.      Jan     Kost            3Ea
4.      Rafał   Węgrzyn         3Eb
5.      Kamil   Hołda           3Ea

Zakwalifikowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do p. dyr. Gołąb do 2 marca (piątek) w celu podpisania deklaracji udziału w projekcie.
W przypadku, gdy któraś z osób zakwalifikowanych zrezygnuje z wyjazdu, na jej miejsce wejdzie uczeń z listy rezerwowej w podanej kolejności.


26-02-2018 Spotkanie z przedstawicielami AGH p. Marta Karaś

Przed feriami w świetlicy Zespołu Szkół Łączności odbyło się spotkanie zainteresowanych uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Katedry Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, która od lat kształci w ramach dwóch bardzo atrakcyjnych kierunków: teleinformatyki oraz elektroniki i telekomunikacji. Atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu pytań i aktywności uczniów.

 Prelegenci: dr inż. Jarosław Bułat i dr inż. Jacek Wszołek w interesujący sposób zaprezentowali ofertę edukacyjną i warunki studiów w Katedrze Telekomunikacji AGH. Podkreślali, że studia umożliwiają studentom włączenie się w międzynarodowe prace badawcze oraz pracę zgodnie z wykształceniem w firmach będących światowymi liderami telekomunikacji (np. Akamai, Cisco, Huawei, Motorola, Nokia). Pan Jarosław Bułat jest absolwentem ZSŁ, od 2006 pracuje w Katedrze Telekomunikacji na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH na stanowisku adiunkta. Zajmuje się zagadnieniami przetwarzania sygnałów w telekomunikacji, telemedycynie i systemach wideo oraz zagadnieniami związanymi z programowaniem (systemy rozproszone, mobilne, równoległe).

23-02-2018 Pożegnanie

Z bólem żegnamy Ś.P. Pana Doktora Romana Dębickiego, naszego emerytowanego nauczyciela fizyki, matematyki i przedmiotów zawodowych, wychowawcę kilku klas, długoletniego szkolnego inspektora BHP, Człowieka wrażliwego, obdarzonego wielkim poczuciem humoru, wspaniałego szachistę i społecznika. Zmarły związany był z Zespołem Szkół Łączności od lutego 1989r.  

 

 

 

 

 

 

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia.

Społeczność Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.  

23-02-2018 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej p. dyr. Renata Gołąb

Z przyjemnością informujemy, że po etapie pisemnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej wśród osób zakwalifikowanych do etapu praktycznego  znalazło się aż 10 uczniów naszej szkoły:


 

 

 

 

 

 

 

Warto podkreślić, że Arek Ćwikła i Kuba Gonet zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy i życzymy awansu do ścisłego finału.

15-02-2018 EUROELEKTRA p. dyr. Renata Gołąb

Miło nam poinformować, że 5 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA".
Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach
finałowych.
ZAKWALIFIKOWANI DO ZAWODÓW CENTRALNYCH III STOPNIA

15-02-2018 Międzyszkolny Festiwal Informatyczny PROJEKT NA SZÓSTKĘ p. Marta Stefańczyk

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem umiejętności informatycznych, do udziału w Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym PROJEKT NA SZÓSTKĘ organizowanym przez Zespół Szkół Łączności w Krakowie we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym i Fundacją Instytut Mikromakro.
Deklaracje uczestnictwa - indywidualne lub zespołów (maksymalnie 3 osoby) będą przyjmowane do 28 marca 2018r. Regulamin oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie fi.tl.krakow.pl

Fianał wydarzenia odbędzie się 5 czerwca 2018r. na terenie Krakowskiego Parku Technologii Informacyjnych w Krakowie przy ul. Podole 60.
Tegoroczna - XI edycja MFI objęta została patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości. Patronat medialny: Magiczny Kraków, Kraków.PL. Portal Medialny, Kurier Podwawelski.

Sponsorami wydarzenia będą: SABRE, NOKIA, COMARCH, SMART-IN, ICEO, Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska, WSZiB, WAWEL, Wydawnictwo HELION, Zakład Technologii Gier UJ, Sedlak&Sedlak, Podarowane.PL, Untitled Kingdom, K&K, Bit Computer.

Zapraszamy do udziału!

Strony: 155
[←cofnij]
[9]
[10]
[11]
[12]
[13]
[dalej→]